9- 2016 Yılının En İyi Yayınevi - 2016 En İyiler

Başlatan hanac, 31 Ocak, 2017, 12:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

miles

Objektif olmam gerekirse çoğu yayınevinin serilerini ilgiyle takip etsemde takip ettiğim  kadarıyla gerek düzenli periyotlarda yayınlar gerekse facebook vs gibi sayfalarda okuyucularıyla diyaloglarından ötürü Gerekli Şeyler ve Marmara Çizgi (Conandan haber bekliyoruz gerçi :D ) dedim

bugraltu

Marmara ve Gerekli seyler. Ozellikle gerekli seylerin performansi listedeki pek cok yayinevini aglatacak cinstendi.

Herkesin fikrine saygim sonsuz ama, su listede en iyiye Jbc demek digerlerine biraz haksizlik oluyor sanki. Bu senenin acik ara en basarisiz yayin eviydi bence.Yky yi bile yeglerim, ki zaten kendi capimda minik bir protesto olarak ikisinden cikan hicbir seyi almiyorum artik.

Eflatun

1-GEREKLİ ŞEYLER
2-MARMARA ÇİZGİ
İsaretledim.Performanslari muthis bencede.

Peyami

2016'da 12 albüm yayınlamışlar. Yarısına yakını Türk yapımı. Karakarga'dan bahsediyorum. TR'deki 50 ve üzeri ÇR yayınlayan yayınevlerinin Türk ÇR oranı %1 iken Karakarga'nın yayınlarında bu oran 2016'da %40 civarı dersem (kaynak, Afu 2016 istatistikleri) başardıkları iş iyice netleşir  herhalde. Bununla da kalmamışlar. Yayınlarının geri kalanını da yine tanınmayan, dolayısıyla satışı riskli ama değerli seçimlerle oluşturmuşlar. Üstelik bunları ilk yıllarında yapmışlar. Yelkenlerini Amerikan film ve dizi endüstrisinin rüzgarıyla şişiren pek çok ÇR yayıncımız arasında bu vizyonu sergileyen bir yayınevinin okurdan karşılık bulması gerektiğini düşünüyorum. İki oyum var, ikisi de Karakarga'ya olurdu. Mümkün olmadığı için birini teşekkürlerimle onlardan yana kullanıyorum.  Diğerini de Fumetto ekolüne katkı yapan bir yayınevine verebilirim. Düşünmem lazım.  :)   

connyapku

SeSSe

Karakarga yayınevi bence yılın yayınevi hiçkimsenin basmayacağı kitapları türkçeye çevirdi italyan ve amerikan popüler çizgiromanlarının dışında kalan kaliteli çizgiromanları tanımamıza vesile oldu

köstebek

SPONSORLU POST

yayınevi tercihlerinde Çizgi Düşler'i seçen AlMaDA kullanıcıları arasından (adminimiz Hanac Bey'in gözetiminde) yapılacak bir çekilişle iki kişiye ÇD'nin çıkardığı tüm ÇR'ler, tükenmişler dahil, set halinde verilebilir. Ona göre bu konudaki seçimlerinizde güncelleme fırsatınızı hâlâ varken kullanın... Sonra vay ben duymamıştım, vay benim haberim yoktu demeyin...

Nemo

Arkabahce ve Gerekli Seyler.
Lal ve CizgiDusler'in yeri baki :)
Özel Alfa Ajanı

caretta

kedidiro

ülkede yayınlanan en değerli çizgi romanlardan birini (yalnız kurt ve yavrusu) -geçtiğimiz yıllardaki kadar istikrarlı bir şekilde olmasa da- ısrarla yayınlamaya devam eden ve her yıl bunun yanına en az bir (bu yıl ki essex county) ana akım dışı çizgi roman ekleyen marmara çizgi benim az çizgi roman okurluğumun en iyi yayınevi birkaç yıldır.
  bu yıl marmara çizgi'nin gönlümdeki ve listemdeki yerini sarsan yeni bir yayın eviyle de karşılaştım çok şükür. az çizgi roman okurluğumda bastıkları her şeyin en az yarısını satın aldığım karakarga... sebepleri için bkz peyami beyin yazısı (4 ileti yukarıda). karakarganın bu temposunun devamını diliyorum. kısa sürede alternatif çizgi romanları sevenlerin vazgeçilmezi olmayı başardılar. sayımızın çok olmadığını biliyorum. bu yüzden de kolaylıklar diliyorum. enerjileri kesilmesin inşallah
  bunlar dışında üçüncü bir oy hakkım olsaydı diğer başlığının altındakilere verirdim. istos, mylos,iletişim... belki az çizgi roman basıyorlar ama bastıkları her çizgi roman benim için çok değerli. sağolsunlar

Nemo

Atilla abi,

ALMADA, Altin Madalyon'un kisaltmasi gibi :)
Özel Alfa Ajanı

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

aa

Esse Gesse Hayranı...

Jedmau

Alıntı yapılan: bugraltu - 31 Ocak, 2017, 21:43:24

Herkesin fikrine saygim sonsuz ama, su listede en iyiye Jbc demek digerlerine biraz haksizlik oluyor sanki. Bu senenin acik ara en basarisiz yayin eviydi bence.Yky yi bile yeglerim, ki zaten kendi capimda minik bir protesto olarak ikisinden cikan hicbir seyi almiyorum artik.

Bu anketteki en iyinin anlamını sorgulamak gerekir aslında , neye göre en iyi ?

En çok kitap çıkarana göre mi ? En cesur yayınları basana göre mi ? En iyi fiyat , en kaliteli basım , en istikrarlı , en güncel yayın vs göre mi ? En çok satana göre mi ?

Benim oyum Jbc ye , bu yıl biraz cesaretlendirmek için :)

Sevgiler

cemilngn