9- 2016 Yılının En İyi Yayınevi - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 31 Ocak, 2017, 12:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Arkabahçe, Marmara ve Karakarga çizgi romanları bana en çok hitap eden yayınevleri. 

"Kalitesiz baskı - Pahalı fiyat" düsturuyla yoluna devam eden, senelerin okuyucu umursamazı arka bahçe, bana göre senenin en iyi çizgi romanını yayımlamasına ve serilerini makul periyotlarla devam ettirmesine rağmen elendi tabii hemen..
İplik dikiş we trust... ;D

Marmara bu sene çok güzel oldu. Herhangi bir eleştiri getiremeyeceğim. Bone bitirildi,enki bilaller orijinal boyut basıldı, saga  chew biraz da olsa hızlandı, lone wolf devam yürüyen ölüler de güncele yetişildi, barbar da hızlandı sanırım. Ee ne kaldı başka? bouncer ın devamı da basıldı çiftlikten öykülerle Jeff lamire ile nihayet tanışıldı falan...

Karakarga zaten son senelerin en iyi çıkışını yaptı bana göre. Telefondan yazdığım için üşendim artık övmeye siz anladınız zaten :) ikinci seçimim de Karakarga

Gerekli şeyler i kitapları bana hitap etmediği için seçmedim, onların da gelişimleri takdire şayan.

Jbc edisyon kalitesi ve okurla olan örnek iletişimi ile gönüllerin şampiyonu, ayrıca ticari olarak da sanırım en başarılısı. Depo masrafları en düşük yayınevi ödülü de jbc ye gidiyor :)

tenten

Nightrain

Oyum JBC ve Karakarga'ya gitti.

JBC: Batman Hush ve Batman Year One'i basmaları bile yeterli benim için. Batman basmaya devam ettikleri sürece, favori yayın evim olmaya devam edecekler.

Karakarga: grafik roman olayında çok iyiler. Sene sonuna doğru bastıkları Sıradan Zaferler 2016'nın en iyi çizgi romanlarından biriydi bence.

.................
İthaki: Sandman ve Watchmen'i düzgün bir edisyon ile bastılar. Umarım 2017'de de güzel çizgi romanlar -özellikle Vertigo- basmaya devam ederler.

Marmara: Lone Wolf and Cub, Saga ve Chew'i basıyorlar, daha ne olsun. Ayrıca Essex County gibi bir eseri basmalarıda cabası. Frankofonları comics boyunda basmasalar daha süper olacak.

Çizgi Düşler: Scalped 5 ve 100 Kurşun 5'i son anda basarak bu listeye girmeyi hakettiler. Umarım bu sene tamamlarlar. Ayrıca bana hitap etmesede, fumetti konusunda pes etmiyorlar.

Arkabahçe: Yayınları çok kaliteli ama aynı şeyi baskıları için söylemem. Sırf bu yüzden elimdeki Daredevil, Kara Bilim ve Green Lantern ciltlerini sattım. Masallar ve Outcast ise hala satılık. İlerde iplik dikişe geçerlerse yeniden kendilerine dönebilirim.

Gerekli Şeyler: Piyasadaki en istikrarlı yayın evi. Her zaman söz verdikleri tarihte çıkıyor yayınları. Özellikle Shounen manga olayında iyiler. Avengers onlardan sorulur. Artık Avengers okumadığım için ilgimi çekmiyor yayınları. Gerçi bu sene çıkartacakları Uzumaki mangası ve Incal adlı frankofonu basacaklarını açıklayınca çok mutlu oldum. Risk almaya başlamaları çok iyi oldu. Devam ederler umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

darbove

oyum gerekli şeyler ve akılçelene gitti bi oy hakkım daha olsaydı marmarayı eklerdim kim manga basarsa oyum ona :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

doktor1881

Büyülü çizgiye biraz haksızlık oluyor gibi
,
Kızılmaske ve Gordon'da hiç aksatmadan nerde kaldı diye sormadan devam ediyorlar
Marvel Team,Hulk,Thor'uda unutmamak lazım

Gerçi yayınları biraz bizim gibi Dinazorlara hitap ediyor ;D ;D ;D

kalidor

Marmara Çizgi ve Kara Karga yayınevlerinden yana oy kullandım.
Crom! Ölüleri Say...

Kauss

Gerekli ve Marmara. Gereklinin hızı ve istikrarı için Marmara da serilerinden dolayı

Draka

Bir Fumetti okuyucu olarak oyum Fumetti basan 2 yayın evine gitti.

Lal - Çizgidüşler

nicholaihel

Tartışmasız Karakarga!
İkinci sıraya da Çizgi Düşler. Arkabahçe aslında daha ön plana bile çıkıyordu ama tam da pearl jam'in yazdıklarından ötürü sırasını (beni de üzerek) devretti.

caretta

Sami Bayrak ve Draka'nın dediğinden.Lal ve Çizgi Düşler.

xmenac

peder clemente

Watchmen ve Sandman'i güzel bir edisyonla yayımlayıp, bu başyapıtları okumamı sağladıkları için İTHAKİ.
Yayın periyodundaki düzensizlik, görece pahalı olmasına rağmen, müthiş baskılarla yayımladıkları Batman'ler için JBC.
İkisine de teşekkürler.

egeman45

siyahderikoltuk

İstikrarı hiç bırakmadığı ve yeni yıla da fırtına gibi girdiği için (ki her sene muhakkak bir oyum onlarındır) GEREKLİ ŞEYLER. Marmara ikinci tercihim oldu.

hanac