Secret Empire

Başlatan dean, 07 Ocak, 2017, 02:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

2016 yılı Marvel'ın eventleri açısından son derece kötü bir yıldı. Standoff ve özellikle Civil War II kimseyi tatmin etmedi. Hatta tatmini bırakın muhtemelen bir çok insan şimdiden Civil War II'yi Marvel tarihinin en kötü event'i olarak ilan bile etti.

2017'de bu kötü gidiş tersine dönecek gibi duruyor. Zira uzun zamandır konuşulan ve merkezine Captain America'yı alacak yeni bir event'ten bahsediliyordu. Bugün bu event Secret Empire olarak açıklandı. Şimdilik hiçbir bilgi verilmedi. Ama All-New, All-Different Marvel döneminin belki de en önemli olayı olan Steve Rogers'ın Hail Hydra çıkışından sonra bu seri son derece önemli bir konuma yükseliyor. Hatta Standoff ve Civil War II'ninde en önemli satır aralarında hep Captain America vardı. Secret Empire'ın çok büyük olaylara gebe olduğunu şimdiden söyleyebiliriz. Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim.

rumar80

70'li yıllarda secret empire  (bizim de Alfa yayınlarında okuduğumuz gibi ) Steve Rogers'ın Captain America görevini ilk defa bırakmasına sebep olan olayların arkasındaki güçtü.  Sanırım bu sefer secret empire'ın arkasında Steve olacak ama bakalım nasıl olacak.

dean

Secret Empire'ın mazisinin bu kadar derin olduğunu bilmiyordum. Şimdi internette biraz dolaştım Secret Empire üyelerine gözümün biraz aşina olduğunu farkettim. Ama daha ayrıntılı bir araştıma yapıp event gelmeden Secret Empire ile ilgili bilgi toplamak lazım.

rumar80

Watergate sonrası güvenini yitiren Amerika'da Marvel aynı konu üstünden bir macera hazırlar.  Önce Cap'i cinayetle suçlarlar.  Ardından Moon Stone adında birini kahraman olarak lanse ederler. Steve ve Sam sivil kıyafetle  araştırma yaparken secret empire'ın mutantları topladığı ortaya çıkar. Kalan x-men ile planlarını bozarlar. Dövüş sırasında Moon Stone yenilir ve secret empire'ın tüm planlarını kamera önünde anlatır. Kukuletalı lider kaçarken Cap tarafından yakalanır.  Maskesi çıkınca Cap şoka girer. Çünkü bu kişi önemli bir politikacıdır. Yakalandığını anlayınca intihar eder. Cap yıkılır.  Tüm inandığı idealler çökmüştür.  Kıyafeti ve kalkanı bırakır.  Artık sadece Steve Rogers'tır.

dean

Bi'de sanırım James Bond'un Spectre'si gibi organizasyondaki üyeler numaralarla anılıyormuş. Bir numara, iki numara felan diye.

rumar80

dean

hennessy

Bu seriyi merak ile bekliyorum. Örümcek adam ön planda olacak sanırım bu sevindirici. Umar abinin anlattığı hikaye hoşuma gitti.

Kaptan Marvel'e bir türlü ısınamadım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Bu senenin en büyük Marvel eventi olacak Secret Empire ile ilgili bilgiler duyuruldu. Duyuruya göre dokuz sayı sürecek event, Mayıs ayında sıfırıncı sayısıyla başlayacak. Yaz boyu sürecek. Yazar Nick Spencer olacak. Çizer ise Steve McNiven.

gamlıbaykuş

Kapak çok güzel olmuş
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

dean

Seri sıfırıncı sayısıyla bence muazzam başladı. Okuyan oldu mu ?

Nightrain

Dehşet güzel başladı be!

-SPOILER-

Steve'in tüm kontrolü ele alıp, Marvel evrenini komple tuzağa düşürmesi mükemmeldi. Tüm bu zaman boyunca Hydra'nın planını ince ince işleyip, bitirici vuruşu yapmalarına ağzım açık kaldı

-SPOILER-

Eğer sapıtmayıp, böyle devam ederlerse çok iyi bir hikaye çıkmış olacak. Zaten bu hikayeden sonra, 18 ay boyunca başka event gelmeyecekmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Kesinlikle muhteşemdi. Kaliteli bir gerilim filmi duygusu yaşattı okurken. Steve Rogers, Marvel evreninin ihtiyacı olan bir villainmış meğerse :)

All-New, All-Different ile Marvel'ın çizilen karizması bu seri bu kalitede devam ettikçe düzelebilir. Özellikle üst üste üç başarısız event'ten sonra başarılı bir event gerekiyordu. Secret Empire ise çok iyi başladı.

Nightrain

Hikaye güzel gidiyor. Civil War 2'den sonra çok iyi bir iş çıkarttı Marvel. Hikayenin bitmesine 2 sayı kaldı. Finali sabırsızlıkla bekliyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"