Lukas - Çizgi Düşler

Başlatan memospinoz, 23 Aralık, 2016, 15:54:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Çok tuhaf bir serüven başlıyor ...

Belleğini tamamen yitirmiş bir halde ve elinde yanık izleriyle şehrin ortasında uyanan bir adamın... Ölümden geri dönen bir adamın hikâyesi...

Deathropolis (No 1; Yazar: Michele Medda; Çizer: Michele Benevento)
Bir gece vakti, mezarından üzerinde simsiyah bir takım elbiseyle çıkan genç bir adam, kendini tanımadığı, bilmediği bir şehrin ortasında buluverir. Kim olduğu, orada ne yaptığı, hatta sonrasında ne yapacağı hakkında bile hiçbir fikri yoktur... Başına nelerin geldiğini bir türlü hatırlamayan bu isimsiz adam, başka bir seçenek bulamayınca kendini şehirdeki hayatın akışına bırakmayı seçecektir. Ardından kendine yeni bir isim bile bulur: Lukas... Ardın dan olaylar gelişmeye başlar...

Yırtıcılar (No 2; Yazar: Michele Medda; Çizer: Luca Casalanguida)
Ming Amca'ya şükürler olsun ki, Lukas'ın artık yeni bir kimliği ve yeni bir evi vardır. Aslında, işin tuhaf yanı sıradan şehirliler gibi yaşamaktan da garip bir keyif almaya başlamıştır. Ama bu sakin yaşamı komşularından bir kızın öldürülmesiyle bozulurken, kahramanımız da hem kendisi hem de yaşadığı şehir hakkında yepyeni şeyler öğrenmeye zorunda kalacaktır.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 192
Etiket Fiyatı: 22 TL

Tuco Ramirez

nicholaihel

İlk cildi internetten sipariş ettim. 10,11,14,15. sayfalar boş. Baskıda sıkıntı var sanırım. (Çizgi roman dükkanı olan) Başka şehirlerde yaşayan veya yayınevlerinden (bizzat Çizgi Düşler dahil ve öncelikle) ellerindeki nüshaları kontrol edebilecek olan var mı? 15. sayfadan sonraki birkaç sayfa da diğer sayfalara nazaran silik.

Tuco Ramirez

Benimkinde en ufak bir sorun yok...

köstebek

Alıntı yapılan: nicholaihel - 11 Ocak, 2017, 23:40:12
İlk cildi internetten sipariş ettim. 10,11,14,15. sayfalar boş. Baskıda sıkıntı var sanırım. (Çizgi roman dükkanı olan) Başka şehirlerde yaşayan veya yayınevlerinden (bizzat Çizgi Düşler dahil ve öncelikle) ellerindeki nüshaları kontrol edebilecek olan var mı? 15. sayfadan sonraki birkaç sayfa da diğer sayfalara nazaran silik.

Elindeki kopyayı aldığın yere gönder, değiştirmek zorundalar. Baktın olmadı, sorun çıkardılar, bana ulaş, bir çaresine bakarız.

nicholaihel

Alıntı yapılan: köstebek - 12 Ocak, 2017, 01:00:47
Elindeki kopyayı aldığın yere gönder, değiştirmek zorundalar. Baktın olmadı, sorun çıkardılar, bana ulaş, bir çaresine bakarız.

Teşekkürler. İnternetten almanın böyle handikapları var :( Odakitap'tan almıştım. Temasa geçeyim. Bakalım ne olacak.

s.b

Kitabın ilk 11 sayfası burada. Size bir fikir verebilir sanıyorum.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Zamanımı niye bunu okumaya ayırdım?
İlk birkaç sayfasında daral gelmişken niye yarıda bırakmadım?
Çizgi düşler bu kitabı niye ön okuma yapmadan piyasaya sürmüş?
Bonelli niye bu gereksiz karaktere okurunu maruz bırakmış?
Yazarını görünce aslında biraz kıllanmıştım halbuki :)
Okuyanların yorumlarını deli bir merak içerisinde bekliyorum.

Tuco Ramirez

Çok merak ettiğim bir seriydi. İlk çıktığı zamanlar aldım okudum, ama büyük hayal kırıklığı oldu bende.
satışlar etkilenmesin diye yazmamıştım ama şimdiye kadar alan almıştır zaten.
Daha önce defalarca dizi ve filmlerde işlenmiş bir konudan yola çıkıyor. Tokyo Gul, Ajinn mangalarını amımsatıyor konu olarak.
Ana karakter Lucas'ın hareketleri çok tutarsız. Geçmişi hakkında hiç bir şey hatırlamadığı halde neden "iyi" olması gerektiği konusunda hiçbir tutar yan yok. Mimikleri çok donuk.

Özellikle siyah karelerde yer alan anlatımlarda değişik zaman kalıplarında dolaşan anlatım bozuklukları ve kelime içinde unutulan harfler çok fazla.

Bugüne kadar okuduğum en kötü İtalyan çizgi romanı buydu sanırım.

rumar80

Bir arkadaşım severim diye alıp hediye edince okudum. Bence çok gereksiz bir çizgi roman. Dampyr ile yakaladığı korku fumetti başarısını zombi öyküsü ile sürdürmek isteyen Bonelli bence gereksiz bir kahraman sunmuş.  Zamanla gelişebilir itirazım yok ama beklemeye niyetim de yok. Hele ikinci macerada karşımıza bir de vampirler çıktı ki evlere şenlik.
  Kişisel fikrim hem biz hem de diğer ülkeler için zaman ve para kaybı.  Beni düşünen arkadaşım keşke başka bir çizgi roman için o parayı harcasaymış. 

DAMPYR

Birşey soracağım Lukas Bizde Yılda Birmi Yayınlanacak yoksa oda rafamı kalktı.Mesela yıl sonunda 1 sayı daha gelirmi ?

memospinoz

Alıntı YapLukas 2 raflarda.

Animvader

Lukas'ın 2.sayısı sadece çizgiroman dükkanlarına mı dağıtıldı, internette bulamadım?

hanac

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Temmuz, 2018, 20:19:49
Lukas'ın 2.sayısı sadece çizgiroman dükkanlarına mı dağıtıldı, internette bulamadım?

Kapalı devre basıldı, internette bulamazsın.

haysat

Evet,kapalı devre basıldı.

Kadıköy ve farklı illerde ki çizgi roman satış noktalarında satılıyor...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !