KEN PARKER RODEO YAYINCILIK

Başlatan hanac, 07 Kasım, 2009, 18:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: designer73 - 12 Ocak, 2017, 15:25:34
Piyasada hala bulunabiliyorken almanızı tavsiye ederim. Güzel ülkemde bu serinin tekrar basılma şansı olduğunu zannetmiyorum.

Mondadori Comics'in üçerli ciltler halinde basmış olduğu 3 ciltlik serinin renklendirmeleri harikaymış bu arada. Kapakları da ayrı bi şahane.

http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker-colori

keşke bizde de basılsa diyeceğim ama nerdee? :'(

Çok güzelmiş. Rodeo yapsa bi güzellik. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

tommikser

Dostum bence öküzü sağıp süt çıkarsak daha kolay olur ;D

Nightrain

Renklileri geçtim, bari şunları üçlü albüm formatında yayınlasalar.

Nightrain

Bunlarda Çizgi Düşler'in Tex'i bastığı gibi ikili albüm formatında basılmış Ken Parker'lar.

http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker

Boyları biraz daha büyük.

Nemo

Sanirim Mandadori yayinevi 2015 yilinda 50.sayi olarak son bir macera yayinlamis Ferzan'in bahsettigi bu olmali. ( Mandadori'de 50 sayi cikmis. Sanirim 2'li 3'lu vs bastilar)
59. sayinin devami gibi olursa 60. sayiya denk geliyor :P

Özel Alfa Ajanı

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: tommikser - 12 Ocak, 2017, 15:29:28
Abbas abi bunu bulduğumuza şükredelim diyorum :D

Öylesine yazdım zaten :D İnşallah rodeo haricinde bir yayıncı girer o topa (gönlümden geçen Lal) her ay şıkır şıkır okurduk ::)
Klasik seriyi senede bir sayı yayınlayarak bitirdiler, yeter de artar bu zulüm ;D :D ;D

peder clemente

Nihayet...Bir başyapıt olan "Grev" arşivimize girecek.Çok bekledik.Uzun sürdü.Hatta ben Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar sebebiyle "basamayabilirler" diyordum.Yanılmışım.Üstelik, kitapların ekinde iki bölüm halinde yaratıcılarıyla yapılan röportajlar da var.Takdir ve teşekkürlerimle Rodeo Kitap.Ken Parker Speciale sayılarda da çok güzel maceralar var.Onları da bekliyorum. Bir de Mondadori Comics'in yayımladığı son sayı var, Ken Parker'ı 1908 yılında yaşlanmış olarak görüyoruz.O sayıyı da yayımlarsanız büyük macera tamamlanır...Biter mi? Bitmez.Özgürlük ve adalet arayan Ken Parker'lar hep olacak...

Tuco Ramirez

Ken Parker ana seri özellikle son yıllarında düzensiz periyotlarla da olsa; İlk sayısı 1977 Haziran ayında, 59. sayı 1984 Mayıs ayında olmak üzere, toplam 59 sayı yayınlanmıştır.

Daha sonra 1984 -1987 yılları arasında çeşitli dönemlerde Orıent Express ve Comic art dergilerinde kısa bölümler halinde yayınlanan ken Parker'ın bu bölümleri 3 special sayı halinde birleştirilerek yayınlanmıştır. Bu special albümlerin 1.si bizde Rodeo 1. özel sayıdaki "Norma'nın Prensi" macerası (128 syf), 2.si Rodeo 2.ve 3. özel sayıdaki iki maceranın birleştirilmiş hali (2x64=128 syf), 3.sü ise yine bizde Rodeo'nun yayınladığı renkli özel sayıya (96 syf.) denk gelmektedir.
Bu üç adet special sayı daha sonra 1994 yılında, bizde yayınlanan edisyon olan ve 1989-1994 yılları arasında yayınlanan Ken Parker sayılarının tekrar basıldığı "Serie Oro" yani altın serinin 60-61 ve 62. sayıları olarak yayınlandı.

Daha sonra 1992 - 1996 yılları arasında 36 adet Ken Parker Magazine dergisi yayınlandı. Derginin her sayısında bulunan 48'er sayfalık Ken Parker bölümleri ise macera macera birleştirilerek Collezione başlığı altında 13 sayı halinde (96-97 yıllarında) albüm halinde yayınlandı. Bu derginin ilk 5 sayısında yayınlanan maceralar, bizde Rodeo'nun 4-8 arası özel sayılarına denk gelmektedir.

daha sonrasında ise 1. sayısı 1996, 2 ve 3. sayısı 1997 ve 4. sayısı 1998 yılında olmak üzere 180'er sayfalık 4 adet special Ken Parker macerası daha yayınlanmıştır.

http://www.ubcfumetti.com/kp/1.htm  (Bu linkte sağ oka basarak buraya kadar yazdıklarımı görebilirsiniz)

2014-2015 yılları arasında Nemo'nun bahsettiği Mondadori yayınevinin yayınladığı 50 sayıya gelirsek, yukarıda bahsettiğim tüm sayılar ilk 47 sayıda toplanmış. Ama 48 ve 49. sayıların ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. 50. sayı ise malumünüz 1908 yılında geçen Ken Parker'ın yaşlanmış halini anlatan yeni çizim Final sayısı...

http://www.mondadoricomics.it/collana/ken-parker

memospinoz

48 ve 49. sayılar karışık albüm tadında. Bunların içerisinde kapaklar ve seçme illüstrasyonlar bulunmaktaymış. 48. ciltte 1. cilt (Lungo Fucile [Uzun Tüfek] – Mine Town), 49. ciltte ise 13. cilt (Lily e il cacciatore [Avcı ve Köpeği] – Pellerossa [Kızılderili] ) maceraları da ayrıca yer almaktaymış.

NIC

Başlığı görünce birisi kesin grev  nezaman çıkacak vs. falan yazmıştır dedim okadar ümidi kesmistim sürpriz oldu.Ben rodeo'nun özel seri Kenlerde hızlanacağını düşünüyorum (napim iflah olmaz bir iyimserim ben )

yunusmeyra

Alıntı yapılan: NIC - 12 Ocak, 2017, 23:47:05
Başlığı görünce birisi kesin grev  nezaman çıkacak vs. falan yazmıştır dedim okadar ümidi kesmistim sürpriz oldu.Ben rodeo'nun özel seri Kenlerde hızlanacağını düşünüyorum (napim iflah olmaz bir iyimserim ben )
valla ,insan "ken parker" başlığı ile ilgili mesaj görünce heyecanlanıyor ve bir an "hiç girip okumasam mı?","moralim yine bozulmasa mı?" vs diye geçiriyor aklından  :-\ hatta ,şu mesajı yazarken bile çok düşündüm: "madem yeni haber vermeyeceksin bi şey de yazma,senin gibi heyecanla haber bekleyen bir sürü insanı gereksiz germe" dedim...

şöyle düşünüyorum : "ne olursa olsun bu seri bitecek(çok şükür "ana"seri bitti de  ;) biz kalan "özel" albümleri vs kastediyoruz),5 yılda bir albüm de çıksa,kalan albümleri 20 sene de beklesek,olacak  ;D yani yayıncısı da ısrarlı ve inatçı,"bıraktık,yapamıycaz" vs demiyor,  kimse "vazgeçmiyor" dikkat ederseniz ::) eee,biz de "vazgeçmedik"  ;) o zaman olacak  :)  belki "torunlar" görecek, ama olacak  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

tommikser

Sevgili yunusmeyra bu deiğin meşhur piyango hikayesini hatırlattı bana.Hani adama 60 ından sonra büyük ikramiye çıkmış o da gitmiş taksime hela yapmış.Neden diye soranlara bu yaştan sonra gelecek paranın ....  demiş.Benim için de durum aynı eğer 20 yıl bekleyeceksek o yaştan sonra gelen Ken Parker 'ın  .....  edeyim :D

OZAN BALIM

İnanamıyorum! Sonunda bitti! Grev'i taramalardan okuyup İzmir Barosu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Özel Bülten sayısına bir yazı yazmıştım. Umarım özel seri kaldığı yerden devam eder. Ben Rodeo periyoduna da razıyım, ne yalan söyleyeyim...

NIC

Hayatımda yaptığım en hızlı çr alışverişi oldu sanırım dün akşam Grev'i sitede görür görmez sipariş verdim .Bugün Kertenpelex'ten aradılar dünden beri yaklaşık 20 kişi sipariş geçmiş  :o

seastar1000

İkisinide aldim metroda soyle bi inceledim zaten onceden okudugum sayilar iceride renkli ekler koymuslar kapak ici donem resimleri yine cok guzel ellerine saglik rodeo