2- Frankofon En İyi Çizgi Romanı - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 03 Ocak, 2017, 21:36:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

panthei

Edelweiss Pilotları beklentilerimi karşılıyor.

s.b

Komançi'yi seçtim. Aslında Red Kit'i işaretleyecektim ama Komançi'ye de kıyamadım be abilerim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

altay1944

Eğer 2016 diye seçeceksek zaten alternatif fazla yok.Diğerleri uzun yıllara yayılan eserler.Bu yüzen 2016 yılında çıkan ve kısa zamanda 4 albüm yayınlanan gizli tarih  dedim...Bugünün Efsaneleri de olabilirdi...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

darkwood

Darkwood Sakinleri..

köstebek

dostlarım kızmasınlar da

yıl olmuş 2016, hâlâ yılın frankofon serisi olarak Red Kit ismi ortalıkta dolaşıyorsa, direnFrankofon konusunu ne yapacağız?

memospinoz

2016 denildiği için oylamada eski serileri hesaba katmadım.
Bugünün Efsaneleri, Edelweiss Pilotları ve Gizli Tarih arasından gerek konusu, gerek çizimleri itibarıyla özgün bir eser olan Bugünün Efsaneleri üçlemesini seçtim.

nicholaihel

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Ocak, 2017, 21:01:07
dostlarım kızmasınlar da

yıl olmuş 2016, hâlâ yılın frankofon serisi olarak Red Kit ismi ortalıkta dolaşıyorsa, direnFrankofon konusunu ne yapacağız?

Herkesin oyuna ve fikrine saygı duymakla ve dahi Red Kit'i sevmekle beraber, bu görüşe katılıyorum.

:)

Tuco Ramirez

guneseral

Tuco Ramirez

Frankofonda Asterix, Red Kit,
Fumettide Zagor ve Tex,
Comicste de Superman, Batman ve Spider-Man oylama dışı olması gerekir.
Yani belirli bir macera veya yan seri için oylanmıyor ise...

nocardia

Baskı kalitesi ile bir adım öne çıkan Bugünün Efsaneleri benim Edelweiss Pilotları ile olan ikilemimi yendi.

pizagor

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Ocak, 2017, 21:01:07
dostlarım kızmasınlar da

Katılıyorum ama malum, demokrasi, halkın seçimi mevzuları. Eleştirirsem milli iradeye karşı gelmiş olur, yaftalanır, anamdan emdiğim süt burnumdan getirilir diye de endişe etmekteyim bir yandan. Neyse ki ortamımızın zeka seviyesi yüksek, 'en azından' pek çok 'Altın Madalyondaş'ımızla seviyeyi koruyarak tartışabiliyoruz. Dün bu mevzularla ilgili Zeki Kayhan Coşkun'un radyo programında trollere karşı bir tiradı vardı ki bir şekilde bulabiliyorsanız dinlemenizi isterim.

Acı olan bu beğeniyi, frankofonları niye küçültüyorsunuz diye o kadar söylendiğimiz kişilerin huzurunda, çıkardıkları neredeyse cep boyutu Red Kit toplu albümleri için yapıyoruz. Sanki bir tutarsızlık var gibi ama neyse, fazla deşmeyeyim şimdi...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Oyumu; bir tahlil daha yapıp; Edelweiss'ten 2. tercihim olan, "Red Kit"'e çevirdim. Ellerime sağlık.
They drew first blood...

rumar80

Bouncer'ı okumadım. Okusam büyük ihtimalle ona oy verirdim. İlk cildi hala durur. Ama okumadığım bit kitaba oy vererek iki yüzlülük yapmış olurdum. Gizli tarih ve Enki Bılal beklentilerimi karşılamadı. 
  Diğer seçenekler kötü mü?  Kesinlikle değil.  Ama bu sene içinde basılan Frankofonlar yılın kitabı olacak gibi değildi bence. Bu da beni eski bir dosta yöneltti.
   İki yıl arka arkaya Thorgal seçilirken de durum farklı mıydı? 
   Bu bir seçim ama ben üyelerimizin sadece duyguları ile oy verdiklerini düşünmüyorum. 

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ocak, 2017, 23:39:17
Bouncer'ı okumadım. Okusam büyük ihtimalle ona oy verirdim. İlk cildi hala durur. Ama okumadığım bit kitaba oy vererek iki yüzlülük yapmış olurdum. Gizli tarih ve Enki Bılal beklentilerimi karşılamadı. 
  Diğer seçenekler kötü mü?  Kesinlikle değil.  Ama bu sene içinde basılan Frankofonlar yılın kitabı olacak gibi değildi bence. Bu da beni eski bir dosta yöneltti.
   İki yıl arka arkaya Thorgal seçilirken de durum farklı mıydı? 
   Bu bir seçim ama ben üyelerimizin sadece duyguları ile oy verdiklerini düşünmüyorum.

Belki bir de 'hiçbirine benden oy yok' seçeneği olmalı, ne dersin Umar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...