Moon Knight - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 07 Mart, 2017, 19:23:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

İlk sayı çizimler dışında beni çok vurmadı. Kötü demiyorum tabi. Bir çırpıda okundu. Devamını merak ediyorum.

darbove

İlk cildi sonunda okuyabildim. Hikaye olarak gerçek dünya mı yoksa hayaller alemi mi? Böyle gitgeller içinde okudum kendini okutturdu. Çizim olarak arkabahçenin bastığı daredevil gibi karanlık bir hava var. Çok keskin olmayan hatlarla çizilmiş çizimler ayrı bir hava katmış. Sonu biraz 2.cilt çabuk çıksa hemen okusak moduna soktu beni. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Moon Knight Cilt 2 - Reenkarnasyonlar raflarda!

MOON KNIGHT'IN BİRÇOK KİŞİLİĞİ GERÇEKLİĞİ BULMAK İÇİN SAVAŞIYOR!
MARC SPECTOR, Khonshu'nun kendi zihni için inşa ettiği hapishaneden kaçabilmek adına KENDİNİ
HELAK ETTİ – ama ya hâlâ tutsaksa? New York'ta uyanan Steven Grant, Marvel'ın yeni gişe
bombasını çekmeye hazır – aklını mı kaybediyor yoksa Moon Knight: The Movie gişe rekorları mı
kıracak? Jake Lockley ise cinayetten gözaltına alınıyor! Dünya onu gecenin tüm yolcularını
korumak için göreve çağırırken Marc kontrolünü yitiriyor. Güneşin hiç doğmadığı, yaratıkların cirit
attığı bir yerde – kafası iyice karışmış Moon Knight kontrolü kaybetmek üzere! Ayrıca, Marc'ın
birçok kişiliğiyle Vahşi Katil'in peşine düştüğü klasik maceranın tadını çıkarın!

16cm x 24cm, 112 Sayfa, Renkli, 32 TL

frodo

İlk ciltten bir şey anlamadım.  2. Cildi alma konusunda kararsızım ama bir şans daha verebilirim.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Kauss

İki cildi de okudum. Açıkcası ilk ciltte; ne okudum ben modundaydım. İkinci kitapta ilki gibi, ucu açık devam etti. Hatta bir ara, bırakmayı bile düşündüm sonunda ise hiç değilse ikinci cildi toplayıp son verdiler. Bundan sonra çıkacak cilde de şans veririm, o da böyle devam ederse bırakırım diye düşünüyorum.

Nemo

Son 1 cilt kaldi Volume 6'yi tamamlamak icin. Umarim en kisa surede cikar.

''Moon Knight Vol. 3: Birth and Death Moon Knight Vol. 6 #10-14''
Özel Alfa Ajanı

dean

Marc Spector Chıcago'da Doğdu peki ya diğer kişiliği Steven Grant nerede doğmuştu? Doğum, ölüm ve yeniden doğuşa dair bu öykü,

Spector'ın geçmişinin derinliklerine iniyor ve Moon Knight'ın tarihine dair bildiğiniz pek çok şeyi altüst ediyor! Gerçekliğin dışında kapana kısılmışken sağ kalabilmesi, bulacağı cevaplara bağlı fakat sorular Spector'ın peşini bırakmış değil!

Moon Knight tek başınayken daha mı güçlü yoksa daha mı zayıf? Bunca zamandır aslında neredeydi? Marc Spector gibi bir adam nasıl oluştu? Son savaşını nerede verecek? Cevaplar açığa çıktıkça, Marc Spector ve Khonshu arasındaki büyük mücadele de kaçınılmaz bir hale geliyor. Moon Knight, sağ kalmayı başarabilecek mi? Olur da başarırsa ondan geriye ne kalacak?

Sayfa Sayısı: 112
Etiket Fiyatı: 38 TL

nocardia

3. Kitap ,le seri tamamlanmış mı oluyor?

nicholaihel

İlk iki cilt arası uzayınca elden çıkarıp seriyi takip etmeyi sonlandırdım. Kısa seri olduğunu bilsem bi ihtimal devam ederdim, küçük bi ihtimal.

memospinoz

Alıntı yapılan: nocardia - 26 Kasım, 2019, 21:41:04
3. Kitap ,le seri tamamlanmış mı oluyor?

Evet. 2016 yılı serisi (Moon Knight Vol 8 ) bitmiş oluyor.
2017 serisi de (Moon Knight Vol 1'e dönüyor sayılar #188-200) 2 kitap:
Moon Knight: Legacy, Vol. 1: Crazy Runs in the Family
Moon Knight: Legacy, Vol. 2: Phases

ghostrider

Merhaba geri kalan iki kitap iyi mi?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

memospinoz

Alıntı yapılan: ghostrider - 26 Kasım, 2019, 22:17:49
Merhaba geri kalan iki kitap iyi mi?

Vasatın bir tık üstü. 10 üzerinden 6-6.5 alır ancak.

İdrava

3 kitap bir arada sert kapak olarak çıkmış limitli. Fiyatı 250 TL. Tamam normal kitap kadar  olmayacak tabiki ama artık bu kadarıda Çok fazla.

cokmucomic

Serinin üç cildini de okudum ve çok beğendim. Daha önce herhangi bir Moon Knight hikayesi okumamıştım, eğer siz de bu durumdaysanız çekinmeden okuyabilirsiniz. Daha öncesinde okunması gereken bir hikaye de yok. Aynı şekilde daha önce herhangi bir Jeff Lemire hikayesi de okumamıştım, ilk oldu benim için. İyi ki de olmuş :D

Seride genel olarak Marc Spector'ın psikolojik durumuna odaklanılıyor diyebiliriz. Kendisi çoklu kişilik bozukluğu, şizofreni gibi pek çok psikolojik sorunla mücadele ediyor. Biz bu sorunların Spector, Moon Knight olduktan sonra ortaya çıktığını biliyorduk ama seride Spector'ın geçmişinden bazı kesitler görüyoruz ve bu kesitlere göre bu sorunlar çocukluğuna dayanıyor olabilir. Bu durum da hem karakterimizin hem de hikayenin gerçekliğini sorgulanabilir yapıyor. Yani ya gerçekten bu sorunlar Spector Moon Knight olduktan sonra ortaya çıktı ve bizim geçmişinden gördüğümüz kesitler birer yanılsama, ya da çocukluğundan beri böyle sorunları var ve Spector kendisini Moon Knight sanıyor. Bu durumda da orijin hikayesi dahil bütün Moon Knight hikayeleri yaşanmamış birer hayal ürünü oluyor!

Farkettiğiniz üzere hikayenin bir tık beyin yakıcı bir havası var. Dört farklı kişiliği arasında yaşadığı gitgeller de bu beyin yakıcılığı destekliyor. Kimileri hikayenin bu özelliğini sevmese de ben bu tarz hikayeleri ekstra seven birisi olduğum için hoşuma gitti.

Çizimleri ise gerçekten efsane. Çok beğendim. Spector'ın dört farklı kişiliğini dört farklı kişi çizer çizmiş ve hepsinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Ama aralarından özel olarak Greg Smallwood'u çok beğendim -ki o da Marc Spector'ın çizimlerini ve serinin büyük kısmını çiziyor. Karakter çizimleri dışında yaratılan atmosfer ve kapak çizimleri de ayrı hoştu.

Seri hakkındaki bu yorumlarımı biraz daha detaylandırdığım ve görsellerle desteklediğim bir yazı yazdım bloguma. Seriyi merak edenler olursa okuyabilirler. Umarım beğenirsiniz :)

www.cokmucomic.wordpress.com/2020/10/08/moon-knight-1-3/

darbove

Rafta gözüme bata bata en sonunda dayanamadım ve okuyup bitirdim. 1.cildi okumuştum beklentim yüksekti. Hikayenin geri kalanı inişli yükseliş gösterdi. Mitoloji ve psikolojik öğeler barındırması sindirmeyi biraz zorladı. Genel olarak keyif aldım diyebilirim. Sert kapak edisyonunun 25 numarası bendeydi. Ekstra içerik yoktu. Baskı kalitesi iyiydi. Birkaç ufak yer dışında içinde sıkıntı göremedim. 
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.