En Güzel Conan Çizimleri Burada

Başlatan darkwood, 11 Kasım, 2009, 11:19:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Kara Kiyilarin Kraliçesi Belit, en sevdigim macera dizilerinden biridir. Hem çizimleri hem senaryolari yayinlandigi dönem anlatilmaz hazlar vermistir bana.

s.b

Alıntı yapılan: Ilhan Yilmaz - 11 Kasım, 2009, 11:57:55
Kara Kiyilarin Kraliçesi Belit, en sevdigim macera dizilerinden biridir. Hem çizimleri hem senaryolari yayinlandigi dönem anlatilmaz hazlar vermistir bana.

Benim için de ayni hazlar geçerli.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Evet Conan'in Belit ile olan maceralari hem senaryo, hemde çizim olarak gerçekten güzeldir.

Bu maceralarin daha fazla olmasini tüm Conan severler isterdi sanirim.

Alfa yayinlarida okuyucularin bu tercihlerini dikkate alarak, Ocak 2001 tarihinden itibaren Conan'in  Kara Kiyilarin Kraliçesi Disi korsan Belitle olan maceralarini kapsayan 12 Sayilik büyükboy ALFA serisini çikarmistir.

Darkwood Sakinleri..

darkwood

Conan'in Red Sonja ile birlikte geçen birçok ortak macerasi vardir.
Conan'in RED SONJA ile oldugu maceralarin bir çogunda, Red Sonja ile birlikte ekip olusturup genelde hirsizlik yaparlar ve sonra çalinan seyi paylasamayip buna sahip olmak için kiliçla savasirlar.
Bazende Red Sonja için kiliç tokustururlar ama galip gelen bir türlü çikmaz. Zira Red Sonja kendisini kiliçta hilesiz olarak yenen bir erkek ile evlenip çoluk çocuk sahibi olacaktir ama Conan hür yasamayi sevdiginden ona baglanmak istemez.  ;)

RED SONJA Resimleri için Linkler Burada.  

ALFA YAYINLARININ YAYINLADIGI SERILER..

http://www.coverbrowser.com/image/red-sonja/1-1.jpg

http://www.coverbrowser.com/covers/red-sonja-1983

ÜLKEMIZDE YAYINLANMAYAN SERI. YAYINLAMAK ISTEYEN YAYINEVI SAHIPLERINE DUYURULUR.

http://www.coverbrowser.com/covers/red-sonja-2005

DIGER..

Darkwood Sakinleri..

nacho_grande

Her ne kadar Barry Windsor Smith ilk çizer olsa da Conan' a gerçek karakterini veren John Buscema olmustur. Inker olarak Alfredo Alcala,Tony Dezunga, Rudy Nebres' den olusan Filipin'li grup en çok begendiklerimdir. Bunlara ilaveten kendine has rapido çizgisi ile gönüllere taht kuran Ispanyol Esteban Maroto' yu da unutmamak gerek.

Kapaklarda ise Frank Frazetta, Boris Vallejo ve Joe Jusko favorimdir. Asagida John Buscema çizimi üzerine Joe Jusko'nun enfes illüstrasyonunu ekliyorum. Benim için Conan budur:

kalidor

Conan the Jackal :D

Belit çok masum gözüküyor  :D
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Belit'i gördüm içim cız etti. O kadar güzel bir karakter ve maceralardı ki....
   Conan'ın yollara düşmesi için ille ölmesi mi gerekirdi ki? Ah ah!

HacıGeraltEmmi

Conan'ın Belit ile olan maceralarının çizimleriyle olsun, hikayeleriyle olsun apayrı yeri vardır gönlümde. Eminim tüm Conan okuyucuları aynı düşünüyordur. Ölümü gerçekten hazin olmuştu :'(

kalidor

İthaki'nin Türkiye'de yayınladığı Fil Kulesi: Conan Yılllıkları'nda da bu hazin ölümü orjinal olarak okuyabilirsiniz. Conan'ın kara lotus yüzünden bayılıp rüyasında gördükleri ve Belit'in flu ölümü çizgiromanda da başarılı bir şekilde yansıtılmış. Hele Conan'ın Belit'i bulmasından sonra sunağın merdivenlerinde çaresiz oturuşu vardı ki....

Crom! Ölüleri Say...

guantanamo

conanın birçok macerası birbirinden güzel
düşünüyorum sıralama yapamıyorum
benim etkilendiyim
maceralardan birisi
BİR CADI DOĞUYOR

darkwood

Conan hatunu "büyük ihtimal Red Sonja" görünce şaşkın şaşkın gözucu ile bakışı olan çizim bana ilginç geldi. Bu çizimde görünen Conanda ise daha çok futbolcu tipi var. Conan futbol oynamışmıydı.  :D
Belit'li çizimler ise her zaman kendini gösteriyor..
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi