2017 Nisan - Çizgiroman listesi

Başlatan afu, 31 Mart, 2017, 12:39:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

köstebek

Hafta sonu MM Özel ile Teks Aylık sayı sonunda çıktı. Ömrü gurbette geçen Afu beyciğim huzursuz Tex okurlarıyla uygun zamanda ilgilenecektir

BAHADIR

Çetin bey, Klasik kartlardan bir haber yok mu hala?

köstebek

Alıntı yapılan: BAHADIR - 24 Nisan, 2017, 14:10:59
Çetin bey, Klasik kartlardan bir haber yok mu hala?

Benim bildiğim yok. Bir ara sorduğumda toplu olarak yaparız denmişti, öyle kaldı...

afu

Liste güncellenmiştir.
Ay sonuna kadar 4-5 kitap daha çıkması bekleniyor.
Jbc de sosyal medyadan çıkıp matbaaya girerse adet artabilir  ;D

afu

uğraşırsın, geç vakte kadar çalışırsın, foruma eklersin ... 24 saat geçmeden sürüyle yeni yayın duyurusu yaparlar.
beni mi bekliyorlar anlamadım
>:(

haziran00

Alıntı yapılan: afu - 26 Nisan, 2017, 17:18:53
uğraşırsın, geç vakte kadar çalışırsın, foruma eklersin ... 24 saat geçmeden sürüyle yeni yayın duyurusu yaparlar.
beni mi bekliyorlar anlamadım
>:(

Son dakika golü dedim kendi kendime ama listeye eklemişsin Afu abi taze taze akşam 8 de Dr. Strange' de geldi dükkana dağıtımı da yarın yapılır sanırım  ;D ;D ama hafta daha bitmedi  ;D

köstebek

Afu beyciğim, bu akşam erkenden yat, dinlen...
Hafta sonuna yine ortalık karışabilir.. :)
bi bok bildiğimden değil, Ali Fuat bey, mesajına güldüğüm için

köstebek

Bu arada bu comics durumu ne olacak. 25 günde 21 comics basılmış. Hani biraz sıksan her güne bir comics düşecek. Sabah kalk, dergini al oku. yat, sabaha bir tane daha al.

Afu bey, ben de bunu anlamadım...

afu

Alıntı yapılan: köstebek - 27 Nisan, 2017, 17:39:04
Bu arada bu comics durumu ne olacak. 25 günde 21 comics basılmış. Hani biraz sıksan her güne bir comics düşecek. Sabah kalk, dergini al oku. yat, sabaha bir tane daha al.

Afu bey, ben de bunu anlamadım...
notlarıma baktım da 2017 de ;
14 yeni seri başlamış ve bunların 10'u comics. fumetti hiç yok.
25 tane grafik roman çıkmış. 13 tanesi comics, fumetti hiç yok. (1 adet "başka yerden hikayeler" hariç)

ben de bunu anlamadım?
italya'da mı çıkmıyor, bizde mi?

yeni comics seriler:
avengers -   all new all different
inhumans   uncanny
ihtiyar logan   
galaksinin koruyucuları   
avengers   uncanny
captain america   
coffin hill   
power rangers   
dr strange   
x23   

köstebek

İtalya'da çıkıyor da bizde çıkmıyor abi.

Birkaç senedir Türkçe fumetti zorda diye konuşup duruyorduk, ama bu sene olay en sert darbelerini indirmeye başladı. Satış raporları sürekli düşüyor. Bunca yıldır, ülkemizde fumettinin kaymak tabakasını basan Lal bile farkındaysan, biten serilerinin yerine yenileri koymuyor. Bilindik Teks, Zagor çizgisine dek geriledik. Çizgi Düşler'in zaman zaman yaptığı bu çemberi kırma denemeleri de sürekli hüsranla sonuçlanıyor.
Gelinen nokta bu, neden buraya gelindi, kim suçlu, neler yanlıştı mevzuları uzun uzun tartışılabilir, ama an itibariyle sonuç bu. Teks ve Zagor dışında (onların da satışları sürekli azalıyor, yakında, bir iki sene içinde onlar da topun ağzına gelebilir bence) yeni bir fumettiyi basmak için yayınevi sahiplerini zorlamak, o kadar garip bir hal aldı ki: Bildiğin adamları kandırmaya çalışmak gibi bir şey...

Basılan kitaplar miktarından da göreceğin gibi, fumetti büyük ihtimal bu sene 100 rakamının altında kalacak (yıllar sonra ilk defa). Comics ve manga şu anda fumetti üretimini 3.lüğe itti. Seneye fumettinin durumu frankofonlarla aynı hale gelebilir. Hatta frankofonların, sadece çizgi roman basan yayınevlerinin dışındaki yayıncıların büyük ilgisini çektiği ortada. Birkaç senedir ülkemizde basılan ÇR'lerin sayısının artması diğer yayıncıları da çr basmaya çekiyor, onlar da doğal olarak frankofon ve grfik romanların büyüsüne kapılıyorlar.

Özetleyeyim, seneye fumetti üretimi daha da azalıp frankofonların da altına 4.lüğe inecek gibi görünüyor.

Saygılar, sevgiler
yürüyedur Fumetti...

afu

İki manga daha ve Nisan'ı 44 kitapla kapattık.
Sıra Mayıs'ta.
Büyülü'nün kitapları çıktı bile. Gerekli Şeyler bazı kitapların duyurusunu yaptı.
Liste çok yakında hazır olacak...  :)

OZAN BALIM

Fumetti okuru düşüyor, fumetti maliyetleri hem yayınevi için hem okur için fazla. Fumetti ile hiç tanışmamış bir okurun fumetti okumaya başlaması delilik hakikaten. Bizim gibi birkaç yüz deli olmasa yeryüzünden silinecek. Sağlık olsun, tek dileğim Teks'i tam seri kütüphanemde görebilmek, daha da eski sayıları tekrar tekrar okuruz, binlerce sayı var kitaplıkta nasıl olsa 10 yılda bir başa döneriz :)