Wolverine'in Ölümü - Çizgi Düşler

Başlatan dean, 26 Mart, 2017, 18:26:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Kapakların hepsi birbirinden güzel. Çocuksu çizimi 1. kapakta karar kıldım.  8)
Darkwood Sakinleri..

hanac

hanac

Alıntı yapılan: panthei - 27 Mart, 2017, 17:39:36
güzel tercih, ama Panini'nin bıraktığı yerden buraya geliş baya önemli karakter analizi içeriyor umarım basılır

Panthei arkadaşımızın dediği gibi oldu, hikaye benim için biraz havada kaldı.

Ama çizimler çok iyi, son yıllarda en beğendiğim çizimlerden biri oldu.

gamlıbaykuş

En sevdiğim Marvel karakterlerinden birinin ölümünü okudum, aslında tam da ölüm değil sanki. Neyse okunulacak bir cilt olmuş, bazı arkadaşların konu havada kalmış düşüncesinden ziyade en az 3-4 fasikül daha uzun olup konu ve olaylar daha detaylandırılabilir diye düşünüyorum, zaten yapmamışlar da  :) O yüzden de irdelemenin alemi yok.

Bu cildi internetten sipariş verdiğim için alternatif kapak seçme imkanım olmadı ama olsaydı tabi ki Alex Ross derdim. Çizimler müthiş diyecek bir şey yok. Kapak galerisine bayıldım, müthiş ötesi kapaklar var. En sevdiğim bölümlerden biri de Len Wein röportajı oldu. Çizgi romanlarda daha fazla editoryal bölüm olmasını her zaman istemişimdir.

Böyle bir cenaze merasimini bizlere okutup, yaşattığı için Çizgi Düşler' e teşekkür ederim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

dean

Now dönemi Wolverine maceralarını okuyup tamamladım. Savage Wolverine birbirinden bağımsız okunabilen dört cilt maceralar toplamı. Genel olarak fena olmayan maceralar bunlar. Öte taraftan Wolverine'in Ölümüne gidecek olan 4 cilt ise bence son derece zayıf. Paul Cornell'in yazdığı
dört cilt belki de solo Wolverine maceraları için son dönemlerin en kötü maceraları. Wolverine'in iyileşme yeteneğinin kaybı ile gelen yeni dönem çok daha iyi yazılabilirdi. Cornell bence elindeki fırsatı hiç iyi değerlendirememiş.

Wolverine'in Ölümü macerasına gelirsek Charles Soule'nin daha iyi bir hikaye yazdığı ortada. Lakin bu hikayede 4 sayı olması yüzünden bazı sıkıntılar çekiyor. Macera çok hızlı gelişiyor ve bu yüzden pişmeyen hikaye tepe noktasına ulaşmakta zorluk çekiyor. Bir de buna Soule ile Cornell'in karakter için çizdikleri yolların farklılığı devreye girince Wolverine'in Ölümü sürecini içeren 5 cilt girdiği yükün altından kalkamayan bir hikayeye dönüşüyor.

Kauss

Hikayesi beni tatmin etmedi, açıkcası beklediğimi bulamadığım bir cilt oldu. Yine de aldık kitaplıkta ki yerine koyduk.