Secret Empire

Başlatan dean, 07 Ocak, 2017, 02:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Steve  "hali hydra" dediğinde herkes şok olmuştu.  O andan bu ana hikaye adım adım işlendi ve inanılmaz güzellikte sürüyor.  Sanırım Türk okurun da okumaktan zevk alacağı bir Event . Ama önce MUTLAKA Steve Rogers okunmalı

Nightrain

Marmara Çizgi basar sanırım. Bu senenin sonunda olmazsa 2018'de kesin basarlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hasanmahmut

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ağustos, 2017, 18:22:42
Marmara Çizgi basar sanırım. Bu senenin sonunda olmazsa 2018'de kesin basarlar.

Marmara artık ANAD'a geçsin bir zahmet önce. Zaten geç kaldılar, daha da gecikirlerse yarım yamalak, düzgün olmayan bir periyodda ilerleyecek bütün evren. İç Savaş 2 ne olacak acaba? Marmara mı basacak? Ee Gerekli İç Savaş 2 dönemine geldi. Ortada Marmara'nın hiç bir ANAD serisi yok?

dean

Event'i tamamladım. Burada sıfırıncı sayı çıktığında baya övmüştük. Lakin işin rengi serinin devamında değişti. Secret Empire toplamı itibariyle bence okuması yorucu ve birazca sıkıcı bir macera. Çünkü çok fazla toplama duruyor. Başta Captain America: Reborn olmak üzere, biraz Age of Ultron, biraz Fear Itself, birazcık Civil War gibi bir sürü hikayenin güzel yanlarını toplamaya çalışan bir öykü izlenimi uyandırdı. Captain America'yı villain yapmak ilk etapta çok kötü görünen bir fikirdi. Lakin bunun iyi işlemeyi başardılar. Finalde ise neden kötü bir fikir olduğu tekrar ortaya çıktı. Artık Marvel'ın acilen süper kahramanları birbirine düşürmekten vazgeçmesi lazım. En azından belli bir süre.

Bu hikayede şunu da gördüm. Ben artık bazı hikayelerdeki bazı davranışlarından sıkıldım. Hawkeye, Black Widow, Falcon gibi karakterlerin, "biz aslında o kadar da karaman değiliz", bütün bunlar artık çok ağır biz ilham alınacak figürler olamayız", "istemiyoruz ama yine gençlere önderlik edeceğiz" gibi dram kasmalarından yıldım. Bu adamlar hafta sonunda başka gezegenlerde Tanrılarla savaşıyor. Hydra yönetimi devralınca mı bu derece dram kasılıyor. Bu derece kahramanlar çöküyor. Hakeza Steve Rogers kötü oldu diye bu derece yılmış olsalar bile Steve'in kendinde olmadığı o kadar açık ki.

Sonuç olarak Marvel'ı yakından takip eden insanlar için ana hikayenin sürekliliği açısından en azından bir kere okunabilecek bir hikaye. Ama daha ötesini beklememek lazım. Marvel'ın ise artık daha ötesini yapması lazım.