Batman: Knight of Vengeance - JBC Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 20 Nisan, 2017, 11:14:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: İnancomic - 08 Temmuz, 2017, 11:37:27
Bende Marmara çizginin fasiküllerini sevmiyorum kalın kitap kapaği gibi oluyor fasikül jbc nın kı gibi olur bence

Saygı duyarım zevkler ile renkler tartışılmaz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

memospinoz

memospinoz

Sanırım bunun limitli sayıda (100 filandı herhalde) "blank cover" yani boş kapak versiyonu da çıkmıştı. Fakat alakasız insanlar 10-20 tane aldığı için kısa sürede tükenmişti. Şimdi 7.5 TL'den alan o kişiler bir ay kadar sonra bunları 100 TL'den satarlar. Veya çizmeyi bilmeyenler dandik bir şey çizerek yahut başka birine çizdirerek pahalı olarak satmaya çalışırlar. Bu arada bir adet alıp da üzerine kendi tarzında bir şeyler çizmek isteyenlere de geçmiş olsun. Gidip 100 TL'den alabilirler.  ::) >:(

darbove

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Temmuz, 2017, 18:17:48
Sanırım bunun limitli sayıda (100 filandı herhalde) "blank cover" yani boş kapak versiyonu da çıkmıştı. Fakat alakasız insanlar 10-20 tane aldığı için kısa sürede tükenmişti. Şimdi 7.5 TL'den alan o kişiler bir ay kadar sonra bunları 100 TL'den satarlar. Veya çizmeyi bilmeyenler dandik bir şey çizerek yahut başka birine çizdirerek pahalı olarak satmaya çalışırlar. Bu arada bir adet alıp da üzerine kendi tarzında bir şeyler çizmek isteyenlere de geçmiş olsun. Gidip 100 TL'den alabilirler.  ::) >:(
Aynen bi dükkanın 20 tane sipariş ettiğini söylüyorlar. Tepki üzerine satmayıp 100tl üzeri alışverişe hediye ediyorlarmış herhalde.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

hennessy

ikinci ve üçüncü fasikül bitti. Gerçekten sağlam bir alternatif evren hikayesi olmuş. Çok beğendim.

Son sayfada anladığım kadarı ile HC versiyonu da çıkacak

Güzel bir batman hikayesi sizleri bekliyor.......

Joker her yerde iş yapıyor bu bir gerçek... Onun kadar iyi bir kötü karakter daha yok sanırım.

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Harun Ça

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Temmuz, 2017, 18:17:48

Örneklerini görmeye başladık bile. Hadi çizdin anladık kendine sakla hemen açık arttırmaya koyuyorlar. Hele bi tane gördüm gözlerim kanadı.

Nightrain

3 sayıyı da aldım. İlerde sert kapaklı cildi çıkarsa onu da alacağım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

-brendon-

Gerçekten harika hikaye kaliteli fasiküller ve ard arda çıkmasıda güzel oldu,teşekkürler Ertan abi knightfall da bekleriz 😀

Barmen Minik

3 sayılık nasıl bir cilt çıkacak acaba fazla ince olmaz mı yanında başka bir yan hikayede olabilir aslında

frodo

Joker tek sayfa ile şov yaptı planı yine acımasız ve duygusuz. Bu arada evrende karakterler başka karakterlere dönüşmüş okuyun görün şaşırın şok olun.

Martha'ya selamlar  ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Ras Al Ghul

Üç sayı da yüksek beklentilerimi karşılayan sayılar oldu.Daha yüksek beklenti ile beklediğim Gotham'ın Gaz Lambalarını geçmiş her açıdan.Bu üç sayıda oluşturulan alternatif dünya oldukça başarılı ve hikaye Gotham By Gaslight'a göre daha başarılı.Bana kalırsa Gotham By Gaslight'ın zaten tek artısı geçtiği dönemdi.Eğer alternatif Batman hikayelerine çekinceniz var ise ilk olarak bu üç sayıyla veya Batman Kara Şövalye Dönüyor ile başlamanızı tavsiye ederim.Dilerim cildi çıktığı vakit içinde hiç değilse Dick Grayson ile alakalı üç Flashpoint sayısı veya Flashpoint Deathstroke sayıları olur.Zaten Amerika'da basılan cilt de BATMAN: KNIGHT OF VENGEANCE #1-3, DEADMAN AND THE FLYING GRAYSONS #1- 3, DEATHSTROKE AND THE CURSE OF THE RAVAGER #1-3 ve SECRET SEVEN #1-3 sayılarını barındıran bir cilt

Harun Ça

Özgün Adı : Batman Knight Of Vengeance

BRIAN AZZARELLO
Yazar

EDUARDO RISSO
Çizerler

Hasan Süpürgeci
Çevirmen

Aslı Dağlı
Editör

Aykut Tanay
Grafik ve Uygulama

Yiğit Sakmar
Grafik Editörü

Bengü Ergil
Yayın Koordinatörü

Ertan Ergil
Yayın Yönetmeni

Barry Allen zar zor tanıdığı bir dünyaya uyandı, ancak bu bir numara ya da paralel Dünya değil. Bir şey ya da birileri zamanda değişikliğe yol açarak Barry'nin dünyasının yerine bu dünyayı koydu. Ve bu yeni dünya güvenli bir yer değil.

1. Baskı Eylül 2017 - Ankara / ISBN : 978-605-9155-43-4 / Sayfa Sayısı : 64
İç : 135 gr. 1. sınıf parlak kușe kağıt – iplik dikiş
Kapak : Ciltli / Sert Kapak – Hard Cover
Fiyat : 30.00  TL

Çıkış Tarihi : 3 Ekim 2017

pizagor

Sinopsis olarak oldukça iyi, neden-sonuç ilişkileri babında oldukça çarpıcı ve hiç düşünülmedik. Azzarello'nun aklına harika bir fikir gelmiş ancak bu fikri dokuyamamış, yeterince genişletememiş. Bir ya da bilemediniz bir buçuk fasiküllük bir hikaye bana kalırsa. Şöyle 30 sayfalık bir one-shot olsaymış efsaneler arasında yer alırmış. Bu haliyle 'eh işte!'...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Bugün bir kez daha orjinal olarak okudum macerayı.  İyice düşününce Özgur'e katılmamak mümkün değil.
  Gerçekten çok iyi bir potansiyel var önümüzde: Oğlunun ölümü ile kontrolden çıkmış aşırı sert bir Thomas Wayne, hem kumar işinde hem de gece işinde yardımcı olan Oswald Cobblepot ve sağ kolu James Gordon.  Gerçekten Gotham'ın suç dunyasını rahatça kontrol edebilecek bir ekip.
   Bir de Oracle var. Barbara yerine neredeyse bitki halinde bir Selina Kyle. Two face olmamış ama hala kontrolsüz bir hakim Harvey Dent.  Bu karakterler ile daha karanlık öyküler yazılabilir.
    Joker'a gelince..... Martha Wayne'in Bruce'un ölümünü kabul edememesi ve aklını yitirip Joker olması güzel bir düşünce ama orada kalıyor.  Thomas alternatif dünyadan bahseder bahsetmez yelkenleri indiriyor.  Sakinlesiyor.  Joker böyle olmamalı bence. Hele Bruce'un Batman olduğunu öğrenince sadece kaçmaya çalışması.  Düşüncede çok iyi ama uygulamada zayıf kalmış bir Joker var kanaatimce.
   Sonuç olarak: Potansiyeli yüksek ama üç sayıya sığmak zorunda olduğu için kolay geçiştirilmiş bir hikaye var karşımızda.  Kötü mü?  Değil.  Ama Azzerello ve yazdıklarını bilenler için biraz hafif bence.
   Son olarak. Türkçe basımını almadım ama böyle farklı bir macerayı bastığı ve okurlara buluşturduğu için JBC'ye teşekkür etmek lazım.  Flashpoint evreninde yan öyküler içinde en saglamlarindan biri sonuçta. Bunun hakkında bu kadar eleştiri yapabildiysem diğerleri için neler yazardım bir düşünün.