Tomb Raider

Başlatan dean, 08 Aralık, 2016, 12:34:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Yeni Tomb Raider filmi geliyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda Roar Uthaug oturuyor. Geçtiğimiz sene The Danish Girl filmi ile yardımcı kadın oyuncu Oscar'ı kazanan Alicia Vikander, Lara Croft'u canlandıracak. The Shield, Justified gibi dizilerden tanıdığımız Walton Goggins ise filmde villain olarak karşımıza çıkacak. Film 16 Mart 2018'de vizyona girecek.

http://www.imdb.com/title/tt1365519/

dean

Setten fotoğraflar gelmeye başladı.

dean

dean

İlk poster geldi. Fragman yakında.

hennessy

Angelina Jolie'den sonra gerisi hikaye....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alicia Vikander'i role yakıştıramamakla birlikte Angelina Jolie'yi de Lara Craft olarak hiç beğenmemiştim. Bence Jolie, Lara Craft olabilecek son insandı. Ki olamadı. Tabi bu benim penceremden görünen bi'şey.

HacıGeraltEmmi

dean

dean

dean

Filmi ilk hafta sonunda izledim. Bu seferki uyarlama 2013 yılında çıkan oyun ile dirsek teması halinde. Genç ve tecrübesiz bir Lara var karşımızda. Kişilik olarak alışık olduğumuzdan farklı. Origin hikayesi olduğu için bu sorun değil ama filmin kalan kısımları ciddi sorunlar taşıyor.

Öncelikle Tomb Raider, komple bir sinema filmi olmak için hikaye anlamında yetersiz. Hikaye hiç orijinallik taşımıyor ve seyirciyi şaşırtmıyor. Şaşırttığını sandığı kısımlarda ise son derece tahmin edilebilir kalıyor. Filmin Londra'da geçen uzun bir giriş kısmı var. Adaya varana kadar belli bir süre geçmesi gerekiyor. Ben bu kısımların filmi boğduğunu düşünüyorum. Karakterin derinine girilmesi anlaşılabilecek bir nokta lakin fazla uzun olmayan sürede Lara'nın dönüşümünü sağlayan ana unsurları görmeyi tercih ederdim. Oyundaki gibi ada ile başlayıp flashback kullanarak geçmişi işlenseydi oyundaki gibi survivor hissini verebilir ve süreyi daha iyi kullanabilirlerdi.

Filmin aksiyonu ve aksiyonun temposu şaşırtıcı derecede oyunları andırıyor. O kısmı beğendim. Aksiyonun gelişimi ve ağırdan başlayıp hızlanması ve bu sahnelerin sinematografisi oyuna ciddi derecede benziyor. Oyunu oynayan insanların hemen dikkatini çekecektir bu unsur. Oyunun hikayesi yer yer benzesede önemli farklılıklar var. Farklılıkları sevdiğimi söyleyemem.

Alicia Vikander ise filmin hakkettiğinden çok daha iyi bir performans sergilemiş. Gerek fiziksel olarak hazırlığı gerekse de oyunculuk performansı bu filmi kalitesinin çok üzerinde. Filmi izlenebilir kılan en büyük unsur o. Angelina Jolie'den çok daha iyi bir Lara Croft olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Günümüzde sinema izleme alışkanlıkları değişiyor. Özellikle streaming service'lerin artmasıyla ve onlarında film geliştirmesiyle artık sinemaya seyirci çekebilmek için gişe filmlerini daha farklı şeyler sunması lazım. Tomb Raider, 6 ya da 8 bölümlük yüksek bütçeli bir Netflix dizisi kıvamında.

hennessy

Dean'İn dediği gibi oynadığım oyunu kopyalamışlar senaryoya eklemeler yapmışlar al sana film....

Angelina Jolie'den sonra kim gelecek ise sırıtacaktı aynen öyle oldu. Angelina Jolie Tomb Raider için biçilmiş kaptan iken bu kızımız figüran oyuncu gibi kalıyor. Hele dövüş sahneleri çok pasifti.

Dean'e katılamayacağım Angelina Jolie'den sonra Alicia Vikander sudan çıkmış bir balık kıvamında idi. 

6/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları