Indeh: Apaçi Savaşlarının Hikayesi - KaraKarga Yayınları

Başlatan memospinoz, 07 Aralık, 2016, 17:55:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Indeh, savaşa giren bir ulusun hikayesini, huzur ve bağışlama bekleyen Naiches ve Geronimo'nun gözünden, zengin ve derin bir dille anlatıyor. Indeh, sadece Amerikan tarihinin en müthiş karakterlerini resmetmekle kalmıyor, Apaçi Savaşları'nın ruhani ve duygusal sonuçlarını da gözler önüne seriyor. Kültürel farklılıklar, savaşın dehşeti, barış arayışı ve sonsuz intikam duygusu gibi temalara, kayda değer bir bakış açısı sunuyor.Ünlü oyuncu ve senarist Ethan Hawke'ın yazdığı ve New York Times En Çok Satanlar listesine giren Lost Boy'un çizeri Greg Ruth'un çizdiği Indeh, western filmlerinde söylenmiş olan bütün yalanları önümüze sererken, bizi Apaçi ruhunun derinliklerine sürüklüyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 19.5 x 26 cm
Sayfa Sayısı: 240
Etiket Fiyatı: 30 TL

memospinoz

Yaşam öykümü, bana yazdıklarımı okuyup doğruları anlatmaya çalıştığımı bildiğinden, hikâyemi anlatmam için izin veren, adil olduğuna ve gelecekte halkıma adalet vereceğine inandığım ve büyük bir halkın şefi olarak kabul ettiğim Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Teodor Roosevelt'e ithaf ediyorum.

GERONIMO

Bu kitabın yazılış amacı okuyucuya Apaçi Kızılderililerinin gerçek yaşamlarını onların büyük şefleri ağzından anlatmak ve Geronimo'ya bir savaş tutuklusu olarak, her esire verilmesi gereken, kendini medeniyetimize karşı yaptıkları için savunma hakkı vermektir.

Sayfa Sayısı: 136
Etiket Fiyatı: 9 TL

peder clemente

INDEH beklediğim bir çizgi romandı.Western severim.Şef Geronimo önderliğindeki Apache'lerin trajedisi önemli bir konudur.Yazar iyi, çizimler güzel.Sade suya tirit Western konularına göre daha ilgi çekici.Sanal Fuar alışveriş listeme ekledim.

caretta

Hiç Kambersiz düğün;Geronimo'suz Teks olur mu?Geronimo bir Teks macerasına konu olmuştur.
Orijinal 283-285 sayılar.Ceylan Yayınları 69'luk Teks Serisi 29-31 sayılar.Ticci çizimi bu güzel
macerada Gecelerin Kartalı askerlere ve Meksikalı bandoleroslara karşı Apaçilerle omuz omuza
savaşıyor.

memospinoz

APAÇİLER

Ken Parker Altın Seri Sayı: 40 Apaçi

Arizona'daki Chiricahua Apaçileri, tehcir edilmemek için bölgelerinden dışarı çıkmıştır. Onları geri getirmekle görevli kıta, binbaşının emri üzerine ikiye ayrılır. Kadın, yaşlı ve çocukları takip eden bölükteki yüzbaşının vereceği yanlış bir karar, Apaçi reisi Chato'yu bir daha dönmemecesine savaş yoluna sokacaktır. Tehcir ve soykırım karşısında terörün filizlendiği bu ortam, bölgedeki beyaz yerleşimciler için ciddi tehlike arzeder. Ken, öfkesini anlıyor da olsa, Chato'yu durdurmak zorundadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Red Kit 48 - Apaçi Kanyonu

Vahşi Batı'nın diğer bölgelerinde Kızılderililerle barış içinde yaşanırken Apaçi Kanyonu'nda huzursuzluk sürmektedir. Olay yeri inceleme ekibi Red Kit ile Düldül, sorunun inatçı bir albayla inatçı bir kabile reisinden kaynaklandığını tespit ederler. Ancak çözüm bulmak hiç de kolay değildir. Savaşa son vererek huzuru sağlamak üzere keskin zekâsıyla silah kullanma becerisini devreye sokan yalnız kovboyu müthiş sürprizler beklemektedir...

Altın Tex Sayı:100 Apaçi Kalesi

Kızılderili saldırısına uğrayan Reno Kalesi'nin kurtuluşu Teks'in elindedir. Ancak onun strateji becerisi katliamı engelleyebilir.

Altın Tex Sayı:68 Apaçi Düellosu

Altın Teks Sayı:165 Apaçi Kid

Tex'in bile düzeltemediği trajik bir adli hata yüzünden Apaçi Kid teslim olmak ve ölmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalır!

altay1944

Aldım henüz okumadım ama karakarga muhteşem bir iş çıkarmış.Bu kalite nasıl bu fiyata satılıyor anlamış değilim.Sanal fuardan 18? tl ye aldım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

An itibarı ile bitirdim. Bence de senenin en iyi işlerinden biri olmuş.

Yazarlardan; bir Apaçi olan Douglas Miles'in önsözü ve Ethan Hawk'ın son sözü çok güzeldi.

Greg Ruth'un çizimlerini ise çok başarılı buldum. Umarım Bonelli ona gelecekte bir "Tex Özel" çizdirir...

They drew first blood...

sulkesen

okudum. özellikle kitap basım kalitesi boyutu ve çizerini çok beğendim

kalidor

Alıntı yapılan: Mrtekin - 23 Aralık, 2016, 21:27:53

Greg Ruth'un çizimlerini ise çok başarılı buldum. Umarım Bonelli ona gelecekte bir "Tex Özel" çizdirir...

Adam Conan çizmiş de Tex çizip klasman mı inecek, peh peh  ;D
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kalidor - 23 Aralık, 2016, 22:28:45
Adam Conan çizmiş de Tex çizip klasman mı inecek, peh peh  ;D

;D  ;D  ::)

Tex candır!  8)

Peyami`nin eylül ayında yaptığı tanıtımın üzerine güzel bir sürpriz oldu bu yayın. tanıtım link :

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,11064.30.html
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

nicholaihel

Alıntı yapılan: Mrtekin - 23 Aralık, 2016, 21:27:53

Yazarlardan; bir Apaçi olan Douglas Miles'in önsözü ve Ethan Hawk'ın son sözü çok güzeldi.

Aldığım pek çok kitap içerisinde grafik roman  tutkumdan ötürü üst sıralara çıkmayı başardı ve bugün bitirdim. Ama bence hikaye akmıyor. Anlatımda sorunlar olduğunu düşünüyorum. Kızılderili isimlerini okumakta da zorlandım. Mrtekin'den alıtılama sebebim; çizimi bir tarafa bırakırsak "anlatı" açısından önsöz ve sonsöz kitabın kendisinden daha çok etkiledi beni ki bu bir çizgi roman için iyi bir yorum değil :)

Kitabın baskısı, kapağı vs. gayet başarılı.

Nightrain

Sabahtan beri Ethan Hawke kim diyordum, meğerse Before Sunrise adlı ağzıma sıçan efsane filmin başrol oyuncusuymuş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 12 Mart, 2017, 18:58:54
Sabahtan beri Ethan Hawke kim diyordum, meğerse Before Sunrise adlı ağzıma sıçan efsane filmin başrol oyuncusuymuş.

Kendisini ilk olarak "Ölü Ozanlar Derneği"nde izlemiştim çok çok eski zamanlarda.  ;D Bir klasik olan "White Fang" ve Uruguay rugby takımının yaşadığı gerçek olayı anlatan "Alive" filmlerinde de oynadı. "Gattaca" ve "Training Day"de de beğenmiştim. "Before the Devil Knows You're Dead"de de iyiydi. Aralarda da vasat ve dandik filmlerde yer aldı bazen. Son iyi filmi "Predestination"da da iyi bir oyunculuk sergiledi.
"The Magnificent Seven" adlı western filmde de oynadı fakat hala izleyemedim.

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Mart, 2017, 19:48:59
Kendisini ilk olarak "Ölü Ozanlar Derneği"nde izlemiştim çok çok eski zamanlarda.  ;D Bir klasik olan "White Fang" ve Uruguay rugby takımının yaşadığı gerçek olayı anlatan "Alive" filmlerinde de oynadı. "Gattaca" ve "Training Day"de de beğenmiştim. "Before the Devil Knows You're Dead"de de iyiydi. Aralarda da vasat ve dandik filmlerde yer aldı bazen. Son iyi filmi "Predestination"da da iyi bir oyunculuk sergiledi.
"The Magnificent Seven" adlı western filmde de oynadı fakat hala izleyemedim.

Teşekkürler. Listeye attım filmleri.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

frodo

O çizimler nedir ya sırf çizimler için alınıp arşive konulmalı, baskıda harika hikaye fena değil ,fiyatı süper.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"