remzi/asteriks

Başlatan altay1944, 15 Şubat, 2017, 08:54:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Bugün Ankamall D&R'da kutulu versiyonu gördüm. Kutu parçalanmış gitmişti. Daha önce yazılmıştı, Red Kit kutuları gibi falan değil. Çok ince, dandik kutular.

Meraklısına not: Aynı dükkanda JBC'den Uyanış halen gelmemişti...

xmenac

Konu dışına çıkmak istemem ama aklıma geldi, değineyim dedim.

Eskiden fumetti için de kutu yapılırdı, yanlış hatırlamıyorsam Greystorm'un kutusu vardı. Başka bir seride kutu yapılmış mıydı hatırlayamadım.

Nightrain

Alıntı yapılan: yidar - 15 Şubat, 2017, 22:54:31
Asteriks Omnibus'ları  deniyor omnibus basım ne demek bu basımı bekleyelim mi.Yoksa kutulu seriyi alalım mı bilgim olmadığı için soruyorum.Kusura bakmayın arkadaşlar

Omnibus Asterix'ler 3 sayının bir araya geldiği ciltler oluyor. Amerika da sert kapak olarak basildi. Bizde de aynı şekilde olacaktır. Bekleyip beklememek sana kalmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yidar

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Şubat, 2017, 23:26:09
Omnibus Asterix'ler 3 sayının bir araya geldiği ciltler oluyor. Amerika da sert kapak olarak basildi. Bizde de aynı şekilde olacaktır. Bekleyip beklememek sana kalmış.

Teşekkür ederim.Hardcover kapak.Peki bunların basımı yakın zaman da olacak mı.Siz bekleyeceksiniz sanırım ?

Nightrain

Alıntı yapılan: yidar - 15 Şubat, 2017, 23:29:11
Teşekkür ederim.Hardcover kapak.Peki bunların basımı yakın zaman da olacak mı.Siz bekleyeceksiniz sanırım ?

Ne zaman basılır bilmiyorum. Umarim cok gecikmezler. Evet, ben bekleyeceğim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yidar

Alıntı yapılan: Nightrain - 15 Şubat, 2017, 23:31:02
Ne zaman basılır bilmiyorum. Umarim cok gecikmezler. Evet, ben bekleyeceğim.
Teşekkür ederim.İlerde basmaktan vazgeçme ihtimali olabilir mi.Olursa bu kutuluyuda kaçırırsak o zaman üzülürüz:)

memospinoz

Kutu dandik olduğu ve kapaklarda numaralar da değişmediğine göre herhalde Remzi Kitabevi depo temizliğine gitmiş olacak diye düşünmeden edemiyor insan. Zaten 1 yıldan fazla bir zaman geçti ama hala 36. albüm gelmedi. Daha önce yarım bıraktıkları çizgi roman serileri (Thorgal, Jim Cutlass vb.) de göz önüne alınırsa çizgi romana ne kadar değer verdikleri ortada. Omnibuslar da 5 seneye çıkar artık. (Keşke yanılsam.)
Bir ara Tenten'i İnkılap Kitabevi'ne bağlı Mandolin Yayınları'ndan sonra Alfa Yayınları'nın basacağı söylenmişti. Keşke Asteriks'i de alsalar da doğru düzgün bir baskı görse bu seri.

OZAN BALIM

Tam takım Asterix var kitaplığımda ama orjinal sıralı güzel bir omnibus baskıyı da alırım tekrar.

OZAN BALIM

Alfa'nın Cedric baskıları çok zayıf. Tenten o kalitede basılırsa hayal kırıklığı olur...

Harun Ça

Alıntı yapılan: yidar - 15 Şubat, 2017, 22:54:31
Asteriks Omnibus'ları  deniyor omnibus basım ne demek bu basımı bekleyelim mi.Yoksa kutulu seriyi alalım mı bilgim olmadığı için soruyorum.Kusura bakmayın arkadaşlar

Her kutuyu tek cilt ve hardcover olarak düşün omnibus böyle bir şey.

Ben de omnibusları bekleyenlerdenim.

yidar

Alıntı yapılan: Mic-Har - 16 Şubat, 2017, 13:32:59
Her kutuyu tek cilt ve hardcover olarak düşün omnibus böyle bir şey.

Ben de omnibusları bekleyenlerdenim.

Anladım teşekkür ederim.Yakın zamanda omnibus basımı olacak mı acaba.Bu konuda bilginiz var mı?

Harun Ça

Alıntı yapılan: yidar - 16 Şubat, 2017, 13:36:10
Anladım teşekkür ederim.Yakın zamanda omnibus basımı olacak mı acaba.Bu konuda bilginiz var mı?

Herhangi bir bilgim olmamakla birlikte yakın zamanda çıkacağını da düşünmüyorum.

yidar

Alıntı yapılan: Mic-Har - 16 Şubat, 2017, 13:38:40
Herhangi bir bilgim olmamakla birlikte yakın zamanda çıkacağını da düşünmüyorum.

Teşekkür ederim.Saygılarımla

darbove

arunas gibi psi-kom diye tokyopopdan alınmış bir melez manga serisi vardı. Onu da yarım bıraktılar diye biliyorum. Gerçi arunas da serileri yarım bıraktı da neyse :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

seastar1000

Remzi nin Asterix takimini aldim.Yeniden toplarim bu sayede Asterix i diye de kitaplar elime gecince niye biraktigimi hatirladim hemen
Kagit kalitesi baski kalitesi renkleme kotu ama cilt isi felaket sayfalar dokuluyor resmen
Kisacasi yine husran yine hayal kirikligi oldu