2017 Şubat - Çizgiroman listesi

Başlatan afu, 06 Şubat, 2017, 00:35:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Alıntı yapılan: köstebek - 11 Şubat, 2017, 19:21:05
Lakin Afu beyciğim, bir konuda kafam biraz karışık: çocuklar için hazırlanan resimli kitapları da ÇR listesine eklemek ne kadar mantıklı? Neyse leptapın şarsı bitiyor, kısa kesiyorum

karakarga'nın leonardo'sunu çıkarttım, memospinoz'un uyarısı ile.
cedric'leri kastediyorsan eğer benzer yayınları almıştık listeye daha önceleri ?
diğer üyelerin de görüş belirtmeleri ile karar veririz.

köstebek

yok yok Cedric'ler ÇR'dir, ona kimse bir şey diyemez, neyse sen zaten olayın farkındasın abi

köstebek

Afu beyciğim,

başka yerden hikâyeler'i koymuşsunuz, lakin bizimkiler Le Stories / Hikâyeler'in 9. sayısını bastılar. Ama fark etmez, herhalde haftaya da BYH baskıya girer.

afu

Alıntı yapılan: köstebek - 12 Şubat, 2017, 15:15:30
başka yerden hikâyeler'i koymuşsunuz, lakin bizimkiler Le Stories / Hikâyeler'in 9. sayısını bastılar. Ama fark etmez, herhalde haftaya da BYH baskıya girer.

o zaman bende tüm basılacakları eklerim listeye
yetişmeyeni Mart listesine alırız  ;D

köstebek

Dampyr 9'u da teslim ettim. Bu aylık bu kadar sanki

xmenac

Fumetti bakımından gayet güzel bir ay oldu.

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 11 Şubat, 2017, 20:03:12
karakarga'nın leonardo'sunu çıkarttım, memospinoz'un uyarısı ile.

Alıntı yapılan: memospinoz - 10 Şubat, 2017, 01:13:09
Karakarga'dan çıkan Lenoardo da Vinci kitabı aslında bir çocuk çizgi romanı serisinin devamı, Karakarga Junior etiketiyle çıkıyor. İlk kitabı Isaac Newton.

Merhaba,
Kitaplar çizgi roman ama çocuklar için. Yetişkinler için denilemez pek. Hatta Karakarga Junior etiketiyle çıkan başka çizgi roman tarzı çocuk kitapları da var. Isaac Newton da Kasım 2016'da çıkmış.

http://scontent.cdninstagram.com/t50.2886-16/14999755_555299911322239_6088614603099471872_n.mp4

http://scontent.cdninstagram.com/t50.2886-16/16328884_420101638327795_7673560494279491584_n.mp4

afu

sonuç olarak (genelde ilk-orta sınıf) çocukları için hazırlanmış ve bizlerin pek ilgisini çekmeyen çizgi romanlarla,
karikatür albümü tarzında olanları listeye eklemiyorum.
geçen sene listelerinden "feklavye" ve "neye vinyet neye kısmet"i de ferzan'ın uyarısı ile çıkarmıştım.
gözden kaçırdıklarım olursa lütfen uyarın  ;)

köstebek

Alıntı yapılan: xmenac - 13 Şubat, 2017, 14:50:20
Fumetti bakımından gayet güzel bir ay oldu.

Aslında her ay böyle olmalıydı, her ay Julia, Dampyr vs tıkır tıkır çıkmalıydı, ama olmuyor işte

drgavsever

Sevgili Köstebek bey,
Yaklaşık bir ay evvel sanırım Ankara kitap fuarı esnasında size "Dragenero  , NN , Brendon ve Alfa Ajansı gibi kapalı devre yayınlarınızın yayın periyodları nasıl olacak ? "diye sormuştum. Acaba bir gelişme  varmı bu sorum ile  ilgili? Long  John Silver ne oldu?

xmenac

Okuyucunun bu ekole ilgisi maalesef pek artmadı. Hatta ekolün de ötesinde, Tex ve Zagor dışındaki serilere bir türlü ilgi artmadı.

Durum böyleyken, popüler serilerin dışında ekstra bir fumetto daha yayınlanınca seviniyoruz.

köstebek

Alıntı yapılan: drgavsever - 13 Şubat, 2017, 19:55:33
Sevgili Köstebek bey,
Yaklaşık bir ay evvel sanırım Ankara kitap fuarı esnasında size "Dragenero  , NN , Brendon ve Alfa Ajansı gibi kapalı devre yayınlarınızın yayın periyodları nasıl olacak ? "diye sormuştum. Acaba bir gelişme  varmı bu sorum ile  ilgili? Long  John Silver ne oldu?

Sevgili Dr,
Sanırım şu on beş gün içinde patronlarla oturup yıllık planı yapmaya çalışacağız. Lakin fumettilerdeki durumu biliyorsunuz; tex, zagor gibi merkez dışındakilerin satışları çok parlak değil. Bu yüzden de yapacağımız plana ne kadar sadık kalabileceğimiz de meçhul, ama bir şeyler yapacağız.
Long John Silver'ı da bu sene içinde aradan çıkarmayı düşünüyoruz, ama tam ay, gün veremeyeceğim...

Sevgiler, saygılar

OZAN BALIM

Bu ay çok iyi başladı. Takip ettiğim serilerden şimdilik 17 kitap var. Ay sonuna kadar 25 olur herhalde. Fumetti yayınlanınca çok seviniyorum ve bekletmeden almaya çalışıyorum. Fumeti yayınlamak gerçek bir kamusal hizmet. Keşke bu hizmeti herkes yapabilse. Teşekkürler.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 13 Şubat, 2017, 23:31:28Bu ay çok iyi başladı. Takip ettiğim serilerden şimdilik 17 kitap var. Ay sonuna kadar 25 olur herhalde. Fumetti yayınlanınca çok seviniyorum ve bekletmeden almaya çalışıyorum. Fumeti yayınlamak gerçek bir kamusal hizmet. Keşke bu hizmeti herkes yapabilse. Teşekkürler.
fumetti candır  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

altay1944

Çizgidüşler çıkartma yapmış listemde 18 adet fumetti var diğer yayınlar ilgimi çekmiyor.Teşekkürler lal teşekkürler özer...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ