Silver Surfer: Ağıt - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 15 Aralık, 2016, 16:17:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Tam da okumak istediğim yayın tarzı. Hem kısa macera hem de Klasik. İnşallah yayınlanır bizde de...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

Şiir gibi bir öykü, tablo gibi kareler...
Kesinlikle muşteşem, uzun süre unutulmayacağı garanti.
Ağıt alın okuyun, kesinlikle pişman olmayacaksınız.

egeman45

Tek kelime ile harika bir hikaye. Esad Ribic'in çizimlerini Alex Ross'a benzettim, bir ressam edasıyla özenle çizmiş kareleri ve öyküye de çok yakışmış. Kısa bir kitap tadı damağımda kaldı gerçekten. Silver Surfer'a yakışan bir final..Türkçeye kazandırdığı için Çizgi Düşler'e çok teşekkürler.

Nemo

Nasil ki Dylan Dog'un Uzun Veda'sini hala unutamadiysam, Gumus kayakci'nin da bu oykusunu hic bir zaman unutmayacagim:(
Özel Alfa Ajanı

nicholaihel

Daha önce hiç Silver Surfer okumamıştım. Ama bu öyle güzel bir öykü ki, konuyla hiç alakası olmayanlar dahi rahatça ve keyifle okuyabilir. Edebi yönü kuvvetli, lirik bir eser. Oldukça da iyi okunan, güzel bir çevirisi var. Çizimler ise bir harika! Normalde çizgi roman okunur, bazen fasiküller arasında çizer değişir, "kim bu çizer?" diye merak edip bakmam bile. Ama burada kapaktan ve ilk karelerden itibaren kuvvetli çizgi sizi yakalayıveriyor. Çizimlerin Boşnak kökenli Esad Ribic'e ait olduğunu görünce daha bir benimsedim, daha bir sevdim diyebilirim  :)

Hikayesi ile çizimleri ile Türkçe yayınlanmış en iyi "comics" janrı eser(veya eserlerden biri) desem abartmış olmam. Çizgi dünyaya aşina olmayan dostlarınıza da önerebilirsiniz.

Barış

2 gün önce bir çırpıda bitirdim , zaten silver surfer seven birisiyim o yüzden akıp gitti

Ahmet Oktay

İlk kez Silver Surfer okudum, hikayesini de çizimlerini de oldukça sevdim. Tavsiye ediyorum. Bu tarz yayınların artması dileğiyle, teşekkürler Çizgi Düşler.

pizagor

Straczynski isminin bende yarattığı beklenti biraz farklı oluyor. Ele aldığı karakterlerin hamuruna öyle şeyler katıyor, öyle hinlikler yapıyor ki yıllardır bildiğimiz - aşina olduğumuz halinden sıyırıp bambaşka bir forma sokuyor. Sonra o karaktere bakışım, 15 yaşıma kadar pos bıyıklı bildiğim babamı, bir akşam işten eve gelip kapıdan girdiğinde, bıyıkları olmadığı için yabancılamam, yadırgamam, 'bu adam da kim yahu!' tepkisi vermem (ki hakikaten yaşanmıştır) benzeri bir hale bürünüyor.

Dolayısıyla beklentim büyüktü başlarken. Albümü sonlandırdığımda ise 'Güzel, daha doğrusu nihayetlenme şekli itibariyle duygusallık kolaycılığına kaçarak okuru tavlayan ama kesinlikle Straczynski tarzından uzak bir hikaye. Straczynski'nin öncüllerini taklit etmekten öteye geçemediği, Norrin Radd karakterine yeni hiçbir şey katamadığı, gerek Silver Surfer Vol.1 gerekse Vol.2'de okuduğumuz hikayelerin karakterin asaleti özelinde bir benzeri idi.' diye düşünüyordum. Hayalini kurduğum şey Straczynski'nin Silver Surfer'ı, bir çocuğun oyun hamurunu şekilden şekile sokması gibi bambaşka bir şekilde yorumlamasıydı sanıyorum, oysa yazar bu sefer mirası reddetmemişti ve bu miras üzerine okunması gereken bir son yazmıştı.

Albüm sonrası kafamdaki soru, bu hikayenin Silver Surfer sürekliliğine dahil olup olmadığı. Bu haliyle mevcut Marvel evreninde, henüz kahramanlarımızın hayatta olduğu bir geleceğe tarihlenebilir. Ancak yunusmeyra'nın bahsettiği Silver Surfer: Parable ise birkaç yüzyıl sonrasında Dünya'da geçmektedir ve bu durum Ağıt ile bariz çelişmektedir. Gerçi Parable hikayesinin süreklilikten kabul edilmiyor olması da olasılık dahilinde.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Animvader

Alıntı YapAlbüm sonrası kafamdaki soru, bu hikayenin Silver Surfer sürekliliğine dahil olup olmadığı.

Bu 4 sayılık, mini seri Marvel'ın ana evreninde geçmiyor, sürekliliğe dahil değil. Zaten Marvel'ın Marvel Knights denen Punisher'da gördüğümüz Max etiketinin bir alt seviyesi diyebileceğimiz daha yetişkinlere yönelik etiketi altında çıkardığı bir yayın.Tadımlık.

hanac

Bence bir başyapıt değil. Beklentim çok büyük idi ama yarısını bile karşılayamadı.

Kauss

Uzun süredir aklımda olan ama bir türlü önceliğim olmadığından almadığım bir çizgi romandı. Geçtiğimiz günlerde alıp kitaplığa ekledim. Dün okuma fırsatım oldu. Duygusal bir yönü olduğu için farklı bir tat bıraktı. Kesin okunmalı diyeceğim bir çizgi roman değil ama aksiyonlarla dolu çizgi romanlara bir es vermek istiyorsanız, okuyabileceğiniz bir çizgi roman kategorisinde.