Vision - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 07 Mart, 2017, 19:22:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

dean

All-New, All-Different Marvel, döneminin bize getirdiği en özgün yayınlardan bir tanesi de Tom King tarafından yazılan, çizimlerini ise Gabriel Hernandez Walta'nın yaptığı Vision serisiydi.

Vision eşi Virginia ve ikizleri Viv ile Vin'in banliyödeki maceralarını anlatılıyor. Toplam on iki sayıdan oluşmakta. Bu on iki sayı ise iki ciltte toplandı. 2017 yılı içerisindeki Marmara Çizgi'nin en güzel sürprizlerinden biri olacak.

The Vision, Volume 1: Little Worse Than A Man

The Vision, Volume 2: Little Better than a Beast

Nightrain

Helal. Tom King'in yazdığı bu seri, Marvel'in son zamanlarda yayınladıkları en iyi dergilerden.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Şok oldum akşam akşam. Alkışkar bir kez daha Marmara'ya! Forumdaşların tercihi ile "Yılın Yayınevi" kategorisinde ipi göğüslemişti, istikrarı sürdürecek gibi. Başta Vision ve Moon Knight ile ilgileniyorum. Spider-Gwen ile ilgili bilgi ve itkiye ihtiyacım var :)

Nightrain

Normalde artık Marvel yayınlarını almıyorum ama bunu alabilirim.

hennessy

ilke kardeşim tebrik ediyorum harika haber
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nemo

Bu habere ben de cok sevindim. Hic yayinlanmaz  dediklerim yayinlaniyor ulkemizde de. Tesekur ederim emegi gecenlere.
Özel Alfa Ajanı

Nightrain

VISION insan olmak istiyor; peki bir aile kurmak, insana özgü en temel eylemlerden biri değildir de nedir? Vision da bu yüzden her şeyin başladığı yere, Ultron'un kendisini yarattığı laboratuvara dönüyor. Kaderine ilk kez baş kaldırdığı, bir insan olabileceğini hayal ettiği o yerde ailesini kuruyor. Bir eş, Virginia. Lise çağındaki ikizler, Viv ile Vin. Hepsi Vision'a benziyor. Hepsi onun güçlerine sahip ve en büyük dileğini paylaşıyor: Sıradan olmanın önlenemez arzusu. Onlar artık komşumuz ve hepimizi öldürebilecek güce sahipler. Ne sorun çıkabilir ki? Her ailedeki gibi Vision ailesinde de sırlar var ama onlarınki ölümcül ve bu yüzden de mutlu aile tabloları dağılmakta. Yalanlar, yalanları izleyecek; ceset, ceset üstüne yığılacak. Trajedi kapıda ve bu trajedi, gerçekleştiği takdirde android Avenger ile Dünya'nın En Kudretli Kahramanları arasında yıkıcı bir yüzleşmeye yol açacak, Vision bir daha eskisi gibi olamayacak. Tom King'in yazdığı, Gabriel Hernandez Walta, Michael Walsh & Jordıe Bellaire'in resimlediği, Eisner ödüllü Vision (2015) #1-12 serisi bütünüyle ilk kez bu ciltte toplanıyor.

Hamur Tipi : Kuşe
Sayfa Sayısı : 272
Ebat : 16 x 24
Fiyat : 61 TL

Mrtekin

Tamamen iyiniyetli soruyorum. Fiyat neden böyle? Bu özel bir sayı mı?
They drew first blood...

Nightrain

Piyasa şartlarında normal artık. 140 sayfalık kitaplar 45 TL'yi gördü.

hennessy

İlke kardeşim coştu bir kere....

haziran00

hennessy

Alıntı yapılan: haziran00 - 01 Mart, 2019, 20:36:55
Gwen eksik abi olmamış  ;D ;D

Kardeşim Örümcek hastasıyım ama Gwen sarmadı beni :)

Mrtekin

Teşekkürler, Nightrain. Detaylara çok dikkat etmemiştim, şimdi biraz eşeledim.

Vision, 2017 senesinde, "Best Limited Series" alanında Eisner ödülü almış.

https://www.google.com.tr/amp/s/io9.gizmodo.com/here-are-the-winners-of-the-2017-eisner-awards-1797155107/amp

Marmara, tüm fasikülleri toplayan toplu bir koleksiyon cilt çıkarmış anladığım kadarı ile.

Yorumlara bakarak satın almaya karar vereceğim.
They drew first blood...

ZGeralt

Bu serinin basılması güzel olmuş, hele ki standart super kahraman hikayelerinden sıkılanlara ilaç gibi gelecektir, ben soluksuz okumuştum.  Ana akım çizgi romanda son yılların en iyi işlerinden biri bence.