Gizli Deney - EDAM Yayınları (Yıldırım Örer)

Başlatan memospinoz, 27 Aralık, 2016, 16:50:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Gizli bir deney üzerinde çalışan bir bilim adamı, ona yardımcı olmaya çalışan gönüllü iki genç, insanlık için çığır açacak yepyeni bir icat: küçültme makinası, makinayı ele geçirmeye çalışan kötü adamlar, küçültme makinasında küçülen insanlar, macera, merak, heyecan... Hepsi ve daha fazlası bu kitapta! Evet, daha fazlası: dostluk, yardımlaşma, adalet, azim, kararlılık, basiret, cesaret, sorumluluk, doğruluk ve sabır... Hem eğlenceli hem "değer"li bir kitap...

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 88
Boyut: 20x27 cm
Kuşe Kâğıda, Renkli, Amerikan Cilt
Etiket Fiyatı: 10 TL

pizagor

Kapakta ön plana çıkarılan horoz olgusu Çizgiromanda bir ilk olabilir.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

memospinoz

Alıntı yapılan: pizagor - 27 Aralık, 2016, 17:57:52

:) Chew'da horoz ve hatta tavuk var.

HacıGeraltEmmi

Usta kapak çizmeye üşenmiş herhalde grafiker de kafasına göre karelerden kolaj yapmış :D
hiç olmamış ama :(

xmenac

Mrtekin

They drew first blood...

ferzan

Bu sefer ağzımı açarsam ne olayım... :)

Beni bilen dostlar, abiler bilir...Ne tepki vereceğimi de bilirler...Eser de 100 metreden kendini belli ediyor, tanıtım bülteninde kullanılan cümlelerle bile ''Heyooo, 2017'nin ilk gülüyüm beeen!..'' diye bağırıyor ama alıp okuyana kadar ağzımı açmayacağım...Tek temennim, umarım 90'lı yıllarda, İhlas Yayın Grubu bünyesinde Türkiye Çocuk'ta falan üretilmiştir de hatıra amaçlı basılmıştır, 2016 üretimi değildir...Velev ki öyleyse iyice mühürleyeceğim ağzımı...

Kapak tasarımı ve font olarak da zamanda hızlı bir geriye dönüş yaptırması, 90'lı yıllar Cağaloğlu piyasasına selam çakması da ayrıca takdire şayan...Zehir yüklü kalemimi biledim, eserin elime geçeceği günü bekliyorum...Akabinde buradaki yerimi alacağım... :)

Piri Reis, Hayatım Çizgi Roman ve Karabala albümlerine içerik niteliği olarak kardeş geliyor sanki... ;D
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

memospinoz

Daha önce aynı çizerin aynı yayınevinden şöyle de bir 24 sayfalık eseri çıkmış. Aşağıdaki örnek sayfalarını inceleyebilirsiniz. Muhtemelen "Gizli Deney" de böyle bir kitap. Çocuklara yönelik "değerler eğitimi" temalı kitapları var bu yayınevinin, bunlar da sanki aynı amaçla çizilmiş gibi. Yetişkin çizgi roman okuruna pek hitap ettiğini düşünmüyorum, ilkokul-ortaokul çağı çocuğu veya yeğeni olanlar alabilir tabii.  :)

https://www.edam.com.tr/urunler/sample-pages/kayip-vadi-yardimseverlik-kitaptan-bazi-sayfalar.pdf

pizagor

Bu tanıtımı okuyunca ve kapağı görünce Profesör Verybad'li hakikaten kötü, adresleyeyim Aksoy'un yarım bıraktığı ve deforme bastığı son Zagor macerasını (Ürkütücü Boyut) hatırlayan tek ben miyim acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Alıntı yapılan: pizagor - 27 Aralık, 2016, 17:57:52

;D

ben de hep horoza baktım durdum. Türkiye çocuk çizgi romanlarından beri böyle bir horoz görmemiştim.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN