Batman: Yeni Dünya Cilt 2 - JBC Yayıncılık

Başlatan dean, 16 Aralık, 2016, 00:40:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Geoff Johns
Yazar

Gary Frank
Çizer

İlke Keskin
Çevirmen

Aslı Dağlı
Editör

Tolga Görgün ve Yiğit Sakmar
Grafik ve Uygulama

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Değişim Gotham'a geliyor. Belediye Başkanı Oswald Cobblepot'un ölümü ve "Batman"in doğuşu arasında geçen zamanda yeni bir şafak, ışıklarını kötü şöhretli ve bozulmuş şehrin üzerine düşürüyor. Yeni belediye başkanı Jessica Dent ve erkek kardeşi, bölge başsavcısı Harvey Dent, Kara Şövalye ve Dedektif Jim Gordon'a katılıp Gotham'ın suç öğeleri karşısında verilen mücadeleye dâhil oluyor. Fakat yeni bir tehdit doğuyor-- hem de bilmecelerle dolu basit oyunlar oynamayı seven biri suretinde.
Cevabı yanlış verirsen ölürsün. Cevabı doğru verirsen...

New York Times en çok satanlar listesinde 1 numaraya yükselen BATMAN: YENİ DÜNYA'nın ikinci bölümünde yazar Geoff Johns ve çizer Gary Frank yeniden takım olup okuyucuya, Batman'in en kötü şöhretli rakiplerinden oluşan bir ekip sunmakla kalmıyor, aynı zamanda beklenmedik heyecanlar ve dönüşlerle kurgu edebiyatının en önemli karakterleri için yepyeni ve inanılmaz bir mitoloji yaratıyorlar.

1. Baskı Aralık 2016 - İstanbul
ISBN : 978-605-9155-18-2
Sayfa Sayısı : 160
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 350 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 32.50 TL
Çıkış Tarihi : 30 Aralık

Facebook'tan alıntıdır. Örnek iç sayfalar için;

https://www.facebook.com/pg/JBCYayincilik/photos/?tab=album&album_id=10154888741074850

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

bugraltu

Geleneksel 10 yılda bir çıkan deadpool harici - JBC yayınlarının içinde bunu beklemiyordum, iyi oldu hakkaten.

-brendon-

xmenac

hennessy

Bu ay iki tane ayrı gözden Batman ilk yıl gördük. Bu biraz daha öbürüne göre zayıf ve kopyası gibi olmuş.

Ama ilk cilde göre çizimler ve konu daha güzel olmuş. Bu sefer daha iyi olmuş beğendiğim yerleri var. İlke kardeşimin akıcı çevirisi de konuyu tamamlamış.

? tekrar karşımızda. Batman acemi bir çaylak motunda. Gordon'a güvenmeli mi? Dent kardeşler neyin peşinde.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Bu ve Batman 5 nedense hala internet sitelerinde yok! Acaba dağıtımda mı sorun çıktı? Eganba'ya mesaj attım, umarım tükenmeden eklemeyi başarırlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yalcinerol345

Alıntı yapılan: Nightrain - 17 Ocak, 2017, 12:21:08
Bu ve Batman 5 nedense hala internet sitelerinde yok! Acaba dağıtımda mı sorun çıktı? Eganba'ya mesaj attım, umarım tükenmeden eklemeyi başarırlar.
Ben de ne zamandır bekliyorum.Hiç bu kadar gecikme olmazdı.

Jedmau

Tüm internet satış siteleri D&R internet sitesinden yeni çıkanları ekliyor. Yani Doğan eklemeden hiç biri ekleyemiyor :) evet , bence de çok garip.

D&R da sipariş sistemi düzelmediği için yeni çıkan yayınları sitesine koyup bize sipariş geçmiyor. Bizler de bekliyoruz.

Sevgiler

hasanmahmut

Alıntı yapılan: Jedmau - 17 Ocak, 2017, 17:28:43
Tüm internet satış siteleri D&R internet sitesinden yeni çıkanları ekliyor. Yani Doğan eklemeden hiç biri ekleyemiyor :) evet , bence de çok garip.

D&R da sipariş sistemi düzelmediği için yeni çıkan yayınları sitesine koyup bize sipariş geçmiyor. Bizler de bekliyoruz.

Sevgiler

Son zamanlarda çıkan diğer bütün yayın evlerinin dr.com.tr sitesinde olmayan kitapları bütün internet sitelerinde var. Bu nasıl oluyor acaba? Sizin dağıtım eksikliğiniz olabilir mi? Sanmıyorum ki bütün internet siteleri D&R'dan baksın. Muhtemelen bazı resimler ve bilgiler yayıncılar tarafından sitelere gönderiliyordur. Acaba siz diğer sitelere bu resimleri ve bilgileri göndermiyor olabilir misiniz?

memospinoz

Daha önce yine JBC genel başlığına yazılan bir iletiye verdiğim yanıttan alıntılıyorum:

Alıntı yapılan: memospinoz - 11 Ocak, 2017, 19:36:18
Çizgi romanlar tabii ki dağıtıma verildi. Bütün çizgi roman mağazalarında bulunmakta şu anda, internet sitesi olanlardan da sipariş verilebilir. Ayrıca gittigidiyor vb. sitelerde de var. D&R vb. sitelere de eğer yetkilileri girerse kısa sürede eklenir. (Güncelleme yapıyoruz deyip de hala yeni çizgi romanları girmedi sitelerine D&R ve ona bağlı idefix.) Ama belki D&R mağazalarının bazılarına gelmiştir sipariş çektilerse. Olmadı D&R mağazasına siz gidip böyle bir kitap çıktı diye görevliye bildirin sipariş kaydı oluştursunlar, siparişiniz gelince verdiğiniz GSM numarasına SMS atsınlar ve gidip mağazadan alın. Üstelik bu işlem için ön ücret vb. de almıyorlar. Yani gördüğünüz gibi seçenek çok. :)

İkinci olarak;
Alıntı yapılan: Jedmau - 17 Ocak, 2017, 17:28:43

Sevgiler

Birinci cümlede bariz ironi var. Bunun nesini anlamıyor bazı okurlar, ben de onu anlamadım mesela. Normalde olması gereken her sitenin görevlisinin kendisi başka siteyi beklemeden girmesidir bilgileri. Tam olarak böyle bir durum yok tabii, hatta son zamanlarda hiç yok da denilebilir ama öncesinde hep bu sisteme girilmesi beklenir sonra sırayla diğer siteler eklerdi. Şimdi eganba, babil, kitapyurdu gibi siteler hariç tabii ki.

İkinci cümle de doğru. D&R güncelleniyoruz deyip bir türlü işin içinden çıkamadı sanırım. (Dolayısıyla idefix) Böyle vurdumduymazlık görmedim ben. Ben foruma kitapların kapak resimlerini eklerken mesela genellikle D&R sistemini kullanmayı severim çünkü diğer siteler gibi anlamsız bir biçimde kapağa kendi sitelerinin ismini filigran (watermark) yapmaz, ama işte bir süredir sıkıntı devam etmekte ve sadece çizgi roman değil tabii ki bütün güncel kitaplar sistemde yok son 2-3 hafta itibarıyla.

Alıntı yapılan: hasanmahmut - 17 Ocak, 2017, 20:20:58
Son zamanlarda çıkan diğer bütün yayın evlerinin dr.com.tr sitesinde olmayan kitapları bütün internet sitelerinde var. Bu nasıl oluyor acaba? Sizin dağıtım eksikliğiniz olabilir mi? Sanmıyorum ki bütün internet siteleri D&R'dan baksın. Muhtemelen bazı resimler ve bilgiler yayıncılar tarafından sitelere gönderiliyordur. Acaba siz diğer sitelere bu resimleri ve bilgileri göndermiyor olabilir misiniz?

Ertan Bey zaten cevabını verecektir ama ben de söylemiş olayım. Bütün yayınevleri kendisinden bilgi isteyen sitelere tanıtım gönderir, bunu yapar çünkü satış yapacaktır. Niye yapmasın ki? Bunun dağıtımla da alakası yoktur. Belki D&R mağazasında o ürün vardır ama sitesinde yoktur, bu da D&R sitesinin şu anda bakımda olmasından kaynaklanıyor. (Ne bakımmış yahu?) Siteler tanıtım bülteni istememiş olabilir mi peki? İşte bu gayet mümkün. Ne yapılabilir bu durumda? Sipariş verdiğiniz sitenin iletişim bölümünden yetkililere filanca kitapların sisteminize eklenmesini istiyorum diye talep gönderin "Kitap Adı-Yazar Adı-Yayınevi Adı" şeklinde, daha sonra da arada bir kontrol edin siteyi. Başka yapacak bir şey yok.

memospinoz

Bu arada %30 indirimle almak isteyen kitapyurdundan da alabilir. Başlıktaki kitap (Batman : Yeni Dünya Cilt 2) yok ama ekleyin şu kitabı, insanlar yok diye alamıyor, sinirleniyor dedim. Bakalım ben de bekliyorum. (Şaka şaka ben çoktan aldım.)

Batman Cilt 5:
http://www.kitapyurdu.com/kitap/batman-cilt-5--yil-sifir--karanlik-sehir/413924.html&publisher_id=2474

hasanmahmut

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.  :)