2- Frankofon En İyi Çizgi Romanı - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 03 Ocak, 2017, 21:36:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Frankofon En İyi Çizgi Romanı 2016 adayları;

18 aday mevcut

Assassin's Creed, Bouncer, Bugünün Efsaneleri, Cedric, Edelweiss Pilotları, Gizli Tarih,

Komançi, Red Kit, Rin Tin Tin, Tetikçi, Ne Tanrı Ne Efendi, Sıradan Zaferler, Karanlık Güzel,

Capa, Parantez, Alice Harikalar Diyarında, Notre Dame, Kayıp Zamanın İzinde 6

Herkesin 2 oy hakkı vardır.

Ankete katılımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

HacıGeraltEmmi

caretta

Eski göz ağrım Red Kit'e gitti oyum.YKY'nin nadir yaptığı hayırlı işlerden birisi Red Kit'in
tüm külliyatını yayınlaması oldu.Bu yaklaşımı Rin Tin Tin'e göstermediler.Seri,galiba
yarıda kaldı.Bir ikinci şık da olsaydı "Bouncer"i de seçerdim.Komançi de iyi bir
seçenek olabilirdi.Diğer frankofonlarla ilgim yok.Hiçbirini okumadım.

tommikser

haysat

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

rumar80

Yalnız kovboya yalnız olmadığını hissettirdim.

ferzan

Tetikçi'yi öteden beri sevsem de, uzun bir aradan sonra yeni cildiyle gelen Bouncer 'in hastası olsam da, Gizli Tarih 'i okumamama rağmen arşivlik görüntüsü ve sık yayın aralığı dolayısıyla alıp uzaktan sevsem de, oyumu Bugünün Efsaneleri 'nden yana kulandım...Yılın son aylarında fuara denk gelmek suretiyle çıkan bu üçleme, benim nezdimde orijinal boyutu, pamuk gibi edisyonu ve ayna gibi baskısıyla 2016'da sıyrılmış oldu...

2016 için çok da büyük bir fark yaratmadığını düşündüğümden Red Kit ve Rin Tin Tin 'i,
    Fazla anlık / eğlencelik gördüğüm için Cedric 'i,
    Fazla ideal ve IMDB 7.2 puanlık film atmosferi için Edelweiss Pilotları 'nı,
    En ufak birşey hissetmediğim için de Assasin's Creed 'i
    ...seçmedim...

Bouncer ve Tetikçi, yayın aralığı ve boyuttan oyumu kaybetti...Yoksa yukarıda da bahsettiğim gibi, epey düşündürdü seçerken...Gizli Tarih 'i ise ''yeni başlayanlar için çizgi roman'' kafasında bulduğum için eledim...

2016 Frankofon favorim Enki Bilal 'den ''Bugünün Efsaneleri'' dir...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

nicholaihel

Fumetti anketi gibi sanıp iki oy vermeye çalıştım önce :) Bunlar Tetikçi ve Bouncer idi. Baktım oy hakkımız tekmiş, sert kapak baskısıyla, aforizması bol baş karakteri ile gönlümüzde yeri ayrı olan Tetikçi'ye gönül rahatlığı ile verdim oyumu.

peder clemente

Western sevgim ve Avrupa üretimi Western çizgi romanların en önemlileriden biri olduğu için "Komançi"yi seçtim.

yunusmeyra

red kit ve komançi gönlümden geçendi  :) ama forum sayfalarında yazıp,"yarım kalacak diye hayıflandığım frankofon dizilerden" biri olan (diğerlerinin başında "borgia" ve "buddy longway" geliyor  :-[ ) "bouncer" için kullandım...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

doktor1881

AU4