Syd Barrett: Dark Side of the Pink Floyd - 1984 Yayınevi

Başlatan memospinoz, 16 Aralık, 2016, 16:16:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Syd Barrett... Pink Floyd'un kurucusu, isim babası, solisti, bestecisi, gruba karizmasını ve psikedelik ruhunu veren, çok genç yaşta aramızdan ışık hızıyla uzaklaşan bir efsane: Çılgın Elmas. Pink Floyd ve müzik dünyası ona çok şey borçlu. "Shine on you crazy diamond."

(Tanıtım Bülteninden)

Önsöz'den...

Pink Floyd'u Pink Floyd yapan, erken yaşta aramızdan ışık hızıyla uzaklaşan, sahnede Roger Waters'ın gitarının akordunu bozan, konserde gitar çalarken koka kola şişesinin üstünde durmaya çalışan, deli adam Syd Barrett!

Aşırı doz LSD ve seks yedi bitirdi bu yakışıklı genç dahiyi. Hakkında çok şeyler söylendi.

Beyin göçünden sonra Limon mizah dergisinde hayatını çizmek istedim. Hendrix'ten sonra, 99'da yakalandığım hastalığım izin vermedi.

Kemoterapi tedavisi görürken çizdim bu çizgilerle Syd'i. Garip bir tarz çıktı ortaya, gördüğünüz gibi.

Kemoterapi ilaçlarının etkisiyle çizdiğim bu taramaların adını "Kemotik" koydum:
Kağıda bakarken, çizdiğim çizgileri, taramaları, üst üste, dört boyutlu görüyordum. İlk çizdiğim çizgiyle üstüne çizdiğim çizginin arasındaki boşluğa dokunuyordum.

Canımı yakıyordu ilaçlar, ancak bana güç veriyordu bu taramalar...

Nuri Kurtcebe

Eser Adı: Syd Barrett
Çizer: Nuri Kurtcebe
Yayınevi: 1984 Yayınevi
Türü: Çizgi roman
Cilt: Ciltsiz
Basım Tarihi: Aralık 2016
Sayfa Sayısı: 60
Ebat: 20,5 x 19,5 cm
Kağıt: Holman, 80 gr.
Barkod No: 978-605-66359-8-4
Etiket Fiyatı: 25 TL

memospinoz

Alıntı YapNURİ KURTCEBE'nin "SYD BARRETT Dark Side of the Pink Floyd" çizgi romanının tanıtımı ve imza günü 18 Aralık 2016 Pazar günü Kitap Kahve Caz'da...

18 Aralık Pazar 15:00 - 18:00

KİTAP KAHVE CAZ
Mimar Sinan Mah. Kassem Çeşme Sok No: 14 Üsküdar, İstanbul

https://www.facebook.com/events/1115205775268710/

hennessy

Floyd'u kurdu sonra uçtu. Hep düşünürüm SYD kalsa idi nasıl bir Floyd olurdu diye. Merak ettim bu çizgi romanı
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

az önce Esra gösterdi , ben de alırım bunu. Ve hennesey şahane olurdu. the piper are the gates of down ne şahane albümdür.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mrtekin

Kitap; 2000 adet limitli ve numaralandırılarak basılmış. Numara; arka iç kapakta.

İlk 100 satış dışı tutulmuş...
They drew first blood...