Gönderen Konu: Sissoylu Serisi - Brandon Sanderson  (Okunma sayısı 335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dean

 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 8,122
Sissoylu Serisi - Brandon Sanderson
« : 06 Ocak, 2017, 18:39:48 »
  Zaman Çarkını tamamlayan ve başta Fırtınaışığı Serisi olmak üzere bir çok fantastik eserin yazarı olan Brandon Sanderson'un bir diğer önemli serisi de Sissoylu(Mistborn).

  Sissoylu serisi isimleri "Son İmparator" "Kuşatma" ve "Çağların Kahramanı" olan ana üçlemeye sahip. Bu kitaplar sırasıyla 2006, 2007 ve 2008 yıllarında piyasaya sürüldü. Ülkemizde ise yine Fırtınaışığı Arşivi Serisi gibi Akılçelen Kitaplar tarafından çıkıyor.  2011'de yazılmaya başlayan Misborn serisine ait Wax & Wayne kitaplarının ise şimdilik üçü piyasaya çıktı ve dördüncü kitap yolda.  Bir zamanlar, dünyayı kurtarmak için bir kahraman ortaya çıkmıştı. Gizemli bir kalıtıma sahip, diyarların üstüne çöken karanlığa karşı cesurca meydan okuyan bir genç adam.
Yenik düştü.

O zamandan bu yana bin yıl geçti ve dünya, Lord Hükümdar olarak bilinen ölümsüz imparator tarafından yönetilen, kül ve sisten oluşan bir çölden başka bir şey değil. Üstelik bin yıldır bütün ayaklanmalar ağır bir hüsranla sonuçlandı.

Ancak her nasılsa umut ölmüyor. İmparatorluğun ve hatta Lord Hükümdar'ın bile sonunu getirmenin hayalini kurmaya cesaret edebilen bir umut. Planlanmakta olan yeni bir tür isyan var; tarihin en büyük soygununun etrafında inşa edilmekte olan bir isyan, dâhi bir hırsızın kurnazlığına ve beklenmedik bir kahramanın, bir sokak çocuğunun kararlılığına dayanan bir isyan.

Gecenin sahibi sisler.
Dünyanın sahibi ise Lord Hükümdar.

(Tanıtım Bülteninden)

Çevrimdışı dean

 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 8,122
Ynt: Sissoylu Serisi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #1 : 29 Haziran, 2017, 11:55:55 »


Sissoylu Üçlemesi'nde yaşanan olayların ardından üç yüz yıl geride kaldı ve hem bilimde hem de teknolojide önemli gelişmeler yaşandı.  Trenleri, elektrik enerjisi ve hatta yeni yeni boy göstermeye başlayan gökdelenleriyle, Scadrial artık modern zamanların eşiğinde.
Ancak tüm bu heyecan verici gelişmelere rağmen, büyü bu dünyanın kaderine etki etmeye devam ediyor. Yabanlar adı verilen uzak diyarlarda adalet ve düzen sağlamaya çalışanlar için, Allomansi ve Ferusimya âdeta vazgeçilmez.
Bu kişilerden biri, Allomansi ile metalleri İten ve arzu ettiğinde, daha ağır ya da hafif olabilmek için Ferusimya kullanan Waxillium Ladrian ve o, az rastlanan bir Çiftsoylu. Yabanlar'da geçen yirmi yılın ardından, Wax şimdi silahlarını kaldırmak ve soylu bir Ev'in başındaki kişiye düşen zorunlu görevleri üstlenmek zorunda.

Acaba etkileyici yapıları ve iki yanı dizi dizi ağaçlarla süslü ve şık yollarına rağmen, bu şehir Yabanlar'dan daha tehlikeli bir yer olabilir mi?
 
“Sanderson, bu türün en başarılı yazarlarından biri olduğunu göstermeye devam ediyor.”
-Library Journal-
“Kısmen Sherlock Holmes kısmen X-Men olarak adlandırılabilecek bu roman, okuyucularına heyecan dolu bir okuma vadediyor.”
-Publishers Weekly-
 
(Tanıtım Bülteninden)

Çevrimdışı dean

 • Bölüm Yöneticisi
 • Çizgi Roman Sevdalısı
 • *****
 • İleti: 8,122
Ynt: Sissoylu Serisi - Brandon Sanderson
« Yanıtla #2 : 09 Şubat, 2018, 14:53:12 »


New York Times Çok Satanlar Listelerinin gediklisi Brandon Sanderson'dan politik entrikalar, büyü ve dövüş sanatlarıyla bezeli bir soygun hikâyesi!
 
Sissoylu Üçlemesi'nde yaşanan olayların ardından üç yüz yıl geride kaldı ve Scadrial modern zamanların eşiğinde. Bir Çiftsoylu olan ve soylu Ev'inin başına geçen Waxillium Ladrian, Yabanlar'da edindiği şeriflik deneyiminin büyük şehirde de işine yarayacağını artık biliyor.
 
Sürekli devinen, geleceğe umutla bakan ancak hâlâ dengeleri oturmamış Scadrial toplumu, ilk sınavını iş dünyasına kaos getirmeyi ve dinsel çatışmaları körüklemeyi hedefleyen bir dizi suikast ve terör eylemi karşısında verecek. Artık polis teşkilatının resmen üyesi hâline gelen Wax, eksantrik ortağı Wayne ve zeki bir genç olan Marasi, Scadrial'da her şeyi allak bullak edebilecek bir iç kargaşaya mani olmak zorunda.

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)