8- Comics En İyi Limited Seri - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 28 Ocak, 2017, 20:42:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Kategori 8- Comics En İyi Limited Seri

28 aday mevcut

A-Bebekleri vs X-Bebekleri - Marmara Çizgi
Anti Venom - Marmara Çizgi
Atom Savaşı - Marmara Çizgi
AXIS - Gerekli Şeyler
Batman - Gotham Kapıları - JBC
Batman HUSH - JBC
Batman İlk Yıl - JBC
Captain America - İç Savaş - Marmara Çizgi
Deadpool vs Carnage - JBC
Deadpool: Yaşayan Ölülerin Dönüşü - JBC
Doctor Strange: Yemin - Arkabahçe
Flashpoint - Arkabahçe
Forever Evil - YKY
Gizli Savaşlar - Marmara Çizgi
Green Arrow: İlk Yıl - Çizgi Düşler
Harbinger Savaşları - Büyülü
Original Sin - Gerekli Şeyler
Infinity Gauntlet - Gerekli Şeyler
Iron Man - İç Savaş -  Arkabahçe
Mesih'in Dönüşü - Marmara Çizgi
Secret Wars - Gerekli Şeyler
Silver Surfer: Ağıt - Çizgi Düşler
Thanos Yükseliyor - Gerekli Şeyler
The Flash: Rebirth - Arkabahçe
Venom Carnage - Marmara Çizgi
Venom'un Doğuşu - Marmara Çizgi
Watchmen - İthaki
X-Men Magneto: Vasiyet - Çizgi Düşler

Herkesin 4 oy hakkı vardır.

Ankete katılımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler.   

dean

Batman: Hush, Doctor Strange: The Oath, Infinity Gauntlet, Secret Wars.

Not: Watchmen'ı seçmedim. Çünkü ikinci kez basıldı. Hush'da İngilizce basıldı ama Watchmen'in eski baskısının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hush'a ise bu basımıyla hakkı verildi.

gamlıbaykuş

Batman Hush, İnfinity Gaunlet, Gizli Savaşlar ve Silver Surfer Ağıt
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

lemazmatik

Adayların herhalde sadece yarısı falan limited insanın oy veresi gelmiyor :(

hanac

Alıntı yapılan: lemazmatik - 28 Ocak, 2017, 22:10:33
Adayların herhalde sadece yarısı falan limited insanın oy veresi gelmiyor :(

Limited değil mi  ???

egeman45

Batman HUSH
Batman İlk Yıl
Silver Surfer: Ağıt
Watchmen

dean

Şimdi lemazmatik'in dediği konu ile ilgili ufak bir açıklama yapayım. Teknik açıdan Lemazmatik'in haklı olduğunu belirterek bu durumun Türkiyedeki yayın şartlarından kaynaklandığını söylemeliyim. Limited olarak bahsedilen seriler normal şartlar altında ongoing olmayan maceraları, yani daha ilk sayıdan finali belli olan maceraları ifade eder. Lakin Türkiye'de yayınların ciddi bir kısmı geriden geldiği için bazı önemli maceralar ongoing yayınlanma dönemlerinde yayınlanma fırsatı bulamadılar. Bu listeyi hazırlarken bizde buna dikkat ederek Hush gibi, Captain America ve Iron Man'in Civil War dönemlerini bu başlık altında yarışmaya soktuk. Zira onların devamı gelmeyecek. Spesifik maceraların olduğu dönemlere dönüldüğü için bu başlığa aldık. Aksi takdir "Comics Süper Kahramanlar En İyi Seri - 2016 En İyiler" başlığındaki serilerle çakışacaktı. Böyle düşünerek normal şartlar altında ongoing yayınlanmış maceraları da bu başlığa aldık. Yurtdışı yayınlarda da Hush ve Year One çizgi romanların grafik roman edisyonlarının olması bu kararı almamızda yardımcı oldu.

nicholaihel

Batman İlk Yıl - JBC
Doctor Strange: Yemin - Arkabahçe
Original Sin - Gerekli Şeyler
Watchmen - İthaki

HacıGeraltEmmi

Deadpool: Yaşayan Ölülerin Dönüşü
Batman Hush
Batman İlk Yıl
Original Sin

Bu grupta fazla okuduğum olmadığından sadece okuduklarıma oy verdim :) birkaç okuyacağım var bekleyen, okuduktan sonra fikrim değişebilir. Hatta şu an Thanos'u niye seçmediğimi düşünüyorum. :)

peder clemente

Watchmen
Batman:İlk Yıl
Green Arrow:İlk Yıl
Infinity Gauntlet
Not:2016 Ülkemiz için çok kötü geçse de, çizgi roman açısından bereketli bir yıl oldu.İnsan bu kadar iyi yayın arasından seçmekte zorlanıyor.

haysat

Batman HUSH
Batman İlk Yıl
X-Men Magneto: Vasiyet - Çizgi Düşler
Watchmen

hepsi birbirinden değerli kitaplar
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Barmen Minik

Alıntı yapılan: dean - 28 Ocak, 2017, 20:59:52

Not: Watchmen'ı seçmedim. Çünkü ikinci kez basıldı. Hush'da İngilizce basıldı ama Watchmen'in eski baskısının daha iyi olduğunu düşünüyorum. Hush'a ise bu basımıyla hakkı verildi.

oy vermek te karışık bir mevzu watchmen özelinde aynısını düşündüm. şimdi biz edisyon mu bakacagız, türkiyeye düşmüş yayınların hikaye kalitesine mi? 2.baskı olması 1.baskıdan daha mı degersiz yapar. vs vs. eğer edisyondan ziyade çr olarak bakacaksak watchmen girdiği her listede kazanan olmalı. bence onunla her hangi bir konuda aynı ankete girebilecek çr sayısı bile sınırlı. basitçe herkes kendince seçsin kendi kriterini denebilir ama mesela baskı olarak anket olsa, sadece JBC oylardım o derece.

her şeyi toplarsak hem edisyon hem çr olarak bu yılın bence en iyisi hatta anket kazananı olması gereken : Batman - İlk Yıl
diğer oylarım watchmen saman kagıda bassalarda olur ( şaka maka güzel olur)
                      Forever Evil baskı boyutundan dolayı bir destek
                     Gizli Savaşlar  nostalji kuşağında o baskı hem hoşuma gidiyor, hemde isim benzerliği işin bahanesi olsa da birilerinin bu serileri basması lazımdı. kısmet eski DC eventlerine.

ferzan

Listede birinciliği zorlaması gereken ve rüştünü çoktan ispatlamış çok kaliteli eserler olmasına rağmen kendimi tuttum ve bana koşulsuz bir şekilde en fazla keyif veren 3 tanesini işaretledim...Okumadığım birkaç tanesi daha var, onları okuyunca 4. oyumu da veririm...Seçimim aşağıdaki gibi...

- Atom Savaşı
    - Flashpoint
    - Mesih'in Dönüşü

X-Men'in Atom Savaşı ve Mesih hikayelerine kronik bir X-Men sevici olarak bayılmıştım...Flashpoint ise Flash'ı sevmememe rağmen yapmış olduğum 10 kitaplık birikmiş toplu okumam esnasında okuma sırasına göre 5. ve en keyif aldığım cilt olmuştu (kırmızı sırtlıların 5.'si)...Batman İlk Yıl ile Watchmen'i bilhassa es geçtim...Zaten yeterince oy alacaklardır...İkisi de başyapıt, lakin ben prenseslerden ziyade sade ve gösterişsiz olup da gerçek aşkı vaad eden mütevazi adaylardan yanayım...  :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Batman HUSH - JBC
Batman İlk Yıl - JBC
Infinity Gauntlet - Gerekli Şeyler
Venom'un Doğuşu - Marmara Çizgi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac