Uyanış - JBC Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 03 Ocak, 2017, 12:00:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Dün gece itibari ile bitirdim hatta hızımı da alamayıp Ken Parker Grev Macerasını da okudum  :D

Uyanış 'a gelirsek genel konu iki faklı zaman diliminde geçiyor. Şimdiki zaman ve 200 yıl sonrası.

Önemli ve dışlanmış okyanus biojositi Lee Archer kendi halinde balinalar ile ilgilenmektedir. Bu arada çok gizli bir kurumdan tanıdık bir sima okyanusun ortasına helikopterle inerek gizemli bir ziyaret yapar.

Lee onun hiçbir dosyası ile ilgilenmeyeceğini söylemesine karşın adam sadece kaydı dinlemesini ister. Dinledikten sonar zaten sen kendin isteyeceksin diyerek onun merakını daha da arttırır.

Adam ona bir balina sesi dinletir ama oldukça farklı hatta balinaların bu sesleri çıkaramayacağını düşünür. Adamın dediği gibi hiç düşünemeden bilim merakı ile onun takip eder.

Çok gizli dediği üst gerçekten gizlinin de ötesindedir. Geldiği bu üstte sadece kendisinin olmadığını, dünyanın çeşitli yerlerinden çeşitli uzmanların olduğunu görür. Hepsi neden geldiklerini oldukça merak etmektedir. Ajan bu meraka son verir.

Hepsi gördükleri karşısında dehşete düşmüşlerdir. Bu yaratık acaba nedir? Okyanusun tabanında nasıl yaşamayı başarmaktadır? Yoksa sudan karaya çıktığımız ama hala izine rastlamadığımız kayıp halka bu yaratık mıdır?

Bu soruların cevaplarını almakta kesinlikle geç kalmayacaklardır....

İkinci bölüm ise 200 yıl sonraya bizi atar.

Bu keşif dünyayı kesinlikle değiştirmiştir. Kıtalar ,ülkeler ve insanlar tamamen değişmiş durumda bizi karşılar. Bu keşfin etkisi nasıl bu kadar güçlü olabilmiştir. Ve bu keşfin yarattığı büyük yıkım geri döndürülebilir mi?

Cevaplar bize daha fazla sorular sunar ve okuması gerilimli ama bir o kadar da heyecanlı bir çizgi roman karşımıza çıkar.

Okurken ara ara gerildiğim o karanlık atmosferin  içimi sıktığı ama bir o kadar da meraktan sayfaları bırakamadığım ÇR oldu Uyanış. Biraz Küre biraz Sualtı Dünyası dünyasının tadında olana ama onlara da benzemeyen sinematografik bir ÇR olduğunu söyleyebilirim. Başlangıcının çok iyi olduğu ama konuya göre zayıf bir sonla bittiği ve potansiyeli güçlü bir ÇR nın boşa harcandığını hissettim. Daha güzel bir son olabilir hissine kapıldım. Bunların dışında bence kesinlikle okunması gereken korku gerilim ve bilimkurgudan hoşlanan herkesin keyifle okuyabileceği bir ÇR uyanış Benim puanım

8/10

Nightrain

Kitabım geldi, dalıyorum akşam. Uzun zamandır bekliyordum basılmasını. Darısı diğer Murphy'li çizgi romanların başına.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İnancomic

internette hiç bir yerde bulamadım zaten idefixle d&r iyice saçmaladı .diğer çizgi roman dükkanlarının internet sitelerinde  var sanırım ama onlarda biraz pahalı

nicholaihel

Alıntı yapılan: İnancomic - 25 Ocak, 2017, 14:36:56
internette hiç bir yerde bulamadım zaten idefixle d&r iyice saçmaladı .diğer çizgi roman dükkanlarının internet sitelerinde  var sanırım ama onlarda biraz pahalı

Bende odakitap'a gelsin diye bekliyorum. Yeni JBC'lerin hiçbiri yok :(
idefix'e Batman 5 ve Yeni Dünya 2 gelmiş ama Uyanış yok. Olsa da almam. Rezil ettiler son siparişlerimi. Ertan Bey prefix vs. detayını okur olarak anlamadığım açıklamalar yapmıştı ama Karakarga'da Epileptik odakitap'ta ön sipariş görünüyor, çok hızla gelmiş listeye, idefix'de yok mesela. Ben anlamadım bu işi.

Nightrain

İdefix ve D&R gerizekalı onu anladık ama eganba, odakitap ve bkmkitap'da eklememiş. Hepsine mesaj attım, gerekli yerlere iletildi dediler, 1 hafta oldu hala eklememişler.

Ertan Başgan, şunlara ayar çek bir zahmet. Wake gibi bir eser arada kaynamasın.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Uyanış hariç hepsini eklettim

tommikser

Yani şöyle diyeyim bu yılın en iyi tek macera çizgi romanı içinde şu anda bence birinci. Sene sonuna ne olur bilemem ama şimdilik birinci. Okumayan çok şey kaçırır. Hala okumadınızsa çok şey kaçırıyorsunuz o kesin.

nocardia

Ben geçen cumartesi İzmir'de çizgiroman dükkanına sorduğumda bile gelmemişti. Dün verdiğim internet siparişime de ekleyemedim. Bakalım ne zaman edinebileceğim...

gizmoo

Alıntı yapılan: Jedmau - 25 Ocak, 2017, 18:48:49
Uyanış hariç hepsini eklettim

Uyanış'ı neden ekletemediniz ?

Jedmau

Alıntı yapılan: gizmoo - 25 Ocak, 2017, 21:45:16
Uyanış'ı neden ekletemediniz ?

Onu eklemeye daha varmış , sırayla gideceklermiş :)

tommikser

Bir kere okudum ama şimdi ikinci kere okuyorum. Keşke devamlı bir seri olsaymış...

Jedmau

worldman

Batman Yeni Dünya 2 cildi 1 ay sonra eklenmiş kimbilir Uyanış ne zaman eklenir?

tommikser

Beklediğinize değecek emin olabilirsiniz.