Terminator: Dark Fate

Başlatan dean, 21 Ocak, 2017, 12:36:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Yepyeni bir Terminator filmi gündemde. 2019 yılında Terminator'ün hakları James Cameron'a geri dönüyor. Bu da bizi James Cameron'ın yapımcısı olacağı yeni bir Terminator filmine götürüyor. Habere göre yönetmenlik içinde Deadpool'un yönetmeni Tim Miller düşünülüyormuş. Filmin reboot ya da sequel olup olmayacağı belli değil. Ama Terminator 2: Judgment Day'den itibaren hiçbir devam filminin başarılı olamadığını düşünürsek bu film reboot olabilir.

Animvader

James Cameron'un bu seriye yapabileceği en güzel iş bir final filmi çekip sakız gibi uzayan, zaman yolculuğundan doğan paradokslarla iyice arap saçına dönen seriyi bitirmesi olur.

dean

Filmin vizyon tarihi 26 Temmuz 2019 olarak duyuruldu. Yönetmen Tim Miller kesinleşti. Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton dönecek olan isimler.

hanac

Filmin adı Terminator: Dark Fate olmuş.

Vizyon tarihi de 1 Kasım 2019 olarak değiştirilmiş.

Nightrain

2.filmden sonra çekilenler yok sayıldı bildiğim kadarıyla. Bu film, 2.filmin devamı diyebiliriz yani.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mrtekin

Teaser Trailer geldi;

Linda Hamilton için izlenir ama çok bir umudum yok. James Cameron "yapımcı" olarak geçiyor ama hayırlısı....

https://m.youtube.com/watch?v=jCyEX6u-Yhs
They drew first blood...

KenParker

hanac

hanac

Pulluk

Şaşılacak derecede kötü ve neredeyse video filmi kıvamında görünüyor maalesef.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hanac

ZGeralt

Sene 1991, 7 yaşındayım. İlk filmi TV'de tüylerim diken diken olmuş vaziyette izlemişim. O yaşta beni inanılmaz etkilemiş. İkinci filmin çıkacağını duyuyorum. Babama inanılmaz ısrar ediyorum beni götürmesi için. Babam beni ikna etmeye çalışıyor, bu filmler sana uygun değil diye. Ama ısrarlarıma dayanamıyor, bir cumartesi sabahı Kadıköy'e gidiyoruz. O zamanlar Bahariye caddesi trafiğe açık. En büyük sinema da Sürreyya ( o zamanlar sinemaydı). Bir kuyruk var kapıdan Boğa heykeline kadar abartmıyorum. Gözlerim doluyor, ağladım ağlayacağım. Babam gönlüm olsun diye başka bir filme götürüyor beni, tam hatırlamıyorum ama Hot Shots galiba. Akşam eve dönünce anneme yakınıyorum, izleyemedik diye. Buraları çok net hatırlıyorum nedense. Hatta o yıllarda bir PC oyunu vardı Terminatör'ün, onu da saatlerce oynamıştım.

Sonra yıl ya 92 ya 93. TV'de gösteriliyor, sıvı metal'e hasta oluyorum öyle böyle değil. TV'de ne zaman çıksa izliyorum zerre sıkılmadan.
Beni bilim-kurgu sever yapan film net budur. Üçüncü filmi hiç hatırlamıyorum, dördüncüyü bitiremedim bile berbattı. Bu kadar ikonik bir filmin içine nasıl bu kadar edebildiler hayret ediyorum.

Belki nostaljik yaklaşıyorumdur biraz bilemiyorum. İyi bir Terminatör filmi çıkmasını gerçekten çok isterim. Pek öyle görünmüyor gerçi ...

dean

Komple reboot atılması gerektiğini düşündüğüm iki büyük seri var. Biri Indiana Jones, diğeri Terminator. İki seri içinde hep sequel çekiyorlar. Ama artık olmadığı bir türlü anlaşılamadı yapımcılar tarafından. 77 yaşındaki Harrison Ford'u Indiana Jones olması için zorlamanın gereği yok. Hem fiziksel anlamda hem hikaye anlamında. Zira Indiana Jones'da yaşlanıyor ve karakterin doğal çevresi bozuluyor.

Terminator'e geldiğimiz zaman serinin başında Terminator 2: Judgment Day isimli bir bela var. T2 o kadar güzel bir film ki bırakın seri içerisinde onu geçmeyi, türü içerisinde onu geçebilen film neredeyse yok. Film türü için başyapıt konumunda. Ne yaparsan yap onu geçemezsin. Seri içerisinde o film kaldıkça her zaman ondan kötü film çekeceksin.

İkinci sıkıntı 2. filmden sonra serinin başarılı olacağına inandığı ve üzerinde hikaye kuracağı fikri yok. Dördüncü film çıkıyor, üçüncüyü saymıyor; beşinci film çıkıyor, dördüncüyü saymıyor, altıncı film çıkıyor üç, dört ve beş'i saymıyor. Yani şimdi eğri oturup doğru konuşmak lazım. Böyle iş olmaz. Yani kafasına esen Terminator çekiyor hangisi tutarsa gibi bir durum var.

İşte bu sebeplerden ötürü Terminator'ün yeni bir başlangıca ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Arnold Schwarzenegger'inde artık denklemden çıkma vakti geldi de geçiyor.

Alıntı yapılan: ZGeralt - 24 Mayıs, 2019, 18:05:32
Belki nostaljik yaklaşıyorumdur biraz bilemiyorum.

Yok bence sadece nostaljik yaklaşmak değil. Filmle ilgili dediklerine tamamen katılıyorum. Terminator 2: Judgment Day bambaşka bir film.

Nightrain

Indiana Jones'a yeni filmden sonra reboot atarlar belki. Chris Pratt yakışır.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gamlıbaykuş

Sağlam senaryolarla yeni oyuncularla çok güzel Indiana Jones filmleri izleyebiliriz bence.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...