Hürriyet gazetesi TARKAN veriyor

Başlatan haysat, 16 Ocak, 2017, 16:51:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darkwood

Fena görünmüyor ama renkli olsaymış daha güzel olacakmış, birde Gümüş Eğer macerası 4 kitapta tamamlanıyor mu? Bu macera Turkuvaz serisinde 6 kitapta tamamlanmıştı.
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Kendi adıma renkli olmamasına sevindim...Bir de gazetede tefrika edildiği günlerden kalma bir üst şerit var sanırım Tarkan başlığı ile macera ismini barındıran...Çok şık ve ince bir düşünce olmuş...Renk konusunda ise asla çizeri tarafından boyanmamış eserlerin renklendirilmesine karşıyım...Sezgin Burak'ın çizgilerini ancak Ersin Burak o muhteşem sanat yaklaşımıyla boyayabilirdi el boyaması olarak ama senelerce çizerinden bağımsız, dümdüz ve alelade renklerle sunuldu...Eski haftalık serinin düz matbaa renklerini sevemediğim gibi Turkuaz'ın amatör renklendirmesini de sevemedim oldum olası...Tarkan, üreticisi tarafından siyah beyaz üretilmiş ve ona göre çizgisel bir siyah beyaz dengesi oluşmuş bir eser...Tıpkı Abdülcanbaz gibi...Dünya Yayınları'ndan 17 sene sonra yeniden siyah beyaz orijinal bir Tarkan okuyacağım için çok mutluyum...

Abdülcanbaz'da da benzer bir talihsizlik oldu en iyi ve en son edisyonunda...Hep içim gitmiştir o kutulu dev gibi baskılara ama maalesef YKY albümlerini tamamlamakla yetindim...Çünkü yeni Abdülcanbaz'ları yayına hazırlayan densizler, Turhan Selçuk'un o muhteşem siyah beyaz dengesini saçma sapan gri tonlarla bozup bir taraflarından ışık ve gölge uydurdukları için çok öfkelenmiştim...

Bir aksilik olmazsa birkaç güne alayım ben de Tarkan'larımı...Edisyonun çok muhteşem olmadığı aşikar, bugüne uygun olabilecek en ideal ve düz gazete promosyon edisyonu ama Tarkan ve siyah beyaz olunca, hele ki tefrika zamanlarındaki gibi sayfalar düzenlenince insanın içi gidiyor...İç sayfalardan da birkaç görsel paylaşılırsa demek istediğim anlaşılır...Yine de sayfa çerçeveleri içerisinde sol üst köşede her daim Sezgin Burak'ın eliyle yazmış olduğu sayfa numaralarını da bıraksalarmış, dört dörtlük olurmuş...İlla bir yerden müdahale edilip orijinal sayfadaki birşeyler silinecek ya... >:(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Az önce teslim aldım. Çizimler nefis. İlk kez Tarkan okuyacağım için çok heyecanlıyım. Umarım 2.kampanya gecikmez.

aa

Ben de bugün aldım ve çizimler güzel baskı kalitesi de iyi sayılır, devamını bekliyoruz.
Esse Gesse Hayranı...

haysat

Ben de kuponları biriktirdim, fakat henüz almadim, en kısa zaman da İnşallah.

Devam konusuna gelince malesef devami olmayacak, en azından Hürriyet tarafindan olmayacak.
Neden diye soranları duyar gibiyim.
Tan Burak'ın bana anlattığı şekilde size aktariyorum.

Aslinda bu sene Tarkan çizgi romanlarının 50.yıl dönümü, bu sebeble neler yapabiliriz diyerek bir çok yayincı ile irtibata geçtik.
Sonuç olarak Tarkan'ın ilk yayinlandiğı gazete olması sebebi ile birazda nostaljik olması açısından Hürriyet gazetesinde karar kıldık.
Anlaşmalar yapıldı ve süreç başladı başta herşey gayet güzel gidiyordu.
Tan bey ikinci serinin hazırlıklarını yapalım ne yayinlayalim diye konu ile ilgilenen bayan devamlı arıyordu.
Ben de bu bağlam da sosyal medya üzerinden Tarkan'la ilgili yerlerde okuyucunun da fikrini almak için ön hazırlik yapıyordum.
Bu arada Hürriyet'te ki sorumlu bayan bir sabah beni arayip ikinci kitaplar için fikriniz nedir ne çıkaralım diye sordu. Ne yapabiliriz diye kendisi ile konuşup bazı önerilerde bulundum .

Fakatttttttt aynı bayan öğlen saatlerinde beni arayip kampanyanın devaminın iptal olduğünu bildirdi.
Sebeb nedir diye sorduğum da yeterli talep olmamasinı öne sürdü.
Bu söylemin üzerine konusulacak çok şey var ama bize yakışmaz diyerek konuyu kapatti.

Tan Burak'ın Hürriyet için söyledikleri bu kadar.

Hürriyet macerası Tarkan için bitti.

Ama Tan Burak kalan maceraların mutlaka çikacağını, " Milano'ya giden yol " macerasını
Bir cok insanin beklediğini biliyorum  ve bir şekil de yayinlanmasinı saglayacağim dedi.

Bugün yarin kendisi ile bulusacağım sorusu olan varsa seve seve iletirim.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

shiroyasha

Teksas ve Tommiks 'te 6.sete başlayan bir gazete kendi kahramanımız Tarkan 'a nasıl devam etmez anlayamıyorum :(

kedidiro

ben tarkan'a ilgi olmadığına inanmıyorum;
1- türkiye'deki çizgi roman okuru kitlenin örnek bir prototipi olan forumumuzda gazetenin en çok heyecan uyandıran, katılım gerçekleşen promosyonu tarkan oldu.
2- manisa'daki bayide çok sayıda olduğunu gördüm.
3- ne olabilir tommikslerin maliyeti , telifi daha düşüktür belki

haysat

Hürriyet gazetesinde ki yetkili  Tan beye

Tarkan'lara 4000 tane talep oldu.
Tommmiks'lere ise 10000 oldu diye sacma bir cevap verdi dedi

Bana görede saçma bir cevap  işin içinde başka bir şeyler var ama bilemiyoruz.

Tommiks ve Teksas'lar bu ülke de cesitli yayinevleri tarafindan basıldı ve bir çok insan edindi ve okudu.
Dolayisı ile bu kadar bir talep olacağini sanmiyorum.

Tarkan ise Dünya ve Turkuvaz yayinlari haric  hic bir yerde yayinlanmadı.
Ve insanlar Tarkan kitaplarını okumak istiyorlar.Face de ciddi bir talep vardı, ilk duyiru yapildığında.

Bilmediğimiz başka şeyler var isin icinde, hayırlısı.

afu

Son verilen bilgiler ne derece doğruyu yansıtıyor? Üyelerimizin bu kampanyalara yaklaşımlarını görelim istedik.
Yukarıdaki anketimize katılırsanız genel bir fikir edineceğiz.
Saygılarımızla.

SERFOR26

tommiks ve teksasların yayınevi demirbaş yaysat aracılıgıyla kış neşesi ve yaz neşesi adı altında çizgi roman dağıtıyor. bu dağıtımlardan dolayı yaysata borçlu olabilir. hürriyet ve yaysat aynı holdingin şirketleri bu yüzden borç kapamak için bu işlem yapılıyor olabilir. 

köstebek

Alıntı yapılan: haysat - 15 Mart, 2017, 11:27:39
Hürriyet gazetesinde ki yetkili  Tan beye

Tarkan'lara 4000 tane talep oldu.
Tommmiks'lere ise 10000 oldu diye sacma bir cevap verdi dedi

Bana görede saçma bir cevap  işin içinde başka bir şeyler var ama bilemiyoruz.

Tommiks ve Teksas'lar bu ülke de cesitli yayinevleri tarafindan basıldı ve bir çok insan edindi ve okudu.
Dolayisı ile bu kadar bir talep olacağini sanmiyorum.

Tarkan ise Dünya ve Turkuvaz yayinlari haric  hic bir yerde yayinlanmadı.
Ve insanlar Tarkan kitaplarını okumak istiyorlar.Face de ciddi bir talep vardı, ilk duyiru yapildığında.

Bilmediğimiz başka şeyler var isin icinde, hayırlısı.

Bence rakamlarda çok büyük saçmalık yok. Örneğin Çizgi düşler'in Tolga'sı 200- 300 civarı satıyor.  Tarkan da haydi satsın 2000, gazteden kuponla beleş alacağız gazıyla olmuştur 4.000. Bence normal.

Ortalama bir ÇR okuru, takipçisi olarak kendi adıma konuşayım...  gazete edisyonu, kuponla dağıtılan bir kitaptan ne kadar özen beklenebilir ki. bir de siyah beyaz, ben çocukluğumdan beri Tarkanları fasikül halinde renkli okudum, çoğu da hâlâ evde bir köşede duruyor. Bu yüzden de bu promosyon mevzusuna hiç kıllanmadım, almak gibi bir fikir aklımın ucundan bile geçmedi. hiç yayımlanmamış bir macera olsa eyvallah, gidip kuponları toplayalım da Gümüş Eyer, Tarkan dergilerinde kimbilir kaç kez döne döne basılmış bir macera... Yapılan işi kötülemek için konuşmuyorum. Orta halli bir ÇR okuru olarak olayın bana neden cazip gelmediğini anlatmaya çalışıyorum sadece.

Haysat Beyciğime özel not: Bahsi geçen 4000 rakamı oldukça iyi aslında. Tan Burak Bey, siyah beyaz veya renkli edisyonla Tarkan maceralarına 4000 satabileceğine inandırabilecekse, ben onu hemen en az 10 yayıncıyla konuştururum. Çok uçuk telif payları istemeyecekse... 3000 satacak bir ÇR romana herkes balıklama atlar... Sevgiler

Nightrain

4 bin gayet iyi bir rakam. Böyle olacağını bilsem hiç bulaşmazdım. Tarkan okuyacağım için sevinmiştim.

haysat

Yanlış anlaşıĺdım sanırım .

Burada ki mevzu Hürriyet 4000 tane talep var diyerek devaminı yayınlamak istememiştir.

Kıyaslama olarak da Tommiks , Teksas 10000 satıyor diye bir rakam ortaya atmışlar.

Net rakamları bilmiyoruz Hürriyet sabah cok iyi talep var siz diğr kitapları hazırlayın dedikten sonra öğlen de kusura bakmayın ama talep az devam etmeyeceğiz diyerek kıvırmasıdır.

Bunun sebebini anlayan bana da anlatsın.

Tan beyin kafasın da  bir kaç düşünce var yakında netleşince paylaşırım.

Anlatmak istediğim 4000 iyi rakam Tan bey neden devam etmemiş gibi algıladım.
Devam etmeyen talep bahanesini öne sürerek Hürriyet gazetesidir.

İyi akşamlar.

haysat

Bence Tarkan bu saatten sonra yayina gereken değeri verebilecek bir yayınevi tarafından macera bazlı HC olarak basilmalıdır. Renkli olarak tabii ki