ZAGOR ÖZEL SERİ-ÇİKO- LAL

Başlatan s.b, 11 Şubat, 2017, 18:44:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

ÇİKO 1 - ÇİKO'NUN HİKAYESİ
Zagor Özel Seri içerisinde yayınlanan Çiko maceraları. Renkli olarak yayınlanmasını çok bekledim. Ama kimsenin yayınlamaya niyeti yok gibi. Çiko'nun hikayesi bebekliğinden itibaren başlıyor.
Bebek çiko, annesi, babası, kardeşleri ve sonrası. Aslında sonrası Çiko için pek iyi geçmemiş. 8 kardeşler ve en küçükleri Çiko. Çiko henüz bebekken babası geçim sıkıntısından dolayı iş için New Orleans'a göç etme kararı alır. Hep birlikte Mariposa adlı gemiye binerler. Çiko'nun babası güverteden aşağıya doğru kardeşlerine seslenir...
- Beni hatırlamanız için size bir şey vermek istiyorum. Yakala Felipe...
diyerek içerisinde dedesinden kalan papağanın olduğu üzeri örtülü kuş kafesini aşağıya atar. Güverteden yükselen papağanın sesiyle şaşkına döner. Papağan buradaysa kafesin içindeki nedir, kimdir, o mudur, bu mudur, şu mudur? Evet siz anladınız. Tebrik ediyorum. Kafesin içindeki bebek Çiko'dur. Gemiyi geri döndürmek imkansızdır ve Çiko amcalarının yanında büyümeye başlar. Çocukluğu ayakkabı boyacılığı ile geçer. Büyüyünce müzisyen amcalarının arasına katılır. Daha sonra karşımıza matador olarak çıkar. Tabi bir sürü sakarlıklar yapar ve hiçbir işte dikiş tutturamaz.

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Çiko'nun asker halini mutlaka görmelisiniz. Böylece biraz tebessüm etmiş olursunuz.

Hayal Kahvem

Binlerce kasırga aşkına!
s.b, çok güzel kareler bunlar!

Heyy!, bu kitaptan ben de bulabilsem keşke.

Tuco Ramirez

Çiko'nun özellikle ilk 5 sayısı bana göre herkesin arşivinde olması gereken sayılar bence...

Hayal Kahvem

Bence de olmalı Tuca Ramirez  :D

Nereden alabilirim?

s.b

s.b

ÇİKO 2 - AMERİKALI ÇİKO
Şu zavallı Çiko'nun çektiklerini Zagor çekmemiştir. Bu nasıl bir hayat böyle arkadaş.

s.b

ÇİKO 3 - KIZILDERİLİ ÇİKO

s.b

ÇİKO 4 - ÇİKO ŞERİF
Bu Çiko'dan bir şey olmaz zannedersiniz değil mi? Halbuki Çiko aslan gibi bir şerif olmuş.

s.b

ÇİKO 5 - ÇİKO UZAYDA
Kim demiş Çiko maldır diye. Adam uzayda tur atıyor. Komşuları bile var. Hepsi de tam kafa dengi.

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 19 Şubat, 2017, 21:36:51
ÇİKO 5 - ÇİKO UZAYDA
Kim demiş Çiko maldır diye. Adam uzayda tur atıyor. Komşuları bile var. Hepsi de tam kafa dengi.

İnanılmaz keyifli bir maceradır.

Zamanında TAY Zagor serisi içinde de okumuştuk.

s.b

Evet yıllar önce Tay Yayınları Zagor'da okumuştuk. Çiko'nun Hikayesini de okuduğumu hatırlıyorum. Yeniden okumakta iyi oluyor.

Nemo

Sami abi tesekurler bizlere bu maceralari tekrar hatirlattigin icin :) ilk 5 sayisi cok guzeldi kendi adima.
Özel Alfa Ajanı

Hayal Kahvem

Bu kare Zagor'un Puarte Juares adlı macerasından... Felek Çiko'nun karşısına hep acuze kızlar çıkarmıyor. Bu macerasında görüleceği üzere güzeller güzeli Conchita Zagor'a değil Çiko'ya hayran... Zagor ise resimde görüldüğü gibi bu durum karşısında fena halde şaşkın... Tablo gibi şahane bir kare bu... Dur bakalım... Şimdi işim var. Kahve molasında bu öyküye dönerim belki..... Allahım yarabbim... Çiko'ya bakar mısın şiir gibi konuşuyor.. Kadınlara neler söyleneceğini nasıl da iyi biliyor... "Sizin  o şahane iri siyah  gözleriniz geceleri sabaha kadar uykusuz kalıp yorulmamalı... Onlar uyumak için yaratılmışlar." Hahha! Karamba Karambita! Havada kalpler uçuşuyor!.. Bayılırım Zagor'un  bu macerasına.... Devamı sonra:)

Bu kareyi ve yazımı neden buraya koydum peki? Heyyy! Zagor'un Çiko'lu Özel serilerinden 5 tanesi elimde. Çok mutluyum. Çiko'nun mutlu olduğu bu kareyi hatırladım. Çiko ve ben mutluyuz. Zagor şaşkın:) :D