Dune (2020)

Başlatan dean, 01 Şubat, 2017, 18:15:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Daha önce Frank Herbert'ın Dune serisinin film ve dizi haklarının Legendary Entertainment tarafından alındığından bahsetmiştim. Bugün film ile ilgili çok olumlu bir haber geldi. Filmin yönetmenliğine son yılların yükselen yıldızı Denis Villeneuve getirildi. Artık Dune filmini daha büyük bir merakla bekleyebiliriz.

hanac

Şu anda kitabını okuyorum. Filme kadar bitireyim.

Film ne zaman vizyonda olacak ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 01 Şubat, 2017, 20:44:16
Şu anda kitabını okuyorum. Filme kadar bitireyim.

Film ne zaman vizyonda olacak ?

Şu an için stüdyo herhangi bir tarih vermedi. Ama Denis Villeneuve'nün Blade Runner 2049'la daha işi var. Blade Runner 2049, Ekim'de vizyona girecek. Dune, en iyi ihtimal 2018 sonu. Normal ihtimal 2019 yazı diye düşünüyorum.

rumar80

David Lynch'in filmini izle. Güzeldir.

hennessy

Dune dizi versiyonunu çok sevmiştim. Filmi merak ile bekliyorum. Kitaba uygun yaparlar ise harika bir film olur UGH!
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Animvader

Zamanında Jodorowsky'nin bir Dune projesi vardı, hatta yakın zamanda belgeseli de çekildi.Bakalım ondan esintiler görecek miyiz.

dean

Dune film iyice şekillenmeye başladı. Önümüzdeki aylarda Denis Villeneuve yönetmenliğinde çekimler başlayacak. Filmin casting süreci hızla devam ediyor. Filme katılan isimler ise çok göz alıcı. Liste şöyle;

Timothée Chalamet - Paul Atreides

Zendaya - Chani (rumored)

Rebecca Ferguson - Lady Jessica

Oscar Isaac - Duke Leto Atreides

Dave Bautista - Glossu 'Beast' Rabban

Javier Bardem - Stilgar

Stellan Skarsgård - Baron Harkonnen

Charlotte Rampling - Reverend Mother Mohiam

hanac

hanac

Müziklerini Hans Zimmer yapacakmış.

hanac

Gabby

Alıntı yapılan: hanac - 23 Mart, 2019, 20:27:08
Müziklerini Hans Zimmer yapacakmış.

Dune için Cezayir'de kurulan stüdyoda çekim için gün sayılırken filmi iptal olan Jodorovsky'nin, Dune'un müzikleri için Abby Road stüdyolarında Pink Floyd ile görüşme anını anlatırken söyledikleri aklıma geldi:
"..dört adam oturmuş hamburger yiyordu. Bu nasıl olur? Ben size dünyayı değiştirecek bir işten söz ediyorum, siz orutmuş mac ziftleniyorsunuz dedim ve sonra yemeyi bıraktılar." :)

Pink Floyd, Leto'nun olduğu bölümlerin müziklerini, diğer bölümleri de Kobai dilinin mucidi Fransız davulcu Christian Vander'in progresif rock grubu Magma yapacakmış. Sürrealizmin doruklarında dolaşan set tasarımcısı Giger'in Harkonen Şatosu; ressam Chriss Foss'un film için ülke değiştirip "en sıra dışı işlerimi yaptım" dediği çalışmaları da düşününce  Jodorovsky'nin deyimiyle hayıflanmamak mümkün değil: "ne müthiş olurdu değil mi?"

Elbette müthiş olurdu; Eğer yetmişlerin sonunda 15 milyon dolar yapımcı şirketi ürkütmese ve son anda kıvırmasaydı tabi. :) Bu arada Villeneuve filmi imax 3D olarak piyasaya sürülecekmiş.

hanac

hanac

hennessy

Merak ile bekliyorum. Bugüne kadar hiç bir filmi  bu kadar merak ile beklemedim.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

İlk trailer geldi. Güzel iş çıkartılmışa benziyor.

https://m.youtube.com/watch?v=n9xhJrPXop4

They drew first blood...