Deadpool x X-Force - JBC Yayıncılık

Başlatan memospinoz, 22 Mart, 2017, 14:45:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Özgün Adı Deadpool vs. X-Force

Duane Swıerczynskı & Pepe Larraz
Yazar & Çizer

Cenk Könül
Çevirmen

Aslı Dağlı & Yaprak Onur
Editör & Çeviri Editörü

Kıvılcım Arduç
Grafik ve Uygulama

Yiğit Sakmar
Grafik Editörü

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Çizgi romana yeni bir soluk getirecek iki karakterin ilk kez sahne aldığı 1990'ların cesur ve aşırı detaycı günlerine yapacağınız muhteşem yolculuğa hazır olun: evet, onlar Cable ve Deadpool! Bu yeni öyküde ikilinin nasıl tanıştığını öğreneceğiz – Cable ve henüz kurduğu ekibi X-Force, pervasız paralı asker Deadpool'un Amerikan tarihini tümüyle yok etmesini engellemek için zamanla yarışacak! Boxer Ayaklanması'ndan günümüze yapacakları yolculukta, Cable ve takımı Deadpool'un tarihi yeniden yazmasına engel olabilecek mi?

Deadpool zafer kazanmak için ölümüne savaşmaya hazır fakat X-Force onun kazanmasına izin vermeyeceğinden eXtra emin! (Çaktınız mı? eXtra... X... neyse boş verin.) X-Force daha güçlü olabilir ama Deadpool daha popüler. Peki kim kazanacak?! Cable ve Deadpool'un ortak hikâyesine dair bildiğiniz her şey yanlış – ama bu sorun değil çünkü okumak üzere olduğunuz bu öykü bir harika!

1. Baskı Mart 2017 - İstanbul
ISBN : 978-605-9155-36-6
Sayfa Sayısı : 112
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt - iplik dikiș
Kapak : 350 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt
Fiyat : 27,5 TL

darbove

Deadpool'un satışları tatminkar gibi.Aklımda tek soru var acaba klasik serileri de basılır mı?klasikten kastım: http://marvel.wikia.com/wiki/Deadpool_Comic_Books vol1-2-3-4
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

gamlıbaykuş

Keşke Klâsik Deadpoollar da yayınlansa. Ertan abi imkân var mı böyle birşey için?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

lemazmatik

Alıntı yapılan: darbove - 22 Mart, 2017, 17:58:45
Deadpool'un satışları tatminkar gibi.Aklımda tek soru var acaba klasik serileri de basılır mı?klasikten kastım: http://marvel.wikia.com/wiki/Deadpool_Comic_Books vol1-2-3-4

Sözde vol 2 yi yayınlayacaklardı ama Hellboy'da da gördüğümüz gibi JBC seri düşmanı bir yayınevi olduğu için pek mümkün gözükmüyor. Bastıkları az sayıda seride de 1 yıldan uzun süreli periyotlar görüyoruz. :(

Jedmau

Selam,

Sözde veya aleni hiç bir şekilde Vol 2 basacağız demedim , o bahsettiğiniz serinin Vol 1i basılmadan nasıl 2.yi basmamızı bekliyorsunuz? Kaldı ki o kapağa baktığımızda bunun Daniel Way serisi olduğu anlaşılıyor. O seri 11-12 kitap , hiç bir zaman tamam basıyoruz demedim , düşünmüşüzdür ama evet cevabı asla verilmedi , alimde daha basmadığım 20 Deadpool yayını var , içlerinden hiç biri deri değil.

Hellboy mu ? Bastığımız hiç bir Hellboy yayını seri değil ki ? Hepsi tek cilt , anlayacağınız şekilde TAM MACERA. Bence pek araştırmadan konuşup insanları zan altında bırakıyorsunuz , hoş değil.

Bastığımız az sayıda serilere bir göz atalım.

Batman
Batman Dedektif Hikayeleri
Batman / Superman
Batman Yeni Dünya
Suicide Squad
Harley Quinn
American Vanpire
The Witcher

8 tane seri devam ettiriyoruz , hiç biri yarım bırakılmadı , Grafiksel sorunlardan dolayı aksaklıklar oldu ama bu kalkıp kimseye JBC için SERİ Düşmanı diye manipulasyon yapma hakkı vermez.

lemazmatik

Alıntı yapılan: Jedmau - 22 Mart, 2017, 22:05:12
Selam,

Sözde veya aleni hiç bir şekilde Vol 2 basacağız demedim , o bahsettiğiniz serinin Vol 1i basılmadan nasıl 2.yi basmamızı bekliyorsunuz? Kaldı ki o kapağa baktığımızda bunun Daniel Way serisi olduğu anlaşılıyor. O seri 11-12 kitap , hiç bir zaman tamam basıyoruz demedim , düşünmüşüzdür ama evet cevabı asla verilmedi , alimde daha basmadığım 20 Deadpool yayını var , içlerinden hiç biri deri değil.

Hellboy mu ? Bastığımız hiç bir Hellboy yayını seri değil ki ? Hepsi tek cilt , anlayacağınız şekilde TAM MACERA. Bence pek araştırmadan konuşup insanları zan altında bırakıyorsunuz , hoş değil.

Bastığımız az sayıda serilere bir göz atalım.

Batman
Batman Dedektif Hikayeleri
Batman / Superman
Batman Yeni Dünya
Suicide Squad
Harley Quinn
American Vanpire
The Witcher

8 tane seri devam ettiriyoruz , hiç biri yarım bırakılmadı , Grafiksel sorunlardan dolayı aksaklıklar oldu ama bu kalkıp kimseye JBC için SERİ Düşmanı diye manipulasyon yapma hakkı vermez.

Alıntı yapılan: Jedmau - 18 Mayıs, 2012, 15:48:31
Ahahaha yapıyorum zaten merak etme :) Görüştüğüm herkese bahsediyorum.

Aklımızda olan ya 3 tane tek sayılık macera ile başlamak , uada önce bir adet tek sayı daha sonra Secret Invasion ile başlayan seriyi yayınlamak.

dean'in vol2 yi yayınlamayı düşünüyor musunuz sorusuna cevaben
Alıntı yapılan: Jedmau - 27 Kasım, 2012, 09:59:33

Satışlara göre düşünüyoruz

Plan olarak bahsetmişsiniz kesin konuşmamışsınız o konuda hakkınızı vereyim ancak deadpool'un satışlarından memnun olduğunuzu forumda pek çok kez belirttiniz, fakat vol2 yayınlanmadı "o bahsettiğiniz serinin Vol 1i basılmadan nasıl 2.yi basmamızı bekliyorsunuz?" vol2 yi basmayı planladığınızı kendiniz söylediğiniz için bu cümlenin ne kadar saçma olduğunun farkındasınızdır sanırım.

E zaten benim sorunum Hellboy'da bastığınız hiçbir şeyin seri olmaması! Dediğimi anlamamışsınız. ( Oysa Hellboy telifinin alındığını duyduğumda ne kadar heyecanlanmıştım İthaki'nin kaldığı yerden devam edecek diye) Deadpool'da da Hellboy'da da seri basmıyor oluşunuz beni hayal kırıklığına uğratan. Amacım sizi zan altında bırakmak falan değil, ticari itibarınız zedeleyerek çıkar elde edecek bir konumda değilim zaten. Ben sadece bir okur olarak hayal kırıklığımı dile getiriyorum. Serileri yarım bıraktığınızı iddia etmedim, ciltler arası aranın çok uzun olduğunu söyledim, ki bu da doğru.

Jedmau

Alıntı yapılan: lemazmatik - 23 Mart, 2017, 09:31:42

dean'in vol2 yi yayınlamayı düşünüyor musunuz sorusuna cevaben
Plan olarak bahsetmişsiniz kesin konuşmamışsınız o konuda hakkınızı vereyim ancak deadpool'un satışlarından memnun olduğunuzu forumda pek çok kez belirttiniz, fakat vol2 yayınlanmadı "o bahsettiğiniz serinin Vol 1i basılmadan nasıl 2.yi basmamızı bekliyorsunuz?" vol2 yi basmayı planladığınızı kendiniz söylediğiniz için bu cümlenin ne kadar saçma olduğunun farkındasınızdır sanırım.

E zaten benim sorunum Hellboy'da bastığınız hiçbir şeyin seri olmaması! Dediğimi anlamamışsınız. ( Oysa Hellboy telifinin alındığını duyduğumda ne kadar heyecanlanmıştım İthaki'nin kaldığı yerden devam edecek diye) Deadpool'da da Hellboy'da da seri basmıyor oluşunuz beni hayal kırıklığına uğratan. Amacım sizi zan altında bırakmak falan değil, ticari itibarınız zedeleyerek çıkar elde edecek bir konumda değilim zaten. Ben sadece bir okur olarak hayal kırıklığımı dile getiriyorum. Serileri yarım bıraktığınızı iddia etmedim, ciltler arası aranın çok uzun olduğunu söyledim, ki bu da doğru.

Yukarıda paylaştığınız gibi Daniel way serisinden bahsediliyor , Deanin Vol 2 yazması şaşkınlık verici benim için , büyük ihtimal o yazım hatası yapmış , bende yanlış okumuşumdur.  Ama asla basıyoruz denilmedi ne o şekşlde ne bu şekilde.

Hellboy konusunda seri gideceğiz demedik , ithakinin kaldığı yerden neden devam edelim ki ? Beni , sizi anlamamakla itham etmisiniz ama kendi kendinize ithakinin bıraktığı yerden devam edeceğimizi düşünmüşssünüz.

Seri Düşmanı deyişini ne için kullandınız peki ? Hem seri yayınlamıyor hem geç yayınlıyor diyemi ? Bence beklentilerinizi karşılayamadığımız , istediğiniz seriler basılmadı diye söylüyorsunuz ama ağır bir ithamda bulunuyorsunuz.

Neyse , sağlıcakla kalın

Nightrain

Ama Hellboy serisini bassanız çok güzel olur. Çok istiyorum. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Sanırım forum komple Deadpool okumayı bıraktı :D

Nomad

Dün akşam masada duran bu cildi artık ortadan kalksın, ya satayım fuar sonrası toplayamadığım bütçeye katkısı olsun ya da rafa atayım diye aldım okudum.
Deadpool nötr durumda olduğum bir karakterdi.
2 filmini izledim, iyiydiler.
Wade Wilson un Savaşı nı buradaki itkilerle alıp okudum, eh işte diye notladım.
Bu cildi de haftasonu Kadıköy de tezgah karıştırırken çizer kısmında Larraz ismini görünce aldım.
Daha önceki Inhuman yazılarımda belirttiğim gibi kendisini Inhuman cilt 2 de tanımış, hastası olmuştum.
ilgili yazılar http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,10734.msg211004.html#msg211004
Gayet keyifli bir okumayla sona vardım.
Çizimler Larraz faktörüyle fevkaladenin fevkinde.
Inhuman daki çizimlerinden bir tık geride sanki ama yine de nefis.
Hikaye Deadpool un Amerikan tarihini değiştirmek için zaman yolculuğuyla geçmişe gönderilmesini anlatıyor.
Tarihe "deli dokunuşu" diyebiliriz.
Deli kelimesi burada tam olarak Deapool u karşılıyor.
Zira bildiğiniz üzere kendisinin beyninde gerçek algısını çarpıtan dev bir tümör var.
İyileşme faktörü yüzünden alsanız da tekrar oluşuyor.
Yani eleman tıbben de "kırık" durumda. (Çok fena teşhis koyarım, kaç sezon House M.D. izledik. Derdi olan özelden yazsın  ;D )
Akabinde bu delinin geçmişi değiştirip kelebek etkisiyle geleceğe amk operasyonu çekmemesi için x-force da peşinden gidiyor.
X-force derken ön planda Cable var tabi.
Cable da başka bir alem.
Deadpool un eski partneri olsa da bu hikaye öncesi bir döneme ait.
Henüz tanışmıyorlar yani.

Cable dan da birkaç satır bahsetmek lazım. Zira bizde pek tanınan bir karakter değil. Kendisi bir projenin ürünü aslen (Tanıdık geldi mi  ;D )

Asıl adıyla Nathan Christopher Charles Summers Dayspring, Jean Grey ve Scott Summers'ın ( bilindik adlarıyla Phoenix ve Cyclops ) oğludur. Apocalypse ile mücadele sürdüren Mr. Sinister, yaptığı araştırmalar sonucunda Jean Grey ve Scott Summers'ın birleşiminden doğacak bir mutantın ideal genlere sahip biri olacağını farkeder. Bu mutantın Apocalypse ile mücadelede ona yardım edeceğini düşünür. Jean'ın o dönem ölü olmasından ötürü Sinister, Madelyne Pryor adında Jean Grey'in bir klonunu yaratır. Cyclops, Madelyne'i görünce aşık olur ve bu aşkın meyvesi Cable dünyaya gelir.

Binbir badire ve keşmekeş derecede karışık bir dönem sonrası (Cidden GoT daki entrikalar Cable ın hayatı yanında Keloğlan öyküleri naifliğinde kalır) Apocalypse'i öldürmeyi başaran Cable, kişisel amacını tamamlamış olduğunun hissiyle dünyayı daha iyi bir yer yapmaya çalışmak gibi bir görev edinir ve -bizi en ilgilendiren kısım- ilerleyen zamanlarda Deadpool ile ortaklığa başlar. Cable'ın sert ve ciddi karakteri Deadpool'un her şeyi ti'ye alan mizacı ile birleşince harika bir kimya yakalanır. Cable & Deadpool adıyla kendi serilerine kavuşan ikili, solo serilerine dönene kadar 50 sayı beraber mücadele ederler. Bu ikili o kadar sevilir ki Marvel'ın The 10 Greatest Buddy Teams listesinde 7 numarada kendilerine yer bulurlar.

Cable'ın Güçleri

Biyonik zırh: Virüs nedeniyle  ( Apocalypse tarafından, Apocalypse'in Ay'daki üssüne kaçırıldığında bulaştırılan tekno-organik virüs. Tedavisi yoktur.) metalik olan kolu hem çok güçlü hem çok dayanıklıdır. Mortal Kombat daki Jax ı anımsatır bana niyeyse.
Sibernetik göz: Bu gözü sayesinde derin bir görüye sahiptir. Aynı zamanda Avengers jetini bile yok edebilecek kızılötesi ışın sağlayabilir. (Evet sizi çıplak görebilir  :) )
Telepati: Cable, Omega seviyesi bir telepat. Başkalarının zihinlerini okuyabilir, zihin bağları kurabilir ve zihinlerle oynayabilir. "Kafa açar" diye bir deyimimiz var. Buraya koyayım.
Telekinezi: Tonlarca ağırlıktaki nesneleri bile dokunmadan hareket ettirebilir. Bu konuda da Omega seviyesinde. Ancak gücünün büyük kısmını virüsü vücudunun belli bir bölgesinde tutmaya harcamasından dolayı bu özelliğini çok kullanmaz.
Zaman Yolculuğu: Cable, zaman sıçramaları ile istediği zamana gidebilir. Abi 80 lerde inecek var.
Zeka: Cable evrenin en zekilerinden. Hatta bazılarına göre bu konuda 7.seviye olduğu söyleniyor ki belirteyim Tony Stark, Reed Richards 6.seviyedir, ben 9. seviyedeyim, integral, türev falan biliyom, TÜİK gibi enflasyon hesaplayabilsem 10. seviyeye geçecem  ;D
Silah Kullanma Becerisi: Cable çok iyi silah kullanmakta ve bir çok silah kullanımına hakimiyet göstermekte. Büyük mücadelelerde adeta ayaklı cephanelik gibi görülebiliyor. Bu derece güçlü bir mutant ı Punisher tadında donatmak bana baya anlamsız geliyor ama okuyucu seviyor sanırım.
Dövüş Becerisi: Cable bu konuda da çok başarılı, zira kendisinin Captain America'yı, Deadpool'u, Cüneyt Arkın'ı alt etmişliği vardır.

Nerede kalmıştık. Cable a daldım, konudan koptum.
Yav neyse zaten çerezlik öykü. Karakterler güzel, zaman yolculuğu güzel, Deadpool bu hikayede gerçekten kendi gibi. Zaman yolculuğuna ek olarak gidilen dönemlerin atmosferi de güzel.
Espriler sağlam, birkaç yerde hakkaten kahkaha attım.
Çizimler zaten fevkaladenin fevkinde.
20 tl ye birkaç saatlik keyifli zaman geçirme garantisi var.
Tekrar okunma garantisi var.
Deadpool var, Cable var, Larraz var.
Daha ne olsun.

Ps. Cable hakkındaki bilgiler için kültürpat dan yararlandım. Okudum, öğrendim.
Sağolsunlar, varolsunlar.

ghostrider

Merhaba yeni Deadpool ne zaman geliyor?İki sene oldu son çıkan kitabı
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

ZGeralt

@nomad : Çok güzel bi' inceleme olmuş, elinize sağlık.
Yanılmıyorsam Türkçe basılan tüm Deadpool'ları okudum, X-Force macerası benim de en çok keyif aldığım eserlerden biri oldu. Deadpool vs Hawkeye'ı biraz daha eğlenceli bulmuştum ben , okumadıysanız onu da tavsiye ederim.

Nomad

Alıntı yapılan: ZGeralt - 12 Aralık, 2019, 17:21:20
@nomad : Çok güzel bi' inceleme olmuş, elinize sağlık.
Yanılmıyorsam Türkçe basılan tüm Deadpool'ları okudum, X-Force macerası benim de en çok keyif aldığım eserlerden biri oldu. Deadpool vs Hawkeye'ı biraz daha eğlenceli bulmuştum ben , okumadıysanız onu da tavsiye ederim.
Teşekkürler üstad.
Kidega da JBC ve Gerekli %40 indirimde.
Olumlu yorumlar okuduğum Deadpool Dracula yı sipariş vermiştim.
Tavsiyeniz üzere Deadpool Hawkeye i de ekledim sepete.