Hatıra

Başlatan s.b, 18 Kasım, 2009, 11:39:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: hakan alpin - 23 Kasım, 2009, 17:22:42
Mesaj atarak benden darkwood takimi isteyenlerin dergilerini bugün kargoya verdim.. elini çabuk tutan kazaniyor :)

Umarim ben elimi çabuk tutmusumdur.  :)

Vallahi heyecanlandim.

Hakan Bey bir sey soracagim, Darkwood'un bir sayisinda Zagor'un "Kabus" macerasinin uzun bir analizi vardi.

Bu analiz kime aitti acaba ?

hakan alpin

yok, sen yetistin tam takim için :)
sanirim bahsettigin yazi, darkwood'un 1. sayisinda sevgili arkadasim mehmet mengü tarafindan yazilan "hellingen'in dönüsü" baslikli yazi..
dergide çikan pek çok yazi, kendi içinde gayet basariliydi, ama zagor'la ilgili dergideki "en iyi" yazi mehmet'inkiydi..
hafizalara kazindi..
kanaatime göre, zagor'un (dolayisiyla çizgiromanlarin) güçlü ve ciddi bir inceleme konusu olabileceginin en önemli göstergelerinden biri de o "erken dönem" zagor macera incelemesi olmustur..

not: benden darkwood istedigi halde, eline kargosu geçmeyen olursa derhal bana haber versin.. kendisine kargo bilgilerini aktaririm, böylece kargolara daha çabuk ulasma imkani olur..

hanac

Alıntı yapılan: hakan alpin - 23 Kasım, 2009, 18:30:08
sanirim bahsettigin yazi, darkwood'un 1. sayisinda sevgili arkadasim mehmet mengü tarafindan yazilan "hellingen'in dönüsü" baslikli yazi..

Mehmet Mengü Bey de forumumuzun üyesidir.   :)

Umarim o da bu muhabbete katilir ve anilarini bizimle paylasir.

Alperen

Selam Hakan. Nasilsin? Ben de darkwood sakinlerinin son bir kac sayisi eksikti. Hala elinde bulunuyor mu?

hakan alpin

alperen ismiyle yazan kisi, eger topragim resat ise, darkwood'un eski sayilarindan elimde var ve hangilerini istiyorsun diye soruyorum ben de :)

Lami Tiryaki

Hakan dostum sen cennetliksin :) Hani Kurban Bayrami öncesi millete "bayramliklariniz benden" der gibi geldi degil mi? Asil davranisindan dolayi kutlarim seni.

Arkadaslar Darkwood Sakinleri bu güne kadar ÇR için yapilmis, el emegi göz nuru dökülmüs zamanini en kiymetli kültürel girisimidir. Bir benzeri daha yapilmamistir. Karinca kararinca benim de katkida bulundugum du dergi dizisi gerçek çizgi romanseverlerin özveriyle içlerinden gelerek yaptiklari birbirinden müthis arastirma, yazi ve ÇR çalismalarini kapsar. Mehmet'in Zagor için yazdigi harika inceleme yazisinin disinda dünya kadar degisik malzeme bulacaksiniz. Hakan'in çizdigi bir Tarkan yorumu var müthis. Tarzan ve Hal Foster bulusmasi insanin gözlerini yasartir. ÇR tarihçesi dizisi bu güne kadar ÇR için yapilmis en kapsamli arastirma dizilerinden bir tanesidir.

Bir sayisi toplam 116 sayfaydi galiba. Bu çapta sadece emek harcanarak yapilmis, reklamsiz, bir benzeri daha olmayan dergilerinize iyi bakin arkadaslar.

Selamlar
Lami 

BAHADIR

Darkwood Sakinleri Tekmili birden 12 sayi, ilk benim mi elime geçti yoksa ilk ben mi yaziyorum bilmiyorum ama gönderilen hersey için tesekkürler hele hele ulasma imkanimizin hiç olmadigi Didim basin tarihinin ilk gazete ilaveleri olan "Seyir defteri" nin ilk 4 sayisi ve 1001 çizgiroman sayi 0 için ayrica tesekkürler...Seyir defterlerini söyle bir hizlica okudum ve 2007 yilinda yayinlanmaya baslayan bu ek acaba 4. sayidan sonra devam etti mi?

Ayrica merak ettim çikan extralar herkesde ayni mi?... ;)

Sitki Siyril

Hakan Bey'e bir kez daha tesekkürler. Bugün sanirim tüm arkadaslar kargodan hediyelerini aldilar.
Darkwood Sakinleri'nin 12 sayisina da göz gezdirdim ve bu hazineyi zamaninda kaçirdigim için epey hayiflandim.  Sahane bir bayram hediyesi oldu gerçekten.

Sevgiler, saygilar...

hanac

Butun gun gozum kapida bekledim ama benim paket gelmedi.  :(

Benim pek sansim yoktur bu konularda, kesin bir aksilik olmustur.

Umarim yarin gelir.

hakan alpin

bahadir arkadas sormus, yanitlayayim:
seyir defteri sadece 4 sayi çikabildi.. reklamlarla kendini çeviren bir dergiydi ve maalesef ekonomik krizin baskangicina denk gelen bir süreç onu "yitip giden dergiler kervanina" dahil etti :)
fakat yine de çok keyif aldigim sik ve klas bir dergiydi.. ya da bana öyle geliyor.. sizlerin degerlendirmesi nasil olacak bakalim :)
iyi okumalar..

hanac

Benim kargo da geldi.

Hakan Bey'e çok tesekkürler.

tb

Merhabalar...

Hasan bey (hanac) ilk mesaj konusunda tesvik edince yazmamak olmaz...

Neden bu bölüme yazilmis ki diye düsünecekler için, foruma iliskin ilk mesaji Hakan beye (Alpin) dergi talebi için yazdigimi belirtmem gerek.

Bayram dönüsü elime geçen, nasil farkina varmadigimi bir henüz anlayamadigim dergilere tekrar tesekkür de edebilmek için bu bölümün uygun oldugunu düsündüm.

Sayin Alpin, tekrar tesekkürler.

hanac

Alıntı yapılan: tb - 01 Aralık, 2009, 12:49:31
Hasan bey (hanac) ilk mesaj konusunda tesvik edince yazmamak olmaz...

Çok tesekkürler. Mesajlarinizin devamini bekliyoruz.  :)

s.b

Zaman aşımına uğrayarak silinen resimleri yeniledim.
O zamanki çr resim yarışmasındaki katılımcı arkadaşlardan şu an üyemiz olanlar var mı?
Hakan Alpin, İlyas Erkul ve ben Sami Bayrak'tan başka.
Ayrıca bu yarışmanın 1. sini açıklayan sayının kapağını ve yazıyı buraya ilave edebilecek arkadaş varsa çok memnun olurum.
Yarışmaya katılan ve üyemiz olan arkadaşların yarışma resimlerini de burada görmek isterim.
Güzel bir hatıra paylaşımı olur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kedidiro

sami bey sayesinde forumun bu başlığını ilk kez okudum ve hem bilgilendim hem duygulandım...alfa yayınları ve ali recan üstadın çocukluğumuzun güzel geçmesinde emeği çoktur...çocukken de şimdiki gibi yazan olmaktan çok okuyan olmayı sevdiğimden hiç yazmadım alfa yayınlarına ama her satırını okurdum ve demek orda ismini görüp merak ettiğim o güzel çocukların bazıları burda ha...hepsine merhaba