Batman: Detective Comics Rebirth

Başlatan dean, 01 Şubat, 2017, 18:55:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Rebirth döneminin ilk cildi Batman: Detective Comics, Volume 1: Rise of the Batmen ismini taşıyor. Maceramız James Tynion tarafıından yazılmış. Çizer ise Eddy Barrows. Rise of the Batmen macerasında Detective Comics'in 934-940 sayıları bir araya getirilmiş. 128 sayfadan olaşan cilt 14 Şubat sevgililer gününde raflarda olacak.

dean

Rebirth dönemindeki ikinci maceramız Batman: Detective Comics Vol. 2: The Victim Syndicate ismini taşıyor.
943-949 sayılarının bir araya getirildiği cilt 168 sayfadan oluşacak. Cilt 16 Mayıs'ta piyasada.

dean

Rebirth dönemi Detective Comics'in, New 52 dönemi Detective Comics ile kıyaslanınca kayda değer ölçüde sıçrama yaptığını söylemek mümkün. Rise of the Batmen macerası Batman çizgi romanlarının tanıdık bazı yüzlerini geri getiriyor. Bunlar; Kate Kane, Tim Drake, Stephanie Brown, Cassandra Cain ve Clayface.

Batman ve Batwoman, kendilerini takip eden ve Gotham'ı tehlikeye sokan The Colony isimli bir grubun varlığını öğreniyorlar. Bunlara karşı koymak içinde Red Robin, Spoiler, Orphan ve Clayface'ten oluşan ekibi kuruyorlar. Ekip Batwoman tarafından eğitimden geçiyor. Batman, The Colony'nin adamları ile karşılaşıp esir düşünce ekibimiz Batman'i kurtarmak için baskın hazırlıyor. The Colony'nin arkasında ise hiç beklenmedik bir isim çıkıyor.

New 52'ye kıyasla dediğim gibi çok ciddi bir gelişim var. Hatta beklentiye bağlı olarak ana serinin I Am Gotham macerasından bile daha çok sevilebilir Rise of the Batmen hikayesi. Mr. Oz burada da kendisini gösteriyor. Rebirth döneminde Mr. Oz'un gizemini takip etmek baya keyifli. Bakalım kim çıkacak.

dean

İkinci maceramız olan The Victim Syndicate'in en az ilk cilt kadar keyifli olduğunu söylemeliyim. Bu sefer rakip olarak karşımızda ilginç bir villain grubu var. The Victim Syndicate denilen grup Batman'in şu ana kadar yaptığı işlerde arada kalan, bundan dolayı çeşitli hasarlar gören ve Batman'den intikam almak isteyen Collateral damage diye niteleyebileceğimiz kişilerden oluşuyor.

Aynı zamanda ilk ciltte olan olayların psikolojik etkileri de karakterler üzerinde bütün şiddetiyle devam ediyor. Tom King'in Batman'i pek anlayamadığını düşünmüştüm Batman title'lı seride. Batman: Detective Comics serisinde ise Batman'i ve diğer Batfamily üyelerini son derece anlamış bir yazar olduğunu düşünüyorum; James Tynion IV.

Ciltte toplanacak son iki sayıda ise Batwoman'ı görüyoruz. Ben Batwoman ile ilgili pek fazla hikaye okumamıştım. Ama Batman: Detective Comics'te bize gösterilen Batwoman son derece güçlü karakterli sağlam biri. Zaten serinin Batman ile birlikte baş karakteri. Hatta belki Batman'i yer yer geçtiğini de söylemeliyiz. Bu son iki sayı aynı zamanda Batwoman solo seriye giriş niteliği taşıyor.

xmenac

Ana seriden daha başarılı buluyorum buradaki öyküleri.

dean

Rebirth dönemi Detective Comics maceraları da yolune Batman: Detective Comics, Vol. 3: League of Shadows ve Batman: Detective Comics Vol. 4: Deus Ex Machina ile devam ediyor. Seri yine yüksek puanlar almayı sürdürüyor.

dean

Batman: Detective Comics Vol. 5: A Lonely Place of Living, 10 Nisanda piyasada olacak. 963-968 arası ve Annual 1 toplanmış.

dean

Altıncı cilt Batman: Detective Comics, Vol. 6: Fall of the Batmen ismini taşıyor. Geçtiğimiz Haziran çıkan cilt 184 sayfa olup, 969-974 sayılarını bir araya getirmiş.

975 ile 981 arasındaki sayıları toplayacak yedinci Batman: Detective Comics, Vol. 7: Batmen Eternal ise Önümüzdeki hafta piyasada olacak.

dean

Batman: Detective Comics, Vol. 8: On the Outside ismini taşıyan sekizinci cilt geçtiğimiz ay piyasaya çıktı. Cilt 144 sayfada oluşuyor ve 982-986 sayılarını topluyor.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Batman: Detective Comics, Volume 9: Deface the Face

Sayfa Sayısı: 144

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #988-993

Çıkış Tarihi: 9 Nisan 2019

Batman: Detective Comics, Vol. 1: Mythology

Sayfa Sayısı: 152

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #994-999

Çıkış Tarihi: 10 Eylül 2019

Batman: Detective Comics #1000

Sayfa Sayısı: 176

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1000

Çıkış Tarihi: 18 Haziran 2019

Batman: Detective Comics, Vol. 2: Arkham Knight

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1001-1005

Çıkış Tarihi: 17 Aralık 2019

Batman: Detective Comics, Vol. 3: Greetings from Gotham

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1006-1011

Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2020

Batman: Detective Comics, Vol. 4: Cold Vengeance

Sayfa Sayısı: 192

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1012-1017

Çıkış Tarihi: 29 Aralık 2020

Batman: Detective Comics, Vol. 5: The Joker War

Sayfa Sayısı: 256

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1020-1026

Çıkış Tarihi: 23 Mart 2021

Batman: Detective Comics, Vol. 6: The Road to Ruin

Sayfa Sayısı: 128

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1028-1033

Çıkış Tarihi: 5 Ekim 2021

dean

Batman: Detective Comics, Vol. 1: The Neighborhood

Sayfa Sayısı: 208

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1034-1039

Çıkış Tarihi: 8 Şubat 2022

Batman: Detective Comics, Vol. 2: Fear State

Sayfa Sayısı: 240

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1040-1046 ve Batman Secret Files: Huntress #1

Çıkış Tarihi: 5 Temmuz 2022

Batman: Detective Comics, Vol. 3: Arkham Rising

Sayfa Sayısı: 128

İçerdiği Sayılar: Detective Comics #1044-1046; Detective Comics 2021 Annual #1

Çıkış Tarihi: 13 Eylül 2022