9- 2016 Yılının En İyi Yayınevi - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 31 Ocak, 2017, 12:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

9- 2016 Yılının En İyi Yayınevi

15 aday mevcut

Alfa Yayıncılık, Akılçelen, Arkabahçe, Ayrıntı, Büyülü Çizgi, Çizgi Düşler, Gerekli Şeyler,

İthaki, JBC Yayıncılık, Karakarga, LAL Kitap, Marmara Çizgi, Rodeo, Sırtlan, YKY

Herkesin 2 oy hakkı vardır.

Ankete katılımlarınızı bekliyoruz.

Teşekkürler.   

Not: Bilim ve Gelecek, Desen, Esen, İstos, Kaos, Kırmızı Kedi, Mürekkep, Mylos, Varlık  vs. vs.

demek isteyen olursa diye Diğer şıkkı eklenmiştir.

Bu durumda hangisi olduğunu yazın lütfen.

rumar80

Levent Suberk

ferzan

Listede çok sevdiğim yayınları çıkaran, gayet geniş yelpazede istikrarlı bir seyir halinde varlığını sürdüren, kitaplarını almaya da, koklamaya da doyamadığımpek çok yayınevi var ama ben tercihimi Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler 'den yana yaptım...Çıkardıkları kitapların çoğu önceliğim olmamasına rağmen (buna rağmen alıp istifler ve sırası geldikçe topluca okumaya devam ederim) çeşit, performans ve ilerlemeleri dolayısıyla 2016 için gönlümde taht kurdular...Ama Arka Bahçe, Çizgi Düşler, JBC, Lal, Kara Karga ve Sırtlan da her daim favori yayınevlerim arasında...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hasanmahmut

Yayın periyodları, kaliteleri ve her şeyleriyle bu konunun pek tartışılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler, her şeyleriyle diğer bütün yayın evlerinin çok çok üstündelerdi. Tebrikler

hennessy

Marmara Çizgi ve Gerekli Şeyler geçen senenin favorileri. Kaliteli ve hızlı yayınları ile beni mutlu ettiler.

Bu  sene JBC aynı performansı bekliyorum bol Barman.......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

kedidiro

2016'ta hangi yayınevi neler çıkarmış bu başlık altında görmeyi talep etsek amirimizden çok şey mi istemiş oluruz ??? ???

memospinoz

Alıntı yapılan: kedidiro - 31 Ocak, 2017, 13:17:06
2016'ta hangi yayınevi neler çıkarmış bu başlık altında görmeyi talep etsek amirimizden çok şey mi istemiş oluruz ??? ???

Bu başlıkta Ali Fuat Bey hepsini mükemmel bir şekilde tablo halinde sunmuş:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10417.0.html

memospinoz

Yılın en çok yayın çıkaran yayınevi ve yayın aralarını da fazla bekletmemelerinden ötürü Gerekli Şeyler bence 2016'nın en iyi yayınevi oldu. Özellikle Infinity Gauntlet ve Secret Wars ciltli basımları harikaydı.
Yılın en iyi çıkış yapan yayınevi olarak da Karakarga'yı seçtim. BD ve Indie tarzı yayınlarıyla, Türk çizgi romanına katkılarıyla 2016'nın 2. en iyi yayınevi oldu.
Bonus olarak her zaman kaliteli işler çıkaran ve BD alanında da 2016'yı boş geçmeyen Marmara Çizgi, ülkemizde epeydir gör(e)mediğimiz fasikül olayına girdikleri için Sırtlan, her ne kadar fazla okumasam da İtalyan tarzı çizgi romanları büyük bir istikrarla ve düzenli bir periyotla yayımlayan Lal ve DC, Vertigo, Marvel, Image, IDWgibi geniş bir yelpazede Amerikan tarzı çizgi romanlar yayımlayan, bunun üstüne bir de çok güzel bir BD albümü ekleyen ve portfoyünde bir tane de olsa bir Türk çizgi romanına yer veren Arkabahçe 2016 yılının diğer başarılı gördüğüm yayınevleri oldular.

Tuco Ramirez

HacıGeraltEmmi

doktor1881

kryy22

Marmara ve Karakarga'ya verdim. 2017'de başka yayın basmasalar bile sırf Incal için Gerekli diyeceğim :)

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN