Gönderen Konu: Batman: Yeni Dünya Cilt 2 - JBC Yayıncılık  (Okunma sayısı 1492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ghostrider

 • Çizgi Roman Sever
 • **
 • İleti: 201
Ynt: Batman : Yeni Dünya Cilt 2 - JBC Yayıncılık
« Yanıtla #15 : 18 Ocak, 2017, 09:18:22 »
Paralelevren adlı sitede yeni olan Batman çizgi romanları satıştadır,oradan sipariş verebilirsiniz.%20 indirim var bütün çizgi romanlarda oraya bakabilirsiniz.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Çevrimdışı rumar80

 • Hal Jordan
 • Forum Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • ******
 • İleti: 10,619
Ynt: Batman : Yeni Dünya Cilt 2 - JBC Yayıncılık
« Yanıtla #16 : 16 Şubat, 2017, 07:55:19 »
Herkese merhaba.
  Alternatif Batman öykülerinden Earth One ikinci cildi ile huzurlarımızda. Bir önceki kitapta Bruce Wayne'in Batman olmaya çalışmasını, çürümüş bir Gotham'da polislik yapmaktan çok hayatta kalmaya çalışan James Gordon ile tanışmıştık.
  Bu ciltte Bruce biraz daha ayaklarının üzerinde durmakta. Ancak serserileri pataklamak dışında bir şey de yapamamakta. DC evreninde Batman'i diğerlerinden farklı kılan zekası ve dedektiflik becerileri bu kitapta yok. O kadar bilgisiz ki bir noktada suç mahaline bodoslama daldığında Gordon tarafından uyarılıyor. Ancak Gordon'a güveni tam ve ondan yardım isteyebilecek kadar da alçak gönüllü.
   Gordon ise Gotham'ı düzeltmek için savaşırken başına bir iş gelmesin diye kızını il dışına okumaya yollamış, ortağı Bullock'un alkol sorunu yüzünden tek başına işleri yürütmek zorunda. Ama kendinden daha emin ve daha güçlü.
   Batman tarihinden Üç değişik karakter ile karşılaşıyoruz. İlki kitabın kötüsü olan Riddler. Bulmacalarının ardına saklanıp toplu cinayetler işleyen bir psikopat. Bulmacasına doğru cevap verilse de cinayeti işlemketen vazgeçmiyor. Orjinal evrenden daha sert.
    İkinci karakter Killer Croc. Lağımda yaşayan bir "ucube" olarak sunulmuş. Ben özellikle Croc'un sunuluş şeklini çok mantıklı buldum ve beğendim. Görünümünün nedeni oldukça iyi anlatılmış.
   Son olarak ta Harvey Dent. Hırslı bölge savcısı burada da aynı durumda ve Bruce ile aralarında da bir düşmanlık var. Amaca ulaşmak için her yolu mübah gören Dent bu kararlarının cezasını da çekecektir. Ancak beklediğiniz gibi değil.
   Toparlamak gerekirse ilk kitaptaki eksiklerin veya hataların iyice görülüp düzeltilmeye çalışıldığı, daha oturaklı bir öykü ile karşı karşıyayız. Bruce/Batman'in suçla savaşı sırasında gelişmesi ve kurduğu dostluklar güzel sunulmuş. İlk kitap hakkında yazdığım olumsuz eleştirilerin yerinde bu sefer daha eli yüzü düzgün bir iş çıkmış.
Arada sırada takılıyor. 250 kişiden biri olmaktan memnun

rumar80.blogspot.com.tr

Çevrimdışı Sakızlı Ohannes Paşa

 • Çizgi Roman Bağımlısı
 • ****
 • İleti: 789
Ynt: Batman : Yeni Dünya Cilt 2 - JBC Yayıncılık
« Yanıtla #17 : 12 Mayıs, 2017, 14:43:58 »
İlk cilt ne kadar berbatsa bu da o kadar berbat bence. Herhangi bir Batmansever bu seriyi sevmemeli sevemez. Geoff Johns denilen dangalak Batman'i sabote etmek falan için yazıyor heralde. Özellikle Batman'e "Detektiflik mi? Ben ondan anlamam. Bu senin işin." diye diyalog yazmak büyük başarı. Kendini çok zeki zannediyor arkadaş sanırım. Batman'i sadece adam pataklayan sığ bir kalıba sokarak yeteneğini belli ediyor.

Batman gibi bir karakterden baştan aşağı berbat bir iş nasıl çıkarılır görmek isteyen alsın okusun. Kostüm direkt falso zaten. Batman'in gözleri görünmez dostlar kabul etmiyorum. Genel olarak maske, logo her şey tırt. Şu ciltte azcık hoşuma giden tek şey canileşmiş Riddler karakteri oldu. Yoksa two-face ve killer croc kurguları berbat. Killer croc zaten hikayede neden var, olmasa hikaye ne kaybeder diye sorsan kendi de cevaplayamaz yazar.

Rumar80 hayatımda bir insana bir konuda bu kadar az katıldığım hiç olmamıştı. Killer Croc'un görümünden bahsediyorum. SPOİLER GELİYOR: Yok deri hastasıymış da yok dişlerini sirktekiler mi ne törpülemiş de. Kahkaha attım yahu. Yani yazar olsa olsa okuyanı güldürmeyi amaçlamıştır böyle bir şey yazarken. Başka bir amacı olamaz değil mi? SPOİLER BİTTİ.

Benim gibi Batman ile ilgili çıkan tüm çizgi romanları alıyorsanız zaten okumuşsunuzdur. Ha yok Batman de olsa hikayenin kalitelisi olsun diyorsanız uzak durun.

Batman Earth One 2 - 2/10.