KEN PARKER RODEO YAYINCILIK

Başlatan hanac, 07 Kasım, 2009, 18:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

RODEO Ken Parker'in 40. sayisi APACI yi cikardi arkadaslar.

Senaryo Berardi, cizim Milazzo.

Ic sayfalardan ornekleri de bulabileceginiz link:

http://www.striphaber.com/n_goster.asp?cid=397

AzAzEL

Aldim, okudum çok güzel bir macera :)

Sinan Başak

Nihayet......

Bir sürü insanin okumak istedigi bir yayini yayinlamaya baslayip, senede 2-3 sayi çikartarak kelimenin tam anlami ile piç edip, yayin hakkinida kimseye birakmamak, okuyucuya çok büyük bir saygisizliktir. Ama yinede kimse kusura bakmasin (bende bu grubun içindeyim) bu yayini ve yayinevinin diger yayinlarini salak gibi aliyoruz ve bu saygisizligi bir bakima ödüllendiriyoruz. Halbuki bunlara ciddi bir ceza verip yayinlarini hiçbir sekilde almamak gerekiyor. Hatta ne bileyim yurt disindaki yayinci sahibine sikayet bile edilebilir mi acaba? Neticesinde ne mi olur? Satamazlarsa belki telifi birakirlar. Illa ki yayinlayan bir yayinevi çikacaktir. Neticede okuyucunun kaybedecegi hiçbir sey yok. Hakan Sasmaz ve onun zihniyetindeki tüm 2-3 sayilik yayincilara karsi bir çagri yapiyorum: Bunlarin artik sagmal inekleri olmayalim.

Bana sinirlenende, elestirende olacaktir. Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Bunada hazirim.

Herkese sevgi ve saygilar.

hanac

Alıntı yapılan: sinan basak - 09 Kasım, 2009, 17:53:10
Neticede okuyucunun kaybedecegi hiçbir sey yok. Hakan Sasmaz ve onun zihniyetindeki tüm 2-3 sayilik yayincilara karsi bir çagri yapiyorum: Bunlarin artik sagmal inekleri olmayalim.
Bana sinirlenende, elestirende olacaktir. Dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Bunada hazirim
.

Sinan Bey ilk mesajiniz hayirli olsun.

Sinirlenmiyoruz merak etmeyin.   :)

Bence elestirelim ama "satin almayin" seklinde boykot cagrisi yapmayalim.

LAL için de aynisi geçerli (bkz. http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,1078.0.html)

Bir çok arkadas da orada bundan sonra ben almam dedi.

Bunlarin hepsi tamam ama Çizgi Romana boykota karsiyim, herkes kendi kararini verir diye düsünüyorum.

Sinan Başak

Tabi bu da bir görüs. Ben bu türlü dayanisma ile yapilan hareketlerin netice verecegine inanan bir insanim. Yoksa sirf elestiri yaparak, yazarak hiçbir seyi degistirebilecegimize inanmiyorum. Ben bunun çok güzel bir örnegini yillar önce (saniyorum 1987 veya 1988 olmali) Izmir 9 Eylül Üniversitesi'nde okurken gördüm. O zamanlar Coca Cola firmasi, ürünlerine zam yapmisti. Izmir halki, Coca Cola'yi protesto maksadi ile Coca Cola içmemeye baslamisti. En sonunda yalnizca Izmir'de olmak üzere fiyatlari geriye çekmek zorunda kalmislardi. Neticede maksada ulasilmisti. Bunun bir örnegini daha hiçbir yerde göremedim. Çünkü biz ülke olarak arzu edildigi gibi güdülmeye alismisiz. Kaderciyiz, önümüze konani yemeye alismisiz. Bunu degistirecek olanda biziz, aynen devam etmesini saglayacak olanda.....

Saygilarimla,  

s.b

Ken Parker'i 38. sayisina kadar okudum. Harika bir çr. 39. ve 40. sayilari henüz alamadim. Sürekli takip ettigim çr lerin fazlaligindan dolayi her çikan çr yi aninda alamiyorum.  Para yetistiremiyorum. Yani bazi çr lerin yayininin gecikmesi benim isime yariyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Okurken bir kareye çok talkildim: Yüzbasi bir magarada kistirdigi apaçileri teslim olmaya çagiriyor, aksi takdirde orantisiz kuvvet kullanmakla tehdit ediyordu...

Merak ettim orijinalinde ya da daha önceki çevirilerinde yine ayni ifade kullanilmis mi yoksa çevirmen popüler bir terimden etkilenerek mi bu konusma balonunu Türkçelestirmis!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Uzun Tüfek, Alaska Ken Parker serisini Tay yayinlarinin çikardigi 40 ciltlik serinin tamamini satin alip okuyup, biriktirmistim.
Özellikle ilk sayisi olan Beyaz Balina ve onu takip eden maceralari gerçekten güzeldi.

Sonra Aksoy yayinlarinin çikardigi ve yeni maceralarini içeren 4 ciltlik küçük bir seri çikti bu serideki maceralari ise pek tutulmadi.
Daha sonra 40 lik TAY serisinin tekrarini Parantez'in baslayip ve Rodeo'nun devam ettirdigi, ortak serisinde gördük.
Bu arada Parantez yayin tarafindan 3 cilt basilan  süper albümlerde ise 4 adet macera bir arada olarak eski maceralarin 12 adeti tekrar karsimiza çikti. Nihayet Rodeo'nun büyük boy özel serisi çikti, bu seriden bende 7 cilt var devami çikmadi zannediyorum. Bu serinin ve bu seri haricinde baska yeni maceralarin oldugu serisi çiktimi?
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 22 Aralık, 2009, 14:42:43
Nihayet Rodeo'nun büyük boy özel serisi çikti, bu seriden bende 7 cilt var devami çikmadi zannediyorum.

Aklimda 8 sayi çikti diye kalmis...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Tamam.  Bende bulunan Rodeo Özel serisinde demekki 8.cilt eksik onu bulup tamamlamam gerekiyor..
Altin seride ise Tay in tekrari olan maceralar 2-3 cilt sonra tamamlanmis olacak zannediyorum. Altin Serinin toplam olarak kaç cilt çikacagi ise sanirim henüz belli degil.
Darkwood Sakinleri..

Lami Tiryaki

Rodeo'nun büyük boy albümlerinden birinde yayinlanan Ken'in maceralarinin eski basimlarinin listesini excell dosyasi haline getirmistim. Asagidaki linkte bu dosyayi açarsaniz Tay ve diger yayinevlerinin Ken(Alaska)'in maceralarini hangi siralya yayinladiklarini tekrarlari ayirdedebilirsiniz. No kolonu Ken'in sayi numarasini da belirtiyor ayni zamanda. Kolay gelsin...
Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Bu gün Istanbul dönüsü Kadiköy'e ugradim. Murat'in dükkana girer girmez rafta bana bakan Ken 41-Hafif Mesrep Kadinlar'i gördüm(Tay zamaninda Kibar Hanimlar diye çevrilmis). Sevinçten hemen "tek sayi mi?" diye sormusum. Malum Rodeo arada bir çift sayi birden çikariyor ya, umut fakirin ekmegi :) Tek sayiymis. Sanirim simdiye kadar Ken'i en yakin planda gördügümüz kapaga sahip sayinin yazar kadrosunda bu kez usta Tiziano Sclavi var. Çizeri ise Milazzo'nun tarzindan oldukça farkli bir stili olan Sergio Tarquinio. Milazzo'nun tam tersi daha bol taramali, mükemmeliyetçi, fakat arada bir kaçiveren anatomi hatalariyla farkli bir Ken ziyafeti çekmis, bakalim begenecek miyiz?.. Ön kapak içi, iç giciklayici. Arka kapak içine de FHM erkek dergisi reklami alinmis. Kim demis çizgi romalnar reklam almiyor diye, hem de Ken yani...

41'de gitti kaldi 18... Yasayip görecegiz insallah.

Selamlar
Lami

hanac

BAHADIR

Serinin tamamlanacagina olan inancim artik tam...Senede bir yada iki albümde olsa...Bunada artik Ken Parker ayricaligi deyip fazla kurcalamayacagiz...Herhalde Ken'nin kaderi bu...Italyada bile düzenli periyodlarla yayinlanma sansi bulamamis bir seri....
Her çizgiroman gibi aylik olarak yayinlansa nerde Ken Parker'in farki...O kendini özletmeli...Her sayi ayri ayri sindirilmeli...Piyasa o sayiya doymali ki bir digeri arkadan yetissin...(Fakir tesellisi)...Ken Parker'a bu yakisir...Birde bu açidan düsünün...Daha iyi hissediyorsunuz o zaman... ;)

BAHADIR

Rodeo strip müjdeli haberi verdi...

Alıntı Yap

Altin Seri'nin Yedi Altin Sehir isimli bu kitabinda, kahramanimiz Güneyli bir genç kadina rehberlik ediyor.

Amerikan iç savasi ile efsanevi altin sehirlerin ne alakasi var demeyin: Berardi'nin kurdugu ve Mantero'nun kaleme aldigi öykü, aralarinda yüzlerce yil bulunan iki "kayip medeniyet"e dair göndermeler esliginde, üstelik, okurun merakini kurcalayan esrarengiz olaylarla dolu bir takip içinde akip gidiyor.

Cora Simmons ve dadisi Rosie, görkemli bir yasam tarzinin temsilcileri... Tipki bir zamanlar Ispanyol komutan Cortéz'in pesine düstügü altin sehirler gibi... Sahi, efsanin ardinda bir gerçek mi gizli?

Sürprizlerle dolu gerçek, Agustos basindan itibaren çizgi roman satis noktalarinda, Remzi, Dost, Inkilâp kitabevleri raflarinda, ayrica indirimli ve isik hizinda Kertenpelex.com'da!.

Bitecek,bitecek altin serinin sonunu Allah'in izni ile ömrümüz yeterse görecegiz...Sonra bastan tekrar okuyacagim...