X-Men Gold

Başlatan dean, 11 Şubat, 2017, 03:39:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Daha önce Inhumans vs X-Men'den sonra iki takım adına bir çok şeyin değişeceğinden bahsetmiştim. X-Men ile ilgili ilk değişiklikler Gold ve Blue serileri. Bu iki seri ana X-Men serileri olacaklar. X-Men Gold, Marc Guggenheim tarafından yazılacak. Serinin çizeri ise Ardian Syaf olacak. Kitty Pryde'ın lideri olduğu ekip Storm, Colossus, Nightcrawler, Old Man Logan, ve Rachel Grey gibi isimlerden oluşacak. X-Men, Nisanda başlamak üzere ayda iki kere çıkacak.

rumar80

İki x-men takımı konsepti ilk olarak ikinci x-men dergisinin çıkması ile ortaya çıkar.  Her iki dergi için oki ayrı takım kurulur.

xmenac

Chris Claremont ile John Byrne, X-Men serisinde çok başarılı işler çıkarmıştı. Başta The Dark Phoenix Saga ve Days of Future Past olmak üzere unutulmaz maceralar vardır ilgili dönemde.

Uzun süre X-Men yazan Claremont'tan sonra, 1991 yılında X-Men takımları Blue ve Gold olarak ikiye ayrıldı ve bir anlamda seriler baştan tasarlandı. Zira Blue Team'in maceraları X-Men serisinde, Gold Team'in maceraları ise Uncanny X-Men serisinde okuyucuya aktarıldı.

Mevcut güncel serilerdeki kadrolarla o dönemin kadroları arasında da epey fark var.
Blue Team: Cyclops, Beast, Wolverine, Gambit, Psylocke, Rogue, Jubilee
Gold Team: Storm, Jean Grey, Iceman, Archangel, Colossus, Bishop

Dipnot olarak belirtelim; bu iki farklı takımın 90'lı yıllardaki maceralarının bir bölümünü, 1 Numara Yayıncılık fasikül olarak X-Men serisinde yayınlamıştı. Yanlış hatırlamıyorsam yayınlanan son sayıda da Blue Team'in Ghost Rider ile ortak bir macerası yer alıyordu.

rumar80

Aslında Chris Claremont yeni başlayan serinin yazarlığını yapmaya baslamış ancak Jim Lee ile anlasamayinca ayrılmıştır.  O nedenle ilk sayılarda yazar olarak adı geçer.
  Yıllar sonra bir dönem tekrar uncanny x-men yazmıştır.

afacanx

iki yeni x-men serisinden(gold ve blue) veteranların takımı olan gold'u tercih ederim. takım lideri kitty olmuş. storm özellikler kitty'nin liderlik yapmasını istiyor. ben sevdim. kitty'nin zaten star lordla ne ilişkisi olabilir? bu seriyi takip edeceğim türkiyede çıktığı zaman da alırım.