Sıradan Zaferler - KaraKarga

Başlatan memospinoz, 21 Aralık, 2016, 17:35:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Angoulême
Uluslararası Çizgi Roman Festivali
En İyi Çizgi Roman Albümü

"Gerçekçi edebiyat ve çizgi romanın mükemmel bir birleşimi."
-Booklist-

"En iyi 5 grafik romandan biri. Psikolojik olarak yıpranmış, dünyayla ve aşık olduğu kadınla iletişim kurmaya çalışan bir fotoğrafçının, duygu dolu hikayesi. Çizimler çok etkileyici. Larcenet'in, sevecen karakterle dolu bu kitabı, insanda başka bir ülkeye seyahat etmiş hissi yaratıyor."
-Time-

"Çok katmanlı bir kitap. Diyaloglar, fazlasıyla içe dönük ve bazen rahatsız edici derecede gerçekçi. Karmaşık karakterleri ve geniş bakış açısı, bu hikayeyi daha da dikkat çekici kılıyor."
-Publishers Weekly-

"Bir erkeğin bağlanma korkusunu zekice işleyen çok fazla kitap yoktur. Ergenlikten çıkış ve olgunluğa geçiş sürecini aynı şekilde anlatan kitap sayısı da oldukça azdır. Larcenet, her iki konuyu da çok güzel işlemiş."
-L.A. Times-

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 248
Etiket Fiyatı: 34 TL

Nightrain

Wow! Karakarga mükemmel işler çıkartıyor. :)

Umarım büyük boy basarlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Gerçekten Karakarga iyi ki var. İnşallah satışları da beklentilerini karşılıyordur.

İnancomic

Karakarga benım favorim oldu inşallah daha da iyi olur işleri

Nightrain

Çizerin yine 5 sayılık bir eseri varmış:

http://www.bedetheque.com/serie-4003-BD-Une-aventure-rocambolesque-de.html

Umarım bunu da basmayı ihmal etmezler.

Bu arada Kara Karga Dergi kapanmış. Umarım çizgi roman kısmına bir şey olmaz.

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Aralık, 2016, 10:54:24

Bu bitmemiş bir seri, o yüzden pek sanmıyorum yayın programına alınacağını. Ama belli de olmaz tabii. Dergiden maddi anlamda pek geri dönüş alınamadı sanırım. Yayıncılık (dergi dışında) -şimdilik- devam ediyor gözüküyor, arkasında Destek Yayınları bulunmakta.

nicholaihel

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Aralık, 2016, 10:54:24

Dergiyi sadece bir sayı aldım ama bastıkları kitapların büyük bölümünü kafadan hızla edindim. Bu bir örnek olabilir  :)

Daha nice kitap beklentimiz var onlardan.

Nightrain

Baskısı çok güzel. Kuşe kağıt kullanmışlar. Hardcover olsa 10/10 diyebilirdim. ;D

Nightrain

İlk 2 sayısı bitti. Konusu sıradan; herkesin yaşayabileceği sorunlar anlatılmış; İşiniz ile, sevgiliniz ile, aileniz ile ilgili yaşadığımız sorunların bir çoğu kitapta mevcut. Bazı yerler duygusal, çizimler ve diyaloglar çok güzel. Karakarga güzel bir iş başarmış. Bu sene kendilerinden This One Summer'i bekliyorum.

altay1944

Keşke kendi sitelerinde açıklayıcı bilgi koysalar...Sayfa boyutları ve sayfa sayısı bilgilerine ulaşamadım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Nightrain

nicholaihel

Karakarga'nın bastıklarından benim okuduğum en iyi şey!

Edebi yönü ağır basan, düşündüren bir cilt bu. Düşündüren şeyler güzeldir. Katılmak veya katılmamak veya kitapta geçtiği gibi "fikir sahibi" olmak veya hemen yargılayıvermekten ziyade durmak, düşünmek, değerlendirmek...

Kitap doya doya okuma imkanı sağlıyor. İyi ki böyle uzun. Dingin, sorular soran, duygusal bir kitap. Erkekler, kadınlar, babalar ve oğullar, bağlanmak, suç, emek ve evrendeki yerimiz hakkında... Mucizeler vaat etmiyor ama okuyanın yüreğine dokunuyor. Mesajları, alt metinleri, finalde Pablo'nun tiratı... Huzursuz bir dönemimde, huzursuz bir adamın hikayesini okuduğum için beğendim belki.

Çizimleri zaman zaman Charles M. Schulz,  zaman zaman Emrah Ablak'ı çağrıştıran hafif karikatürize, comic strip havası başlangıçta bünyemde hafif bir huysuzluk oluştursa da, sonrasında sevdim. Bir de Akademi Ödüllü Boyhood filmi geldi aklıma okurken.

Muhtemelen bir ara tekrar göz gezdiririm. Yeni bitirdim. Düşüncelerimi toparlayamadım ama özetle güzel kitap, referans olurum :) Sert kapak temennisine katılmamak elde değil.

Kitabı bitirip buraya yazmadan önce yazarın adını internette arattım. Eser sahibinin kendisini de kitabın baş karakterine benzettim acaba otobiyografik bir durumu olabilir mi diye düşünmedim değil.

Nightrain

Bu yazar/çizerin bir de Blast diye bir çizgi roman serisi varmış. Yurtdışında en son 4.cildi çıkmış.

İlgimi çekti. Karakarga pas geçmez umarım.

Nightrain