Annihilation

Başlatan dean, 04 Mart, 2017, 03:43:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Annihilation, Marvel'ın 2006 yılında bastığı devasa bir event. Çeşitli dergilerle crossover yapan çok büyük bir uzay operası. O yıl içerisinde bilindiği üzere Dünya'da Civil War yaşanmakta ve kahramanlar birbirine girmekteydi. Uzayda ise çok daha büyük bir tehlike ortaya çıktı. The Negative Zone'un lideri Annihilus savaş ilan etti. Annihilus kontrolündeki The Annihilus Wave uzaya yayıldı. İlk olarak Xandariyalı Nova Corps'u vurdu. Richard Rider dışındaki herkes düştü. Bütün bunlar olurken Nova, Silver Surfer, Drax ve Super-Skrull hem kendi iç savaşlarını vermekte hem de yaklaşan Annihilus tehditine karşı direnmek zorundalardır.

Ben her zaman Marvel'ın harika bir cosmic evrene sahip olduğunu düşünmüşümdür. Hatta bir çok kez burada da yazdığım gibi Star Wars ve türevlerinden de daha kaliteli olduğuna inanırım. Bunu kanıtlamam istenirse de işte Annihilation'ı örnek verebilirim. Başta Keith Giffen olmak üzere Dan Abnett, Simon Furman, Javier Grillo-Marxuach ve Andy Lanning'in kaleminden çıkan bir hikaye Annihilation. İçerisinde Galactus, Ravenous, Silver Surfer, Thanos, Cammi, Drax the Destroye, Firelord, Gamora, Moondragon, Nova,Phyla-Vell, Praxagora, Quasar, Red Shift, Ronan the Accuser, Stardust, Star-Lord (Peter Quill), Super-Skrull, Thalos gibi çok önemli cosmic karakterleri barındırıyor.

Yayınlandığı dönemin sonrasına ve hatta günümüz Marvel cosmic statükosuna bile son derece etkileri olan önemli bir hikaye Annihilation. America'da bir cilt olarak piyasaya çıktı. Onlarda şu şekilde.

Annihilation, Book One

Annihilation Prologue, Annihilation: Nova 1-4

Annihilation, Book Two

Silver Surfer 1-4, Super Skrull 1-4, Ronan 1-4

Annihilation, Book Three

Annihilation 1-6, Annihilation: Heralds of Galactus 1-2, Annihilation: The Nova Corps Files

Türkçe olarak yayınlanması için bir çizgi roman seçecek olsaydım. Bu kesinlikle Annihilation olurdu. Bu muhteşem hikayenin bir gün Türkçeye kazandırılmasını çok isterim. Orijinal dilinde çizgi roman okuyan ve Annihilation'ı okumayan arkadaşlara ise kesinlikle bu çizgi romanı tavsiye ederim.

hasanmahmut

Hâlâ yayınlanmamış olması çok enteresan olan bir dönem aslında. Bir yayıncı kesin el atmalı. Sadece Annihilation ile kalmayıp devamı da gelmeli diye düşünüyorum. Vizyonlu yayıncılarımıza çağrı yapsak. Hayır diyecek bir yayın evi yoktur bu döneme diye düşünüyorum.

Nightrain

Omnibus:

COLLECTING: Drax the Destroyer 1-4, Annihilation: Prologue, Annihilation: Nova 1-4, Annihilation: Silver Surfer 1-4, Annihilation: Super-Skrull 1-4, Annihilation: Ronan 1-4, Annihilation 1-6, Annihilation: Heralds of Galactus 1-2, Annihilation: Nova Corps Files

880 Sayfa

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"