remzi/asteriks

Başlatan altay1944, 15 Şubat, 2017, 08:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Remzinin son yayını paket olan asteriksi aldım kurnazlar eski baskıları numara sırasına dikkat etmeden rastgele paketleyip satışa sunmuşlar.Sözde paket 1 yazıyor ama içinden  2-5-3-28-29-30 .gibi sırasız sayılar çıkıyor.Alacak olanların dikkatine.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Levent Suberk

Remzi Kitabevi sitesinde şöyle yazıyor:

Asteriks (Kutulu Takım - 1)
R.Goscinny - A.Uderzo

"Kutu içinde 6 kitaplık takım..."

Yer alan maceralar:

Galyalı Asteriks
Altın Orak
Asteriks ve Gotlar
Asteriks Gladyatör
Galya Turu
Asteriks ve Kleopatra

Kutulardaki kitaplar yayın sırasına göre olmalıydı. Bu kitaplardan başka kitapların bulunması garip bir durum.

Nightrain

İşte bu yüzden basacakları omnibus'ları bekliyorum. Sıralama takıntım var benim. Remzi zaten Asteriks'leri orijinal sıralamasına göre değil, daha önce Kervan'ın bastığı sıralamaya göre basmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Nightrain 'in de dediği gibi, Remzi sırasına göre basmadığı için, şimdi kutulu edisyonda özgün sıraya göre kutularken yeniden basmayıp stoktakileri birleştirdikleri için sırt numaraları karışık gözüküyor ama Remzi 'nin 27.sayısı, orijinal ilk sayi oluyor. İlk 6 sayı da 27, 28, 29, 30, 3 ve 2 olmuş oluyor bizdeki sırt numaralarında. Ben de isterdim yeniden ve düzgün sırt numaraları ile basılıp arşivlemeyi. Böyle kötü oldu.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

köstebek

Yapıştırın sırt numarasının üstüne küçük bir stikırla orjinal numarayı, sonra da güzel güzel okuyun, geçin gidin. En büyük derdiniz bu olsun, saygılarımla

altay1944

Sanırım özgün sıralama bu...

René Goscinny'nin senaryolarını yazdığı ve Albert Uderzo'nun resimlediği albümler:

Sıra   Yıl   Özgün adı   Türkçe adı   İngilizce adı
1   1961   Astérix le Gaulois   "Galyalı Asteriks"   Asterix the Gaul
2   1962   La Serpe d'or   "Altın Orak"   Asterix and the Golden Sickle
3   1963   Astérix et les Goths   "Asteriks ve Gotlar"   Asterix and the Goths
4   1964   Astérix gladiateur   "Asteriks Gladyatör"   Asterix the Gladiator
5   1965   Le Tour de Gaule d'Astérix   "Galya Turu"   Asterix and the Banquet
6   1965   Astérix et Cléopâtre   "Asteriks ve Kleopatra"   Asterix and Cleopatra
7   1966   Le combat des chefs   "Şefler Savaşı"   Asterix and the Big Fight
8   1966   Astérix chez les Bretons   "Asteriks Britanya'da"   Asterix in Britain
9   1966   Astérix et les Normands   "Asteriks ve Normanlar"   Asterix and the Normans
10   1967   Astérix légionnaire   "Asteriks Lejyoner"   Asterix the Legionary
11   1968   Le bouclier Arverne   "Galya Kalkanı"   Asterix and the Chieftain's Shield
12   1968   Astérix aux Jeux Olympiques   "Asteriks Olimpiyatlarda"   Asterix at the Olympic Games
13   1969   Astérix et le chaudron   "Asteriks ve Kazan"   Asterix and the Cauldron
14   1969   Astérix en Hispanie   "Asteriks İspanya'da"   Asterix in Spain
15   1970   La Zizanie   "Fitneci"   Asterix and the Roman Agent
16   1970   Astérix chez les Helvètes   "Asteriks İsviçre'de"   Asterix in Switzerland
17   1971   Les Lauriers de César   "Sezar'ın Tacı"   Asterix and the Laurel Wreath
18   1972   Le Domaine des dieux   "Tanrılar Sitesi"   The Mansions of the Gods
19   1972   Le Devin   "Kâhin"   Asterix and the Soothsayer
20   1973   Astérix en Corse   "Asteriks Korsika'da"   Asterix in Corsica
21   1974   Le Cadeau de César   "Sezar'ın Hediyesi"   Asterix and Caesar's Gift
22   1975   La Grande traversée   "Büyük Yolculuk"   Asterix and the Great Crossing
23   1976   Les 12 Travaux D'Asterix   -   Asterix Conquers Rome
24   1976   Obélix et Compagnie   "Oburiks ve Şirketi"   Obelix and Co.
25   1979   Astérix chez les Belges   "Asteriks Belçika'da"   Asterix in Belgium
Uderzo'nun tek başına ürettiği albümler[değiştir | kaynağı değiştir]
René Goscinny'nin 1977'de ölümünden sonra Albert Uderzo'nun tek başına yaptığı albümler şunlardır:

Sıra   Yıl   Özgün adı   Türkçe adı   İngilizce adı
26   1980   Le Grand fossé   "Büyük Hendek"   Asterix and the Great Divide
27   1981   L'Odyssée d'Astérix   "Asteriks ve Kara Altın"   Asterix and the Black Gold
28   1983   Le Fils d'Astérix   "Asteriks'in Oğlu"   Asterix and Son
29   1987   Astérix chez Rahazade   "Asteriks ve Şehrazad"   Asterix and the Magic Carpet
30   1991   La Rose et le glaive   "Gül ve Kılıç"   Asterix and the Secret Weapon
31   1996   La Galère d'Obélix   "Oburiks Zor Durumda"   Asterix and Obelix All at Sea
32   2001   Astérix et Latraviata   "Asteriks ve Latraviata"   Asterix and the Actress
33   2003   Astérix et la rentrée gauloise   "Asteriks Galya'da Okullar Açılıyor"   Asterix and the Class Act
34   2005   Le ciel lui tombe sur la tête   "Gök Başımıza Yıkılacak!"   Asterix and the Falling Sky
35   2009   L'Anniversaire d'Astérix et Obélix - Le Livre d'or   "Asteriks ve Oburiks'in Doğum Günü"   Asterix and Obelix's Birthday: The Golden Book
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

ferzan

Alıntı yapılan: köstebek - 15 Şubat, 2017, 13:23:39
Yapıştırın sırt numarasının üstüne küçük bir stikırla orjinal numarayı, sonra da güzel güzel okuyun, geçin gidin. En büyük derdiniz bu olsun, saygılarımla

Zaten dert edildiği falan yok, mevcut durum masaya yatırılıp hayal kırıklıkları dile getiriliyor. Yayınevinin kutu olayını ele alışı ve daha önceki yayında sıralamaya sadık kalmamış olması irdeleniyor. Yoksa çare çok elbette. Herkesin binbir türlü derdi, koşturmacasi var. Asteriks sırt numarası olayını gayet münasip bir mecrada dillendirdigimiz için fazlasıyla dertsiz tasasız mı gözüktük acaba?.. Bir dahakine daha dikkatli olalım madem...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

yidar

Devamı basılacak mı .Kısaca tam seri olacak mı

köstebek

Alıntı yapılan: ferzan - 15 Şubat, 2017, 14:26:38
    Zaten dert edildiği falan yok, mevcut durum masaya yatırılıp hayal kırıklıkları dile getiriliyor. Yayınevinin kutu olayını ele alışı ve daha önceki yayında sıralamaya sadık kalmamış olması irdeleniyor. Yoksa çare çok elbette. Herkesin binbir türlü derdi, koşturmacasi var. Asteriks sırt numarası olayını gayet münasip bir mecrada dillendirdigimiz için fazlasıyla dertsiz tasasız mı gözüktük acaba?.. Bir dahakine daha dikkatli olalım madem...

yok be abicim, fazlasıyla dertli tasalı olduğun mesajlarının altına koyduğun imzadan belli oluyor zaten.
Aramızda takılıyoruz birbirimize sadece... :)

Levent Suberk

Alıntı yapılan: yidar - 15 Şubat, 2017, 14:28:16

Kutulu olarak tam seri olacakmış.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 15 Şubat, 2017, 14:28:16

Tam seri zaten 35 kitap olarak. Gerçi daha 36. albüm olan " Asterix and the Missing Scroll " (" Le Papyrus de César ", "Asteriks ve Kayıp Parşömen" ) hala basılmadı.
Kutulu olarak çıkmaya da devam eder herhalde.

Levent Suberk

Remzi Kitabevi toplam 6 kutu yayınlayacakmış. Son 36.cı albüm Sezar'ın Papirüsü de önümüzdeki günlerde yayınlanacak dediler. Kutular ayrıca satılmayacakmış.

yidar

Alıntı yapılan: Levent Suberk - 15 Şubat, 2017, 15:44:39
Kutulu olarak tam seri olacakmış.
Teşekkür ederim. Başka alan varmi bu seriyi alacak.Yorumlar alabilir miyim

seastar1000

Yarin cikacakmis diye biliyorum
Ben alacagim Uzun zamandir Asterix i seri olarak tamamlamak istiyordum.6 kitap 65 yada 70 tl yerine gore bana uygun geldi

yidar

Asteriks Omnibus'ları  deniyor omnibus basım ne demek bu basımı bekleyelim mi.Yoksa kutulu seriyi alalım mı bilgim olmadığı için soruyorum.Kusura bakmayın arkadaşlar