KEN PARKER RODEO YAYINCILIK

Başlatan hanac, 07 Kasım, 2009, 18:01:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

yillardir sikayet ettigim eski yayinlarin yeniden yeniden onumuze surulmesi yuzunden Ken Parker gibi olaganustu sanat eseri niteligindeki cizgiroman lar bile tutunamiyor Turkiye de

zaman gelecek yayin cikmayacak olacak bu gidisle cunku yillardir bir anlayisi oturtamadi Turkiye de insanlar ve de yayincilar.

Koleksiyonculuk

drfuhrer

magico vento'nun en az bilgisinin olduğu konuymuş ken parker...maşaallah:))

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 14 Ocak, 2011, 17:40:04
Hayırlı olsun.  :)

Ken Parker, serinin 43. kitabıyla satış noktalarında! Cennete İki Adım isimli maceranın yazarı Giancarlo Berardi, çizeri ise Giorgio Trevisan.

Neredeyse her sekansta yeni bir sürprizle açılarak ilerleyen Cennete İki Adım, İtalya'daki ilk yayınlanı ile, o vakte kadar ülkenin çizgi roman geleneğinde pek suyüzüne çıkartılmamış bir başka konu olan keyif verici maddeleri mercek altına alıyordu.

Toplumsal ve bireysel sorumululukların gençlik hevesleri ile çatıştığı noktada devreye giren Ken, kendi ifadesiye "belki artık vazgeçmesi gereken" bilgece laflarla yaklaşıyor bazen mevzuya. Fakat maceranın geneli, adeta bir aksiyon fırtınası!

Cennete İki Adım, salt tematik derinliği ile değil, senaryo yapısı ile de kalburüstü bir macera. Üstelik, vahşi batıya has silah şiddetinin hâlâ hüküm sürdüğü özel bir kenti de betimliyor:

Geride bıraktığımız hafta içinde yeni bir silahlı saldırı ile ABD'nin ve dünyanın gündemine yerleşen, şerifinin de "Burası Amerika'nın Tombstone'u" diye eleştirdiği Tucson şehri, ilk kurulduğu yıllardaki haliyle anlatılıyor Cennete İki Adım'da: "Para kazanmak değil, para harcamak için gidilen bir yer..."

Burada bir görsel karışıklığı olmuş, ama iyi de olmuş...

Neymiş bu Yörüngeden Çıkanlar merak ettim şimdi...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ekim, 2011, 15:30:20
Alıntı yapılan: hanac - 14 Ocak, 2011, 17:40:04
Hayırlı olsun.  :)

Ken Parker, serinin 43. kitabıyla satış noktalarında! Cennete İki Adım isimli maceranın yazarı Giancarlo Berardi, çizeri ise Giorgio Trevisan.

Neredeyse her sekansta yeni bir sürprizle açılarak ilerleyen Cennete İki Adım, İtalya'daki ilk yayınlanı ile, o vakte kadar ülkenin çizgi roman geleneğinde pek suyüzüne çıkartılmamış bir başka konu olan keyif verici maddeleri mercek altına alıyordu.

Toplumsal ve bireysel sorumululukların gençlik hevesleri ile çatıştığı noktada devreye giren Ken, kendi ifadesiye "belki artık vazgeçmesi gereken" bilgece laflarla yaklaşıyor bazen mevzuya. Fakat maceranın geneli, adeta bir aksiyon fırtınası!

Cennete İki Adım, salt tematik derinliği ile değil, senaryo yapısı ile de kalburüstü bir macera. Üstelik, vahşi batıya has silah şiddetinin hâlâ hüküm sürdüğü özel bir kenti de betimliyor:

Geride bıraktığımız hafta içinde yeni bir silahlı saldırı ile ABD'nin ve dünyanın gündemine yerleşen, şerifinin de "Burası Amerika'nın Tombstone'u" diye eleştirdiği Tucson şehri, ilk kurulduğu yıllardaki haliyle anlatılıyor Cennete İki Adım'da: "Para kazanmak değil, para harcamak için gidilen bir yer..."

Burada bir görsel karışıklığı olmuş, ama iyi de olmuş...

Neymiş bu Yörüngeden Çıkanlar merak ettim şimdi...

Şöyle birşeymiş...

Var Mısınız Yörüngeden Çıkmaya?

04.10.2011

TBD Ödüllü Bilimkurgu Öyküleri, önümüzdeki günlerde kitapçı raflarında olacak

Türkiye Bilişim Derneği'nin Bilimkurgu Öykü Yarışması'nda son beş yılda dereceye girmiş öyküler, Rodeo Albümler Dizisi'nin 6. kitabında derlendi.

Cem Özüduru'unun özgün ilüstrasyonlarıyla zenginleşen edisyon, 18 yazarın toplam 19 öyküsünü içeriyor.

Hakkında kapsamlı bilgiye önümüzdeki günlerde yer vereceğimiz kitabın ismi, Yörüngeden Çıkanlar...

Dost, İnkılap, Remzi ve D&R gibi kitabevi zincirlerinde, kitabı 7 Ekim'den itibaren bulmak mümkün olacak.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Rodeo 'dan beklenen haber sonunda geldi.Bültenden alıntı yapıyorum:

Cochito'nun Kadını ile tanışırken, Sergio Bonelli'yi özel bir bölümle anıyoruz

Ken Parker serisinin 45. kitabı, Sergio Bonelli'nin anısına siyah logo ile çıktı. Geleneksel olarak sarı zeminin üzerine kırmızı, yeşil, mavi veya kahverengi olan logodaki değişikliğin ötesinde, söz konusu kitap, Sergio Bonelli'ye adanmış özel bir bölüm de içeriyor. Ken Parker'ın hayat bulmasında editör ve yayıncı kimliğiyle rol oynamış çizgi roman efsanesini, Roberto Diso'nun ve Hakan Şaşmaz'ın kaleme aldığı aldığı metinlerle anıyoruz.

"Ben bir apaçiyim, adalet değil intikam istiyorum!"

Bu net sözlerin sahibiyle tanışacağımız maceranın ismi, Cochito'nun Kadını. Berardi - Mantero ikilisinin girift senaryolarla Apaçi savaşlarının politik ve sosyal arka planını irdelediği öyküler zincirindeki bu halka, aynı zamanda çizer Carlo Ambrosini'nin sanat hayatındaki zirvelerden biri.

Tarkan Kurt

Nihayet çıktı ha. Bu hızla bu serinin biteceği yok ama buna da şükür demek lazım her halde ;D

ErenKoyunoglu

alan ford

Güzel haber. Haftasonu Kadıköy'den alırım artık. Fuar'dan almayı unuttuğum Rodo ile birlikte. Bu arada bu sene yıllık çıkacak mı acaba. Bilgisi olan var mı?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

altay1944

Şükür sonunda Rodeo'da bu kervana katıldı.Tez zamanda seriyi tamamlamaları dileğimle.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

haysat

Evet yakın zamanda biter bu gidişle,zaten ne kaldıki.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

pearl jam

Ekim - Kasım aylarına bayılıyorum. Çizgi roman yağıyor :)

gökmen

24 kasım 2011 sevgili günlük bugün ken parker 45. sayıda çıktı....allah uzun ömür verirse bittiğini de görürüz artık...şu an benim oğlum beşinci sınıfa gidiyor herhalde liseyi görürüz  bu halde...!!!

BAHADIR

OOoo Lise ne ki, Üniversite,yüksek lisans, doktora,moktora derken Allah'ın izni ve inayeti ile Ken Parkerlar tam takım elimizde olacak inşallah...En ufak bir kuşku duymuyorum...Sizde duymayın...Allah hepimize yeter ki ömür versin...

yunusmeyra

"bizler ken parker'a kişisel hiç bir menfaat düşünmeden başladık..o güzel günleri illaki göreceğimiz gibi iddiamız yok..her insan evladı gibi biz de görmek isteriz pek tabii ki..ancak bizler sonraki kuşaklara onurlu bir mücadele bırakmanın gururunu yaşayacağız..ve bizim için "ken parker'ları ellerinde öldüler!" diyecekler..(hani  westernlerde olduğu gibi ,tabancaları ellerinde ölen silahşörlerden kinaye..) bu meşakkatli yolda yılmadan gelecek günlerin mücadelesini veren arkadaşlarımız gözünüz arkada kalmasın..bir gider bin geliriz..çocuklarımız,eşlerimiz ve dostlarımız siz de bizim gibi "ken parker" yayınının bir gün seri tamamlanarak biteceğine tüm kalbinizle inanınız.."(bu konuşma "ken parker" okuyucularından zaman içinde aramızdan ayrılanları anmak için yapılan bir toplantıdan alınmıştır.. ;))
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Kerimoğlu

Epey bekledikten sonra nihayet! 10 kadar kitap kaldı ama bu periyotta 4-5 seneyi bulur herhalde serinin tamamlanması. Ken Parker okuduktan sonra birkaç gün bir şey okuyamıyorum. Milazzo'nun çizgileri büyülüyor beni...