Ana Menü

Vefat Haberleri

Başlatan hennessy, 08 Şubat, 2017, 09:31:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Çok sevdiğim beni her gördüğünde Türkiye'nin en büyük Batman çizgi roman okuru dediği Yener Cakmak abimizi kaybettik. Hala inanamıyorum. Geçen sohbet etmiştik. Mekanın cennet olsun.....

Yener Çakmak, 1950'de İstanbul'da doğdu.İlkokul öğretmeni anne - babanın 3 çocuğunun ortancasıdır.İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Resim - İş Bölümünden mezun oldu.Güzel sanatlara ilgisi küçük yaşlarında başladı.Resim,karikatür çizdi,amatör olarak defter sayfalarına çizgi romanlar yaptı,arkadaşlarına okuttu.Evde herşeyini kendi yaparak Ramazan gecelerinde Karagöz - Hacivat oynattı.Ortaokulda okurken,İstanbul Şehir Tiyatroları Çocuk Bölümü oyunlarında rol aldı.Aynı yıllarda İstanbul Radyosu Çocuk Saati oyunları ekibine katıldı.Daha sonra özel tiyatrolara geçti.Kadıköy Sezer Sezin - Üner İlsever Tiyatrosu / İl Tiyatrosu ve Tevfik Gelenbe Turne Tiyatrosu'nda oynadı.Kendisi gezici tiyatro gurupları kurdu,kamplarda,salonlarda oyunlar sahneledi.Kısa bir süre sahnelerde arkadaşı Ümit Sinan Topçuoğlu ile Buzdolapları adıyla komedyenlik yaptı.Foto Roman konusuna,mahalle arkadaşı Ali Eşref Müezzinoğlu'nun teşviki ile girdi.

1969 - 1989 yılları arasında oyuncu,yapımcı,senarist,yönetmen,kameraman olarak çok sayıda foto roman yaptı.1969 yılında film yapımcısı yönetmeni Kayahan Arıkan'a hem sanat danışmanlığı yaptı,hem de filmlerinde oynadı.1980'li yılların sonlarında video film konusunda yönetmenlikler yaptı.Bazı müzüsyenlere şarkı klipleri çekti.Karikatür çizerliğine küçük yaşlarda başlayıp,1966 yılından itibaren piyasadaki yayınlara çizerlik yaptı.Karikatürcüler Derneği üyesi oldu.Derneğin etkinliklerinde yer aldı.Gazete,dergi yayınlarında foto muhabirliği,grafikerlik,sayfa sekreterliği gibi çeşitli dallarda çalışmalar yaptı.Yayınelerine kitap resimlemeleri,yazarlık yaptı.Bir yıl Antalya Gazi Paşa Lisesi'nde Resim - İş öğretmenliği yaptı.Basın sektöründen emekli oldu.Sinema,karikatür,çizgi roman konularında araştırmalarda bulundu.İnternet sitelerine yazılar yazdı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Özel Alfa Ajanı

kahramanlarsinemada

Nur içerisinde yatsın. Daima o tatlı gülümsemesiyle hatırlayacağım.

https://youtu.be/SwXr-lYr5Po

HacıGeraltEmmi

Hayal Kahvem

Çok üzüldüm. Hennessy, neden vefat etti  Yener Çakmak acaba? Hasta mıydı?

deniz240

Allah rahmet eylesin. Nurlar icinde yatsin...

darkwood

İyi bir insan, çizgiroman sever, tiyatrocu ve imza günlerinin değişmez simalarındandı.
Başından hiç düşürmediği kovboy şapkası ve güler yüzü ile hatırlayıp her zaman eksikliğini hissedeceğiz.  :(
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Darkwood Sakinleri..

labirent

hennessy

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 08 Şubat, 2017, 14:12:50
Çok üzüldüm. Hennessy, neden vefat etti  Yener Çakmak acaba? Hasta mıydı?

Uykusunda vefat etmiş sanırım kalp krizi olabilir.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tunaorhun

s.b

Allah cc rahmet eylesin. Yakınlarına da sabır versin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Allah rahmet eylesin çok tatlı bir abimizdi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

sd

yunusmeyra

sohbeti, zarifliği ve "hayalleri" olan bir insanı, bir çizgi roman dostunu kaybettik...anlatacağı ve paylaşacağı, bizim soracağımız çok şey vardı...başka zaman, başka yerde inşallah... Allah rahmet eylesin
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kedidiro

sevenlerinin başı sağolsun. kalanlarına sabırlar diliyorum