Venom (2018) - SUMC Film 1

Başlatan dean, 17 Mart, 2017, 01:15:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BlackBishop

Kısa yoldan para kazanmak için yapılmış bir film bence. Fantastic Four filminden beri (2015 çevrimini kastediyorum) en kötü Marvel uyarlaması film bence. Gerçi Fantastic Four tam bir faciaydı onun yanında film vasatta olsa izleniyor tabi.

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 02 Haziran, 2019, 19:32:11
Kaptan Marvel'e niye çamur attın ki sen şimdi...?

Facia olmasının kriterleri nelerdir... Mükemmel bir film olması için nasıl olması gerekiyordu... İkisini yan yana koyarsak (ki ben Venom'u da film olarak beğenmiştim) Bence Kaptan Marvel, Venom'u beşe katlar...

Venom'un eksikleri olduğu doğru ama bana sempatik bir film gibi geldi.

Sanırım başroldeki Tom Hardy'den kaynaklanıyor.

Ama Kapitan Marvel, başrolündeki Brie Larson'dan dolayı bana buz gibi geldi.  :)

pizagor

Bu filmi, bütünün parçalarından biri olarak değil de bağımsız olarak değerlendirilecek MCU filmleriyle kıyaslarsam derim ki; bir Iron Man 3'ten, bir Thor Dark World'den daha iyi ancak beğenmediğimi aforoz edilme pahasına söylemekten çekinmediğim :) Black Panther'den daha kötü. Senaryonun ve kurgunun derinliği, neden - sonuç ilişkilerinin ele alınışı yeterli tatmini yaratmıyor. Çizgiromanında gönüllü ve hatta tutkulu bir ortakyaşam söz konusudur bildiğiniz üzere, ortak bir nefret ülküsüyle mutlak bir uzlaşı vardır. Filmde ise bu kullanılmayan Peter Parker nefretinin alternatifi yaratılamıyor. Brock bir kere kurtulduktan sonra çok kolay bir şekilde bedenini yeniden bu simbiyota açıyor. Rahat ve kolay bir kabullenme söz konusu.

Çizgiromanında Venom'un karakterizasyonu, yolculuğu bir uçtan diğer uca seklindedir: önce vahşi kan dökücü bir katil iken daha sonra Klyntarlı bu parazitlerin ulvi amacının aslında iyilik olduğunu, bazen kötülerle yaptıkları birleşmeler sonrası bu olumlu duruşlarından sapabildiklerini öğreniriz (Bu konuya referans olarak Marmara Çizgi Venom birinci ciltte birşeyler yer almakta). Filmde ise gördüğüm kadarıyla bu durum farklı işleniyor, Brock'a geçene kadar katliamcı bir profil sergilerken Brock ile birlikte dizginleniyor. Bu değişimin nedenleri ise aktarılmıyor. Sanıyorum filmlerde, konak bedenin dürtüleri, vahşet ve şiddet seviyesi özelinde tavır sergileyen simbiyotlar yorumunu göreceğiz. Kletus Casady ile birlikte Carnage de bunun referansı olacak.

Beynin tatmini açısından beğenmediğim Black Panther'e kıyasla emekleyen, oldukça kötü ancak seyir keyfi bakımından bir sürü süper kahraman uyarlamasından daha iyi bulduğum bir film Venom.

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

dayıcomics

Rezalet bir Sony filmi. Örümcek adamı hiç ettiler yetmedi şimdi evrenini hiç etme peşindeler.