Epic Collections

Başlatan Nemo, 17 Şubat, 2017, 10:53:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

Sevdigim karakterlerin ilk sayidan itibaren maceralarini biriktirmeyi amacliyorum. Essential sayilarindan mevcut. Uygun fiyata Masterworks group almistim ama sonra Epic Collection aldim. Ama anladim ki Epic collection serisi duzensiz cikiyormus. Sebebi ne bilen var mi a dostlar?

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Bilmiyorum.  Ama bazı serilerini ilk sayıları basılmayan başlandı.  Belki essential basıldığı için tekrar aynı şeyler basılmasın diye dusunmus olabilirler

yunusmeyra

sanırım işin kaynağı olan coğrafya da bile son bir kaç senedir bu sorun sık sık gündeme geliyor...şuradaki https://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Ultimate_Collection,_Complete_Epic_and_Epic_Collection_lines açıklamayı hala anlamaya çalışan bir sürü forum "muhabbeti" mevcut  :D ellerinde "listeler" ve ""essential" dahil alınmış onlarca yeni ciltle "düzenli bir arşiv" oluşacak mı" ya da "bu baskıların planını kim açıklayacak" tarzında bir yığın soru?
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Epic collection ciltlerine bakıldığında hepsi numaralı. Sanki tüm seri yayınlanacak gibi ama karışık olması dogal olarak okuyucunun kafasını karıştırıyor olabilir.
  Yine de aylarca beklemeden bazı maceraları bu sayede erkenden okumak şansı da var. Gruenwald dönemi Cap gibi

yunusmeyra

ben spider-man ve thor için umutluydum ama, essential ve epic collection baskılarınin içeriklerini karşılaştırdığımda; "bırak dağınık kalsın!" dedim  :D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Thor epic collection maceraları çok iyi maceralar değil ama spider man için aynısı söylenemez.  Bence yine de alınır ve okunur

pizagor

Bu Epic Collection her seri için ayrı ayrı mı ilerliyor yoksa ana bir Epic Collection başlığı altında atıyorum (sırtlarında numara var diye yazılmış) birinci albüm Fantastic Four, ikinci albüm Avengers şeklinde mi ilerliyor?

İkinci sorum da Epic ve Essential birbiriyle çakışıyor mu yoksa Epic tamamen Essential sonrası hikayelerden bir seçki mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

Alıntı yapılan: pizagor - 07 Ağustos, 2017, 08:02:06
Bu Epic Collection her seri için ayrı ayrı mı ilerliyor yoksa ana bir Epic Collection başlığı altında atıyorum (sırtlarında numara var diye yazılmış) birinci albüm Fantastic Four, ikinci albüm Avengers şeklinde mi ilerliyor?

İkinci sorum da Epic ve Essential birbiriyle çakışıyor mu yoksa Epic tamamen Essential sonrası hikayelerden bir seçki mi?

1-Her seri için ayrı ayrı ilerliyor.
2-Epic'ler sıralı şekilde basılıyor. Mesela 1.ciltte İlk 20 sayı varsa, 2.ciltte de 21-40 var.

Bu arada, fark ettiğiniz üzre, 4'ten 7'ye, sonra da 9'a atlamışlar. Sanırım ellerindeki dijitalleri tamamladıkça yenilerini basıyorlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nemo

Ben bunlari biriktirmeye basladim. Benim gibi eski kafalilar icin cok guzel ilk sayilardan itibaren.
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Nightrain

Fantastic Four ve Daredevil Epic'ler bizde de basılsa keşke.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Önceliği daha önce essentiallarda basılmamış, daha önce cildi çıkmamış veya piyasada bulunmayan maceralara veriyorlar ama aynı zamanda 1'den başlayarak da devam ediyorlar.

Amazondan getirtirseniz gayet uygun fiyata geliyor, ben de bu seriden takip ediyorum.

Dc Comics de Golden Age ve Silver Age şeklinde Batman, Superman, JLA vs. basmaya başladı.Onların kağıt kalitesi biraz daha düşük ama yine fiyat olarak uygun seriler.

rumar80

13 gezegende de var ayrica bazı ciltler büyülü dükkanda da var.
  Star wars serileri de epic collection olarak var.
  Buldukça alıyor ya da ön sipariş veriyorum