Enki Bilal-Bugünün Efsaneleri Üçlemesi / Marmara Çizgi

Başlatan memospinoz, 03 Aralık, 2016, 18:33:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guneseral

Baskı güzel ben çok  beğendim..Humanoid  basimi  daha ufak idi Marmara orijinal format da basmış. Gerçi humanoid versiyonu da ufak olmasına rağmen basarili bouncer in aksine ..Amsterdam da lambiek den  temiz 2nd hand  nushasini 25 eur dan almıştım, büyülü  dükkanda 78 TL..

Klasik kitap bunlar her evde olmali..Bilal in  gençlik dönemi çalışmaları ki  av partisi ile beraber en sevdiğim dönemlerine tekabül ediyor ,son dönem çalışmalarından o keyfi alamıyorum..

tommikser

Bu kadar baskıdan sonra gelince hemen okumaya karar verdim.İlke madem buradasın hemen bir soru bu Bilal in baskısı bulunamayan nadirde de adam öldürecek cinsten fiyatları olan kitaplarını tekrar basmayı düşünür müsünüz?

Bir de bilen birisi Enki bilal okuma listesi yapabilir mi?

nikopol

"Çizgi roman okunmayan", "frankofona ilgi gösterilmeyen" ülkemizde Bilal ve Christin'in 40 sene önce ürettikleri çalışmalarının basılması, hem de orijinal ebatlarında, başarıdır. Yayıncıyı tebrik ederim. Benim okuduğum eserler değiller, satın alanlar okudukça görüşlerini paylaşırsa seviniriz. Ben de ilk fırsatta Marmara edisyonlarını edineceğim.

"Pahalıdır-değildir" tartışmasını yeniden alevlendirmiş olmayayım, ama herkes görüşünü söyleyebilsin, kimse de üzerine alınmasın. Neticede sohbet ediyoruz.

tommikser

O zaman ben fikrimi söyleyeyim.Paha yani ona biçilen değerin bir ölçütü de kıstastır.Yani dolara karşın altın gibi.Şimdi bu çizgi romana verilen kıstas ne?Eğer ki comicsler ise evet pahalı olabilir ama comics gibi jelibon kıvağımında hemen çizilip yazılan bir kitap olmadığı için bu kıstasın doğru olmadığını düşünüyorum.Bence orjinali de kendi ülkesinin şartlarında fazladır.Yani 25-30 avro da avrupa koşullarında az değil.Bana sorarsanız koleksiyon değeri olan bir kitap için normal.Benim kıstasım misal Brendon.Sanırım onunla hemen hemen aynı fiyat.Şimdi bana sorarsanız mukayese bile edilemez.Brendonun ederine göre Bilal oldukça ucuz.

Mrtekin

Netten sözkonusu seti (orijinal boyut, 135 Gr gramaj ve kaliteli bir baskı) ile 60-TL ye düşürebildiğinize göre; bence; frankofon zevki için kafadan verilir...

Bu sene YKY'ninkiler hariç; Gizli Tarih, Cedric, Edelweiss Pilotu, Bouncer 2 ve sözkonusu set haricinde "yeni frankofon" olarak ne okuduk ki?

Bize daha çok BD lazım... ;D
They drew first blood...

guneseral

Casterman 3 kitabı toplamda 46 eur dan satıyor..yanlış anlaşılma olmasın humanoid 3 kitap bir arada
Ufaltilmis nüshası 2nd hand fiyatı 25 eur idi , casterman minimum baskı adedi 10.000 falandır her halde, nerden bakarsanız bakın ben fiyatı fahiş bulamadım...

Frankofon hele de bilal için bu fiyat uygun bence

pearl jam

Bilal in son dönem kendi yazıp çizdiği hikayeler git gide daha zor okunur hale geldi, tarzı da çizgi roman estetiğinden uzaklaştı, o yüzden özellikle son dönem işlerini herkese tavsiye edemem ama Christin in senaryosunu yazdığı bu klasikler daha çok kişiye hitap edecektir diye düşünüyorum.

Fiyat tartışması son zamanlarda sadece fiyat/sayfa sayısı işlemine indirgendi, daha kitabın baskısı görülmeden, başka özellikleri göz önüne alınmadan yorum yapılıyor, benim eleştirim bunaydı. Bunu da aslında kendim de dahil tüm çizgi roman okurlarını kategorize ederek mizahi bir dille yapmaya çalışmıştım. Bana mı söylendi emin değilim ama  "bir dövmediğiniz kaldı" denecek bir ağırlıkta yazmadığımı düşünüyorum ve "orijinal bassaydınız da biraz daha pahalı yapsaydınızcı" bir çizgi roman okuru olarak bouncer başlığına marmara ya çemkirmeye gidiyorum. 

Nightrain

Bunun tek ciltte toplanma ihtimali nedir? Öyle bir şey varsa, bilelim. ;D

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ilke

Yoksa 100 tane limitli HC falan mı çıkaralım?  8) 8) 8)

Nightrain

Alıntı yapılan: ilke - 24 Ekim, 2017, 22:00:15
Yoksa 100 tane limitli HC falan mı çıkaralım?  8) 8) 8)

Sorduğunuz da sorumu şimdi? ;D Tabii ki çıksın. 8)

memospinoz

Nightrain

Biliyordum. 8) Bekliyoreeee. :D

Acaba, Nikopol Üçlemesi ve Canavar Dörtlemesi'de tek cilt halinde gelir mi?

memospinoz

Nightrain

120 TL'ymis !!! Parayı ayarlayabilirsem alırım, yoksa normal versiyonlarını alırım. Bu fiyat gerçekten çok fazla.

tulgan

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Kasım, 2017, 19:34:27
120 TL'ymis !!! Parayı ayarlayabilirsem alırım, yoksa normal versiyonlarını alırım. Bu fiyat gerçekten çok fazla.

Kemal bey, normalde 3'ünün kapak fiyatları toplamı 96 tl, 99 adetle limitli ve sert kapaklı toplama için 120 lira bizce ne çok, ne de pahalı.