Castle Rock 

Başlatan dean, 25 Şubat, 2017, 03:01:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Hulu, Castle Rock isimli Stephen King dizisini duyurdu. Dizi Stephen King'in Castle Rock/Colorado'da geçen roman ve kısa hikayelerinden uyarlanacak. İlginç bir dizi olacağa benziyor. Detaylar gelince paylaşmaya devam edeceğim.

https://www.youtube.com/watch?v=UGHupqE1LCI

Ahmet Oktay

Dizi geçen hafta 3 bölümle açılış yapmıştı, bugün de 4. bölüm yayınlandı. King'in kitaplarını okumadığım için karakterler ve olayın geçtiği kasaba hakkında tamamen bilgim olmadan girdim diziye. Castle Rock'da Shawshank hapishanesinde uzun yıllardır kullanılmayan bir bölümde genç bir adam bulunur. Kimse bu adamın kim olduğunu, nereden geldiğini bilmemektedir. Gardiyanlar tarafından adı sorulduğunda söylediği tek şey "Henry Deaver" olmuştur, ama bu onun adı değildir. 1991 yılında Castle gölü civarında kaybolan ve 11 gün sonra bulunan bir çocuğun adıdır bu. Dizi şimdiye dek iyi gidiyor benim nezdimde.

dean

Stephen King'i çok sevdiğim için izlemeyi çok istediğim bir dizi. Lakin şöyle bir sıkıntı var. Diziyi izlerken kitaplar için spoiler yeme riski var sanki. O yüzden izleyemiyorum.

doktor1881

yeni bir dizi bakmak gerek
Ahmet seni görmek hoş ;D

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: dean - 02 Ağustos, 2018, 13:02:09
  Stephen King'i çok sevdiğim için izlemeyi çok istediğim bir dizi. Lakin şöyle bir sıkıntı var. Diziyi izlerken kitaplar için spoiler yeme riski var sanki. O yüzden izleyemiyorum.

Olabilir. Hangi kitapların hikayelerini, karakterlerini kullanıyorlar bilmiyorum.

Alıntı yapılan: doktor1881 - 02 Ağustos, 2018, 14:03:30
yeni bir dizi bakmak gerek
Ahmet seni görmek hoş ;D

Bilmukabele Erol Abi. Sen de pek gözükmüyorsun ne zamandır :)

Ahmet Oktay

Hulu'dan 2. sezon onayı geldi.

haziran00

gamlıbaykuş

King' in havası oturmuş mu peki diziye?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Alıntı yapılan: gamlıbaykuş - 14 Ağustos, 2018, 21:27:29
King' in havası oturmuş mu peki diziye?

İlk iki böülümü izledim. Bir huzursuzluk, tekinsizlik hissediyorsun.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 02 Ağustos, 2018, 13:02:09
İlk iki bölüm boyunca belirgin göndermeler oldu tabi ki, ama sadece dizi içinde değil:
1) Olayın geçtiği hapishane Shawshank ve kitaptaki müdüre atıf var.
2) Jenerik boyunca King'in kitaplarından alıntılar var. Örneğin Two dead girls, herkes burada yüzüyor gibi

Pulluk

İndirip biriktiriyorum. Bitince topluca izleyeceğim 1. sezonu...
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

worldman

Dizinin finalini hiç beğenmedim.Bir sürü soru cevapsız kaldı. E yani dedim. Umarım 2.sezonda sorularıma cevap bulurum.

rumar80

Final konusunda sana katılıyorum ama herhalde devamı gelecek ki net bir sonlanma yapmadılar diye düşünüyorum.