Gönderen Konu: Green Arrow: İlk Yıl - Çizgi Düşler  (Okunma sayısı 662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memospinoz

• Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • No Mistakes Just Happy Little Accidents
Green Arrow: İlk Yıl - Çizgi Düşler
« : 23 Aralık, 2016, 14:49:42 »

Tek Başına. Hırpalanmış. Aç. İntikam İstiyor.

Oliver Queen, hiçbir şeyi ve hiç kimseyi -hatta görünüşe göre kendisini bile- önemsemeyen uçarı çapkının biri. Ama ihanete uğradığında ve bir ada ormanına terk edildiğinde aslında önemsediği bir şey olduğunu fark edecek: Adalet!

Eğreti bir yay ve aynı şekilde oklarından başka silahı olmayan Queen, bu yeni ve merhametsiz ortamda hayatta kalma mücadelesi veriyor… ve bu sırada adaya düşmesine sebep olan vahşi uyuşturucu kaçakçılarıyla da savaşıyor.

Green Arrow: İlk Yıl, yediden yetmişe sevilen Zümrüt Okçu'nun nihai köken hikâyesi. Hikâyenin yaratıcıları ise THE LOSERS'IN arkasındaki ödüllü ekip: Yazar Andy Diggle (Batman, Adam Strange) ve çizer Jock (Swamp Thıng, Hellblazer).

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 152
Etiket Fiyatı: 32 TL

Çevrimdışı Mrtekin

• Çizgi Roman Sevdalısı
Ynt: Green Arrow: İlk Yıl - Çizgi Düşler
« Yanıtla #1 : 01 Ocak, 2017, 21:06:10 »
Bence; Andy Diggle; Green Arrow'a, çok iyi bir orijin hikayesi yazmış. Batman (Kara Ayna) ve Wolverine'den çizgilerine aşina olduğumuz "Jock" ise; bu güzel hikayeyi, çok dinamik bir şekilde resimlemiş.

Kitabın her anından müthiş keyif aldım. Aksiyon severleri kesinlikle memnun eder. ÇD bu one-shot'u yayımlamakla çok iyi bir tercih yapmış.

Kesinlikle tavsiye.
They drew first blood...

Çevrimdışı sulkesen

• Çizgi Roman Sever
  • **
« Yanıtla #2 : 12 Ocak, 2017, 11:37:49 »
kitap çok güzel mutlaka alın okuyun

Çevrimiçi hennessy

• Martin Mystere
  • Bölüm Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
« Yanıtla #3 : 29 Ocak, 2017, 09:50:42 »
Son zamanlarda okuduğum en güzel ilk yıl hikayelerinden biri idi. Kesinlikle okunması gereken bir eser.

Çizimler ve hikaye gerçekten bir birine uyumlu olarak devam ediyor. Aksiyon harika idi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Çevrimdışı pizagor

• Haddock
  • Forum Yöneticisi
  • Çizgi Roman Sevdalısı
  • Your Ego My Lego...
« Yanıtla #4 : 13 Ağustos, 2017, 00:57:33 »
İşte buna bayıldım...

Oliver Queen'in şımarık zenginden kahramanlığa giden sürecini o kadar güzel anlatıyor ki bu hikaye. Robinson hayatının uzunca bir süre bir kumsalla sınırlı kalması tutarsızlığının ve saçmalığının dışında eleştiri getiremiyorum.

Merak ediyorum, Diggle'ın bu yeni ve müthiş yorumunda, ilk köken hikayesine göre neler değiştirilmiş?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz ihtiyar...

http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/