Kililana Şarkısı - Dokuzuncu Sanat

Başlatan Nightrain, 23 Şubat, 2017, 23:22:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Dün gece duyurdukları çizgi romanlar arasında en çok bunu merak ediyorum.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Şubat, 2017, 09:52:17
Dün gece duyurdukları çizgi romanlar arasında en çok bunu merak ediyorum.

Aynen. BDGest sitesinde tanıtımını gördüğümde keşke bizde birileri yayınlasa okuyabilsek diye iç geçirmiştim.

Nightrain

Alıntı yapılan: designer73 - 24 Şubat, 2017, 11:57:16
Aynen. BDGest sitesinde tanıtımını gördüğümde keşke bizde birileri yayınlasa okuyabilsek diye iç geçirmiştim.

Çizimleri nefis. 2 albümmüş, daha sonra tek ciltte toplamışlar. Bizde de bu şekilde basarlar umarım.

nicholaihel

Nightrain paylaştıpı sayfalar çok güzel. Alırım bende.

SeSSe

Bu kitabın ne zaman piyasaya sürüleceğiyle ilgili bilgisi olan var mı?

Nightrain

Yakında çıkıyormuş. Muhtemelen Ekim'de çıkar. Umarım küçültmeden yayınlarlar. Ve sanırım integral versiyonunu basacaklar.

memospinoz

Yayınevi adı "Dokuzuncu Sanat" olarak değiştirildi.

memospinoz

Medreseye gitmek yerine daha hızlı koşuyor.
Naim, 11 yaşında, ağabeyinin tüm baskısına rağmen sureleri değil Lamu'nun sokaklarını iyi biliyor.
Turistler, İslamcı teröristler, uyuşturucu kaçakçıları, sermayenin baronları, şamanlar ve halk hikâyeleri. Naim günlük ekmeğinin peşinde koşarken onun fark etmediği ama aslında yolunun üzerindeki büyük engeller. Herkesin yolundaki büyük engeller...
(Tanıtım Bülteninden)

Boyut: 16.5x22.5 cm
Sayfa Sayısı: 272
Etiket Fiyatı: 45 TL

Çıkış Tarihi: 29/09/2017

Nightrain

Şu frankofonlari küçük basmaktan ne zaman vazgeçecekler acaba! >:(

hennessy

Bugün Büyülü Dükkanda gördüm.  Baskısı ve konus ilgimi çekti incelemek için aldım. Beğenir isem arşivime koyacağım...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Etiket fiyatı 45 TL olarak değiştirildi. Yapıştırma yerine iplik dikiş kullanmaya karar vermişler ve fiyat 6 TL artmış. Ama nedense sadece bazı sitelerde böyle.  >:( Bazı sitelerde ise kitap yok zaten.

hennessy

100 sayfa bitti. Son zamanlarda gördüğüm en güzel çizimlerden oluşan harika bir çizgi roman ile karşı karşıyayız. Bir çocuğun gözünde Kenya'da yaşadığı olaylar anlatılıyor.

O okyanus deniz kenarları, Kenya arka sokakları, gece alemleri. Gemi ve kuş resimleri.

Hepsi bir tablo tadında bir sokak çizeri gözünden ( kendisi sokak sanatçısı olarak işe başlamış). Harika tadından yenmez bir hikaye olmuş.

Aldığı üç ödül zaten bunun kanıtı.

8,5/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: memospinoz - 14 Ekim, 2017, 21:29:42
Etiket fiyatı 45 TL olarak değiştirildi. Yapıştırma yerine iplik dikiş kullanmaya karar vermişler ve fiyat 6 TL artmış. Ama nedense sadece bazı sitelerde böyle.  >:( Bazı sitelerde ise kitap yok zaten.

Umarım bundan sonra basacakları yayınlarda da iplik dikiş kullanırlar. Yıl 2018 olacak, çizgi romanlarda tutkala hayır!

memospinoz

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ekim, 2017, 14:38:13
Umarım bundan sonra basacakları yayınlarda da iplik dikiş kullanırlar. Yıl 2018 olacak, çizgi romanlarda tutkala hayır!

Şimdi tutkal var, tutkal var. Matbaadan matbaaya da fark edebilir. Yurtdışından gelen yayınlarda neden kopma vb. olmuyor. Ama bazı yayınlarda olabilir -şu ana kadar hiç denk gelmedim-, bu hiç olmayacak anlamına da gelmez. Bizde de mesela bende 10 küsür yıllık albümler var Arkabahçe'den, hala daha taş gibi. Baskı, kullanılan malzemenin kalitesi, matbaa işçiliğindeki özen, gerekirse hatalı basımları çöpe atıp yeniden basmaya cesaret edecek yayınevi gerekli. Bir de çizgi romanların saklama koşulları, bulunduğu odanın nemi, tozu vs. önemli. Yoksa tutkalmış, iplikmiş gerisi hikaye. BENCE.