Amerikan Vampiri Cilt 2 - JBC Yayıncılık

Başlatan memospinoz, 03 Mart, 2017, 22:14:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

AMERİKAN VAMPİRİ CİLT 2
Özgün Adı American Vampire Volume Two

SCOTT SNYDER
Yazar

RAFAEL ALBUQUERQUE & MATEUS SANTOLOUCO
Çizerler

Güneş Becerik Demirel
Çevirmen

İlke Keskin & Yaprak Onur
Editör & Çeviri Editörü

Veli Okulan
Grafik ve Uygulama

Yiğit Sakmar
Grafik Editörü

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Nevada'da, 1936 yılının Las Vegas'ındayız. Geleceğin şatafatlı ve ışıltılı günleri hâlâ daha çok uzakta. Kumarın, fuhuşun ve başlıca ekonomik faaliyetlere damgasını vuran azılı suçluların kol gezdiği itiş-kakış dolu bu kent, şimdiden "Günahlar Şehri" unvanını kazanmış durumda. Ve Las Vegas'ın güçlü komiseri Cash McCogan bütün pislikleri temizlemek üzere kendini ortaya atıyor-- bunun için birkaç kilometre ötedeki devasa Hoover Barajı'nı inşa eden zengin konsorsiyumun kirli işlerini ortaya çıkarması gerekse de. Fakat ortada bir sorun var: Vegas'ın yakınındaki tek "lanetli" şey Colorado Nehri değil.

Türünün ilk örneği ve en tehlikelisi olan Amerikan vampiri Skinner Sweet, Günahlar Şehri'ne yerleşmiş durumda. Burası tam ona göre bir şehir; her türlü susuzluk, bedeli karşılığında giderilebiliyor. Fakat Vegas'ın kanını emmek isteyen tek vampir Sweet değil. Dünyanın en eski ve ölümcül vampir türleri arasında amansız bir savaş patlak vermek üzere. Vampirleri yeryüzünden temelli silmeyi hedefleyen şaibeli bir örgüt de işin içinde.

Bakalım ortalık yatışınca kimler hakkını aramak üzere hayatta kalacak (ya da zombi olacak)? Yazar Scott Snyder ve çizerler Rafael Albuquerque ile Mateus Santolouco geniş kitleler tarafından beğenilen ve büyük ses getiren liste başı AMERİKAN VAMPİRİ serisine devam etmektedir.

1. Baskı Şubat 2017 - İstanbul / ISBN : 978-605-9155-20-5 / Sayfa Sayısı : 160
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 350 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 32.50 TL

Çıkış Tarihi : Mart 2017

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Kimse yorum yapmamıs :D Merak etmeyin 3 daha hızlı çıkacak :D

darkwood

Alıntı yapılan: Jedmau - 14 Mart, 2017, 02:15:16

Hmmm.  ???  1. sayıda; kovboylu, vampirli sağlam bir hikayesi vardı gibi anımsıyorum.  :P

Eh bu kadar aradan sonra gerçekten de 2.sayıyı okumadan önce, 1. sayıyı tekrar etmek gerekecek.
Darkwood Sakinleri..

panthei

1. sayıyı tekrar okumam gerekiyor, 3 çıkınca, 3lü yapmayı planlıyorum :)

OZAN BALIM

O kadar çok kitap alıyorum ki, kitapları biriktirip yıllık hatta 2 yıllık okuyorum çoğu zaman.

nocardia

Seriler tamamlanmadan okumaya başlamıyorum ben de, devam eden serilerde de güncele yaklaşmasını bekliyorum. Beş kitap daha çıkınca başlayacağım dersem çok uzun zaman bekleyeceğim sanırım. Ama almaya devam.

Barmen Minik

1.kitap haziran 2015
2.kitap mart 2017

2018 e giriyoruz 3. kitap yok. vertigo diye bütün alem boşuna geyik yapıyor şu yayın hızıyla bizim dahi alıp destek olmamız lazım aslen. hani sözün bittiği yer seviyesinde bir durum. bu vertigo işinde 2 tip yayın evi var bu kesin

1.uzun aralar veren hatta yarıda bırakan yayın evleri
2.ne olursa olsun durmadan basan yayın evleri

ara vertigoya yaramıyor. akıldaki fikir acaba bekleyelim 1.kitap baskısı bitsin çok kişi tanışsın 3. kitabı kafa rahat basalım mı deniyor. Bu taktik yemiyor bu piyasada. Masallar ilk cildi daha mı çok okuyucu kazanacak bir seri de bu kadar sürede 10.kitaba geldi.Bu durumun JBC veya Amerikan Vampirine de özgü olduğunu düşünmüyorum. Hani hepsi ne bahaneler sürerlerse sürsünler, o an ne kadar hak verirsek verelim, şöyle uzaktan bakınca Türkiyede Vertigonun olayı bu artık kaderi bu. Şimdi 3.cilt şubat 2018de çıksa ne olur okuyucu için algı artık 4.cildi mayıs 2019 olduktan sonra.

Y last man - Masallar çatır çutur basıldı ve satıldı çünkü sebebi rafta 8. cildi görmek okuyucuyu korkutmuyor aksine çekiyor demekki insanlar bu seri iyi diyor. Dinamik yanlış okunuyor bence. İsteyen sen alıp destek olma ulan ayı diyebilir ama cidden bi objektif bakıp bunun nedenleri üzerine konuşabiliriz.

kitaba yapılan son 3 yorumda -yani tüm yorumlarda- aynı : 2. cildi diğerleri çıkmadan okumucam diyen insan yorumları. ben de aldım okumadım, ki ilkini tek solukta uykusuz kalıp okumuş insandım. ben de 3 hatta 4 çıkınca okurum dedim ve okumadım 2. cildi. neye yorum yazalım kimse güvenip okumamış ki herkes sadece destek oluyor sanki baba hayrına yapılan işlermiş gibi. neyi okuyup millete abi al bu seriyi takip et diyelim ki. ilk günden alanlar bile inanmıyor böyle olunca seriye. yarın iptali duyurulsa satın alanlar mı şuçlu yoksa yayın evi mi. hiç satmazken biz inanıyoruz bir gün değeri anlaşılcak pişman olacaksınız inadına basıcaz diye diye güven vere vere masalları basan sırf bu gazla sattıran arkabahçe tavrı burda doğru olan. Öyle ya da böyle altından baya bi kalktı adamlar

hennessy

Amerikan Vampir ciltlerini elimden çıkardım bir daha da almam. Dediğim gibi bir kaç sayı çıkar bundan sonra seriye başlarım. Masalların hepsini aldım seri devam edince...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Agamotto

3'ün çıkması daha uzun sürdü :(

nicholaihel

Bloodslince

Ertan abi 3 yıl geçmiş, bir el atsan da geri kalanları da okusak.  ;D

Bir sorun mu var abi, neden serinin devamı gelmedi, kaldık iki sayıda. :(
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Jedmau

Alıntı yapılan: Bloodslince - 15 Nisan, 2020, 16:42:10
Ertan abi 3 yıl geçmiş, bir el atsan da geri kalanları da okusak.  ;D

Bir sorun mu var abi, neden serinin devamı gelmedi, kaldık iki sayıda. :(

Selam,

Ya bu seriye gereken önemi vermediğimiz için kendimi çok kötü hissediyorum. Diğer yayınların gazı ile bunu çok ihmal ettim.

3. Sayıyı 1-2 ay içinde çıkartacağım, sözüm olsun.

Sevgiler

can amca

vertigo kapandı; black label logosu ile mi çıkar?

Bloodslince

Alıntı yapılan: Jedmau - 15 Nisan, 2020, 18:25:44
Selam,

Ya bu seriye gereken önemi vermediğimiz için kendimi çok kötü hissediyorum. Diğer yayınların gazı ile bunu çok ihmal ettim.

3. Sayıyı 1-2 ay içinde çıkartacağım, sözüm olsun.

Sevgiler

Teşekkürler Ertan abi, merakla bekliyorum. 
"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]