Tarkan... Yeniden Geliyor mu Yoksa...???

Başlatan Kagan, 03 Aralık, 2009, 22:21:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Kagan arkadasimiza bu bilgi icin cok tesekkurler.

Benimde boyle bir siteden haberim yoktu.

Yazilardan ve ana sayfadaki anketten anladigim kadariyla eski maceralar yeniden basilacak.

Yeni maceralar olsa tabii ki cok iyi olurdu.

Su anda Bonelli adina cizim yapan Ersin Burak, Sezgin Burak'in oglu diye biliyorum, dogru mu ?

O zaman en uygun cizer zaten hazir.  :)

hakan alpin

ersin burak, rahmetli sezgin burak'in kardesidir..
bu arada belirtmeliyim ki, burak ailesi, bir anlamda türkiye'de çizgiroman sanatinin yüceltilmesi kapisina da çikan bir ilki gerçeklestiriyor..
ilk kez önemli ve degerli bir çizerimizin (yayin haklarini elinde tutan) ailesi, geride kalan eserlere bir "marka" ve "kültürel deger" gözüyle bakarak; hem bunlarin sonraki kusaklara saglikli ve sanina yakisir sekilde aktarilmasini sagliyor, hem de vefat eden yakininin hatirasini yâd ediyor..
bu dünyadan göçüp gitmis büyük türk çizgiromancilarini ve onlarla yok olup giden çalismalarini söyle bir gözden geçirip hatirlayinca, burak ailesi'nin girisimlerinin ne kadar takdire sayan oldugunu sizde rahatlikla görebilirsiniz..
tüm çizgiroman severlere acizane olarak; bir "sezgin burak vakfi"na dogru ilerleyen taseyad'in sitesine üye olmalari ve sezgin burak ve tarkan'la ilgili ailenin yayinladigi (ve piyasada bulamayacaginiz) o çok degerli kitabi edinmelerini tavsiye ederim..

hanac

Benim en begendigim format su anda yayinlanan Conan veya Thorgal formatlaridir.

2 veya 3 aylik yayin periyodu da benim acimdan yeterli.

Alperen

Thorgal'in formati guzel ama Dunya yayincilik'in cikardigi Tarkan albumlerini alan insanlari dusunerek ayni formatta devam edilmesi daha iyi olur bence.

hanac

Kagan dostum seninle ayni fikirdeyim.

Ben de anketi ilk gördügümde Burak Hakki olarak düsünmüstüm.

Isimsiz biri de olabilir mesela Kartal Tibet Karaoglan için böyle bulunmustur, sinema kariyerinde ilk filmidir.

Ama 2002 deki Karaoglan dizisinde bu taninmamis isim olayi tutmamisti.

Insallah bu olay gerçeklesirde olay anket ile sinirli kalmaz.

hanac

Arkadaslar TASEYAD a üye oldum ve bilgi mailleri almaya basladim.

Bugün gelen mailde müjdeli bir haber vardi, Tarkan Ocak ayinda yayinlaniyor.

Merhaba,

Ölümsüz kahramanimiz TARKAN'in maceralari 2010 Ocak ayinda yeniden basliyor.

Uzun süredir devam eden yayina hazirlik çalismalari nihayet tamamlanma asamasina geldi.
Ilk kitaplar çok kisa bir süre sonra baskidan çikip tüm sehirlerdeki kitapçilarda, zincir magazalarda ve gazete/dergi bayilerinde yerlerini alacak.

Bu müjdeli haberin ardindan, Dernegimiz TASEYAD'in internet sitesi www.TASEYAD.org 'ta ilgi çekecegine inandigimiz bir konuda düzenledigimiz anketi de sizlere duyurmak isteriz.
SINEMADA YENI TARKAN KIM OLSUN?
TARKAN'in yeni bir sinema veya dizi filmi yapilmasi halinde kahramani yeni neslin hangi sevilen aktörlerinden birisinin canlandirmasini isteyeceginizi belirtebileceginiz bir anket hazirladik.

Anketteki isimlerden bazilari: Kenan Imirzalioglu, Tardu Flordun, Kivanç Tatlitug, Mehmet Günsur ve diger sevilen aktörlerimiz.

Siz de anketteki mevcut 8 isim önerimizden birisine oy verebilir veya kendi öneriniz olan bir ismi bize iletebilirsiniz. Böylelikle yeni bir film gündeme geldigi takdirde bu önemli rol için simdiden bir aday belirleme imkanimiz olacaktir.

Ankete www.TASEYAD.org sayfasinin sol alt kösesinde yer alan YENI ANKET KONUMUZ isimli bölümden katilabilirsiniz.

OCAK ayinda yeni TARKAN kitaplariyla ve yeni bir TARKAN filmi projesinde bulusmak üzere.

Sevgilerimizle,

TASEYAD

www.TASEYAD.org

BAHADIR

Gündemi sicak tutmak için  sürekli anketler düzenliyorlar güzelde...Dünya dagitim fiyaskosundan sonra nasil bir format da yayin yapacaklarini hala anlamadilarsa ben açikçasi pek umutlu degilim... ???

Oy kullanmaya gerek var mi?

Bana sorarsaniz yok...Muhakkak kafalarinda bir standart vardir (ki eger çikacaksa)...Zaten o standart da çikar...

hanac

Alıntı yapılan: Kagan - 31 Aralık, 2009, 16:30:14
Tarkan'in çikisi bir ay ertelenmis durumda. Ilk sayi 2010 Subat'ta.

Ilk macera olarak "MARYO'NUN KUSLARI" secilmis.

Renkli ve aylik olarak yayinlanacak olmasi mukemmel bir secim.

haysat

Tarkanin cikacagini duydugum günkü heyacanimi anlatamam. Bir an gözümün önünde çarsamba günleri gazete bayiinin önünde bekledigim günler aklima geldi her macerasini tekrar tekrar okudugum TARKAN  faseküllerini biriktirirdim  500 ,600 tane vardi.Nedenini hala kendime sordugum ama cevapliyamadigim nedenden dolayi o sayilari MURAT diye bir arkadasa vermistim .Aklima geldikçe hala kendime kizarim .Dünya yayinciligin çikardigi seriyi almistim ama siyah beyaz olmasindanmidir ebatindanmidir bilinmez
itici gelmisti ,yinede seneler sonraTARKAN okumak beni çok sevindirmisti. Onlara gözüm gibi bakarim. Yeni seriyi dört gözle bekliyorum umarim devamli olur
Zaten geç kalinmis bir olay bence daha önceleri çikmasi lazimdi ,ama yinede burak ailesine tesekkür ederim.
umarim yeni çizimler yeni maceralar da  çikarirlar , ve biz TARKAN kolikleri sevindirirler
TARKAN hep bizimleydi,
TARKAN hep bizimle ol,
TARKAN hep bizimle olacak.ATIL KURT

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Lami Tiryaki

Yayinevlerinin okurda biraktigi ilk izlenim bir tür sinav gibi. Burak ailesi ve dolayisiyla Dünya Yayincilik, yayinlayip piyasaya vermeye cesaret ettigi o hilkat garibesi ciltlerden sonra illelebet bir lanete ugramis gibi. Hemen herkes, "acaba?" diyor. Tarkan'imiz yeniden berbat edilerek mi verilecek yoksa adam gibi bir edisyona mi kavusacak.

Isin ustasi, daha 1970'lerde tam 40 yil önce öyle bir renklendirmis öyle adam gibi bir edisyon yapmiski, 21. yüzyyilda yayinevlerimiz ayni kaliteyi yakalamaktan aciz kaliyorlar. Benzer duygulari Tay-Lal Klasik maceralari okurken de yasiyorum. Klasik maceralari okurken bir de Tay'daki versiyonuna bakayim diyorum, cillop gibi edisyonu görünce Lal'inki kayip gidiyor elimden. Biri kagit üzerine sivanmis acaip bir sey, digeri en küçük detaylarina kadar tahta oymacilik sanati misali cillop gibi bir baski. Nasil yapmislarki zamaninda? Eskilerden biri gelse de günümüzün çiçegi burnunda yayincilara ögretse su isi.

Tarkan'imizin ilk 18,5 macerasinin hepsi yayinlanir mi bilmem. Milano'ya Giden Yol'un devami Özcan Eralp'in yorumuyla Günes'te yayinlanan kismi ellerinde var midir bilemem. Sonra yine ayni usta sanatçilarimiz tarafindan çizilen çesitli Tarkan maceralari da çikar mi diye merak ediyorum. Akil edipte Gümüs Eyer 2. bölümden önce Kurt Kani'ni araya koyarlar mi acaba? Yayinevi-Burak ailesi iyi bir sinav vermedi. Sinifta kalmis bir girisimci olarak jüri önünde daha iyi performans vermeli, yoksa ilelebet yazik olacak Altar'in yigit ogluna.

Selamlar
Lami

Lami Tiryaki

Sevgili Hakan Alpin'in Darkwood Sakinleri dergisinde yayinlanan muhtesem bir Tarkan kisa öyküsü mevcuttur. Rica etsek bir sekilde forumumuzda da yayinlanir mi acaba?

Selamlar
Lami

hakan alpin

hayda, bir talep de buradan çikti..
yahu, amigo, çaktirmadan iyi çalistiriyorsun beni ha :)
neyse..
tarkan çizgiromanini da yarin tarasam olur mu :)
onun ardindan da alex raymond ve gordon için fatih karakas'la birlikte hazirladigimiz kisa çizgiromani da istersin simdi sen..
hani 1001 romanda çikani..
onu da hazirlayayim mi :)

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: hakan alpin - 07 Ocak, 2010, 23:23:44
onun ardindan da alex raymond ve gordon için fatih karakas'la birlikte hazirladigimiz kisa çizgiromani da istersin simdi sen..
hani 1001 romanda çikani..
onu da hazirlayayim mi :)

Sorulur mu?.. Tabii ki isteriz, isteyenin bir yüzü :) Dostum simdi aklima geldi, bir de Tarzan-Hal Foster illüstrasyonun vardi. Ya Darkwood'un sayfalarinda kalmasin muhtesem bi seydi o. Onu da isteriz, hadi :)

Selamlar
Lami

hakan alpin

eh, madem emir büyük yerden, bakacagiz bir çaresine amigo :)
yalniz yazilarin içine görsel ekleme özürlüsüyüm, siteye girmeniz için ya sana ya da hasan'a gönderecegim görselleri..
ya da bana bu sirri ögreteceksiniz :)