Uzumaki - Gerekli Şeyler (3 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan dean, 11 Ocak, 2017, 18:50:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

memospinoz

Japonya'nın kıyı kasabalarından biri olan kurouzu'da lanet deva m ediyor... Kirie ve erkek arkadaşı şuiçi, sarmalın laneti ile aklınıza bil e gelmeyecek Şekillerde birçok kez karşı karşıya kalıyor. Salyangozların kab uğunda, Sivri sineklerin uçuşunda, bir tayfunun hortumunda... Bu kitapt an sonra Baktığınız her yerde sarmal göreceksiniz.

(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 200
Etiket Fiyatı: 20 TL

dean

memospinoz

Sarmal lanetinin yerle bir ettiği kurouzu kasabası'nın halkı, kirie ve Erkek arkadaşı şuiçi'nin gözleri önünde kendilerini iyice bu lanete kaptırmaktadırlar. Sadece onlar değil dışarıdan yardım için gelen insanlar da sarmalın içine birer birer hapis olurlar. Junji ito'nun inanılmaz
Hayalgücü ile yarattığı hikayenin artık sonuna geliyoruz. Sarmalın Merkezinde kafanızdaki soruların cevapları sizi bekliyor.

Sayfa Sayısı: 224
Etiket Fiyatı: 20 TL

Barmen Minik

neyseki 3 cilt.

tarza yabancı olana mıdır nedir ilk başta çok iyi geliyor, farklı ve yaratıcı. yazarın zihni gerçekten kendine has, çok eneteresan fikirleri var sürekli sarmal üzerine buldugu, enetersan mini hikayeleri sıralamış. her hikaye kendi içerisinde orjinal ve güzel ama peşi sıra bagımsız. birinin diğerini etkilemediği fantastik mini hikayeler bir yerde sıkıyor ve yeter ana hikayeyi bağla artık bir yere düşüncesi veriyor. alta yayılmış bir hikaye yok burda sıkıntı bir hikaye teması var buna sahip hikayer var. siz resmen aradaki bir sayıyı okumasanız hikaye olarak hiç ama hiç mahrum kalmazsınız sadece o yaratıcı hatta manyakça bulunmuş hikaye fikrini okumamış olursunuz o kadar. henüz ilk 2 ciltini okudum ama alacak ve okuyacak olan varsa 3ünü birden alsın ve direk okusun. sonu umarım güzel bağlanır çünkü şu an için mini hikayeler güzel ama sonu bağlanmasada olur, ucu açık kalsada olur seviyesinde bir seri de değil.

Sakızlı Ohannes Paşa

Çoğu kişi gibi Deluxe'ü beklemedim ve başladım ben. İlk cildi bitirdim. Açıkçası Barmen Minik'in yorumunu okuyunca da anladığım üzere 2. cilt de mini hikayeler tadında gidiyor. Her ne kadar tatmin edici olsa da sonu bir yere bağlanmazsa pek güzel bir tat bırakmaz diye düşünüyorum.

İlk cildin özellikle ilk 2 bölümü çok başarılıydı. Ürpermeden edemiyor insan. Shouenen okumak insanı zaman zaman bayabiliyor ve biraz da böyle hikayeler aratıyor. Tokyo Ghoul serisine bir türlü ısınamadığım için Uzumaki iyi geldi bana.

Bu tarz yayınlar basmaya devam etsin Gerekli Şeyler. 2016'daki başarılarını sürdürsünler. Piyasa çılgın atsın  :)

İlk cilt: 8/10

darbove

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 04 Nisan, 2017, 14:15:41
Çoğu kişi gibi Deluxe'ü beklemedim ve başladım ben. İlk cildi bitirdim. Açıkçası Barmen Minik'in yorumunu okuyunca da anladığım üzere 2. cilt de mini hikayeler tadında gidiyor. Her ne kadar tatmin edici olsa da sonu bir yere bağlanmazsa pek güzel bir tat bırakmaz diye düşünüyorum.

İlk cildin özellikle ilk 2 bölümü çok başarılıydı. Ürpermeden edemiyor insan. Shouenen okumak insanı zaman zaman bayabiliyor ve biraz da böyle hikayeler aratıyor. Tokyo Ghoul serisine bir türlü ısınamadığım için Uzumaki iyi geldi bana.

Bu tarz yayınlar basmaya devam etsin Gerekli Şeyler. 2016'daki başarılarını sürdürsünler. Piyasa çılgın atsın  :)

İlk cilt: 8/10
berserke bir şans verin derim ilk3  cilt kara kılıç ustasını anlatıyor 3.cildin sonuna doğru geçmişe gidip bazı şeyler açıklanıyor 13.cilde kadar devam ediyor cilt aralıkları fazla olsada çok çok güzel bi seri
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hbegec

Üç cildide bitirdim beni hiç mi hiç tatmin etmedi.Hani meşhur replik varya "Tünelin ucu bombok bir yere çıktı arkadaşlar !!" diye.İşte durum ondan ibaret ver gizemi ver gizemi sonra saçmala..Belki de beni tatmin etmedi bilemiyorum ama zayıf olmuş.

darbove

Alıntı yapılan: hbegec - 04 Nisan, 2017, 19:21:29
Üç cildide bitirdim beni hiç mi hiç tatmin etmedi.Hani meşhur replik varya "Tünelin ucu bombok bir yere çıktı arkadaşlar !!" diye.İşte durum ondan ibaret ver gizemi ver gizemi sonra saçmala..Belki de beni tatmin etmedi bilemiyorum ama zayıf olmuş.
şahin takımı sagasında gizemler açıklanıyor eğer ben okumam diyorsanız 3 cildide okduğunuza göre berserk golden age var 3 tane film şeklinde izlemenizi tavsiye ederim

memospinoz

Alıntı yapılan: hbegec - 04 Nisan, 2017, 19:21:29

Alıntı yapılan: darbove - 04 Nisan, 2017, 22:18:31
şahin takımı sagasında gizemler açıklanıyor eğer ben okumam diyorsanız 3 cildide okduğunuza göre berserk golden age var 3 tane film şeklinde izlemenizi tavsiye ederim

Sevgili Eren, sanırım burada Uzumaki'den bahsediliyor. Berserk'i önerdiğin arkadaş ise (Sakızlı Ohannes Paşa) daha görmemiş sanırım yazılanları.  ;)

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Nisan, 2017, 23:20:31
Sevgili Eren, sanırım burada Uzumaki'den bahsediliyor. Berserk'i önerdiğin arkadaş ise (Sakızlı Ohannes Paşa) daha görmemiş sanırım yazılanları.  ;)
aynen öyleymiş :D kusura bakmayın

memospinoz

Alıntı yapılan: darbove - 04 Nisan, 2017, 23:29:28
aynen öyleymiş :D kusura bakmayın

Yok yahu ne kusuru, biz bize yazışıyoruz şurada ne güzel.  :)

NOT: "Beyblade" ciltlerini buldun mu?  ;D

İnancomic

Açıkçasi ben beğendim en azından bir manganın sonu olduğunu gördüm 😀 Böyle kısa seriler çıkarsa alıcam

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 04 Nisan, 2017, 23:53:29
Yok yahu ne kusuru, biz bize yazışıyoruz şurada ne güzel.  :)

NOT: "Beyblade" ciltlerini buldun mu?  ;D
cilt 3e kadar tamam 4.cilt eksik yakında dead or alive ilanı açıp 100tl fiyat biçicem borçları bitirdikten sonra :/

memospinoz

Alıntı yapılan: İnancomic - 05 Nisan, 2017, 00:02:26
Açıkçasi ben beğendim en azından bir manganın sonu olduğunu gördüm 😀 Böyle kısa seriler çıkarsa alıcam

Sanırım Junji Ito'dan başka mangalar da gelecek satış grafiğine göre. "Tomie" ve "Gyo" gelebilir belki.